Dożynki Powiatowe w Wąsoszu

aktualizacja: 2019-09-15 07:54:54     nr wiadomości: 40072     przeczytano: 11503     Ilość komentarzy komentarze: 5

15 września br. w Wąsoszu odbyły się  Dożynki Powiatowe organizowane przez Starostę Grajewskiego, Wójta Gminy Wąsosz, Proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wąsoszu.  W święcie dziękczynienia za plony wzięły udział delegacje gmin z powiatu grajewskiego, mieszkańcy Wąsosza oraz goście.

Po mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego nastąpił przemarsz uczestników na teren Szkoły Podstawowej. Ogłoszono wyniki konkursu wieńców dożynkowych. Wyróżniono największych dostawców mleka, jak też najlepszych rolników – producentów.

Placówka Terenowa KRUS w Grajewie zorganizowała stoisko informacyjne. Wszyscy odwiedzający stoisko otrzymali materiały prewencyjne i kalendarze. Podczas imprezy odbyły się konkursy tematyczne związane z problematyką wypadków z grupy "upadek osób" oraz zapobieganiem chorobom układu ruchu. Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS. Zwycięzcą konkursu "upadek osób" został Dariusz Wojsław a zapobiegania chorobom układu ruchu Elżbieta Szumska.

W trakcie uroczystości odbywały się prezentacje firm pracujących na rzecz rolnictwa i współpracujących. Równocześnie miał miejsce pokaz sprzętu rolniczego, twórczości ludowej, czy konkurs KRUS "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie". Przybyli z aprobatą oglądali występy zespołów, a świętowanie zakończono zabawą ludową.


Konkurs na wieniec dożynkowy

Wieńce tradycyjne:

1 miejsce – Niećkowo
2 m. – Sulewo Kownaty
3 m. – Sojczyn Borowy

Wieńce współczesne:

1 m. Toczyłowo
2 m. Ławsk
3 m. Załuski

     

 fot. e-Grajewo.pl

                    - zwycięzca w konkursie KRUS placówka w Grajewie  - zwycięzca w konkursie KRUS placówka w Grajewie

Fajna sprawa ,ale bez tych posłów.Musieli się pokazać, bo tak nie wiedzieliby gdzie jest Wąsosz.
Napisał: wyborca dodano: 2019-09-15 21:21:20

Posłowie to akurat nic złego nie robili , gorsze były te przed wejściem do kościoła wciskające każdemu ulotki nie uszanowali świętej niedzieli i święta rolników chyba należą do jakiejś innej sekty skoro nie ma dla nich świętości.
Napisał: osiem dodano: 2019-09-16 14:44:13

/ najgorsze było to że jak chcieli się pokazać to. mieli czas na przemówienia ale jak dzieci zaczęły występy to oni w tym czasie poszli świętować i mieli gdzieś występy /
Napisał: Janek dodano: 2019-09-16 15:57:53

Za tym że wyszli kiedy dzieci występowały stoi program i osoba za niego odpowiedzialna, po informacji o przerwie i obiedzie wyszli wszyscy nie tylko posłowie. Uważam że gdyby obiad był 10 min później to i dzieci miały by publiczność a i ludzie z głodu by nie umarli
Napisał: Zawsze inni dodano: 2019-09-16 23:14:01

Kłosek jak zwykle super,dobre przygotownie , świetny śpiew i cudne tańce,młodzież ślicznie wyglądająca w strojach, po prostu zespół dopracowany na 102
Napisał: Zwolennnik dodano: 2019-09-17 17:07:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.