Dlaczego warto kupić sprawdzony materac sprężynowy? Zobacz porady od ekspertów z branży

aktualizacja: 2020-07-15 08:20:57     nr wiadomości: 42891     przeczytano: 1447     Ilość komentarzy komentarze: 0

Materac sprężynowy to wybór na długie lata. Dowiedz się, co zrobić, by mieć pewność, że korzystasz z produktu najwyższej klasy.

Materac sprężynowy – bo sen ma znaczenie!

Od lat w Polsce obserwowane jest niepokojące zjawisko. Coraz więcej osób skarży się na bezsenność, brak energii i niezbyt pozytywne stany psychiczne. Przyczyn jest wiele, a jedną z nich jest właśnie kwestia nieprawidłowego wypoczynku.

Wszystko to zaczyna się od prostego wzoru – stres, problemy w pracy, szybszy styl życia, niewłaściwa dieta. W obliczu tych problemów tym bardziej musimy zadbać o sen. Bez odpowiedniego wypoczynku wspomniane kłopoty mogą się potęgować. Niewysypianie się i brak energii powoduje, że jesteśmy bardziej skłonni do spożywania tzw. fast foodów. Bez regeneracji nie ma szans na osiągnięcie zakładanych efektów ćwiczenia na siłowni. Widzimy zatem, że bez snu nie ma mowy o produktywności, odczuwaniu przyjemności w codziennych aktywnościach i skutecznym działaniu w pracy.

Warto zatem wybrać odpowiedni materac. W tym przypadku skupimy się na trwałym, długoletnim rozwiązaniu, jakim jest materac sprężynowy. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Podstawowe porady w wyborze materaca

Zanim przejdziemy do porównania konkretnych modeli, warto zastanowić się, czego właściwie szukamy. Materace mają wiele unikatowych cech. Każdy producent chce zaprezentować swoją propozycję w jak najlepszym świetle. Musimy przejrzeć marketingowe sztuczki, wykorzystując do tego suche fakty. Interesować nas będzie na przykład okres gwarancyjny. To wyznacznik trwałości i potwierdzenie ze strony producenta, jak długo możemy bez większych problemów korzystać z danego materaca.

Co więcej, istotne są zagadnienia związane z właściwościami medycznymi. Materace z tej kategorii muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać restrykcyjne normy. Ważna jest także funkcjonalność. Warto sprawdzić, czy materac ma zdejmowany pokrowiec, czy jest to materac odwracalny, a także zweryfikować jego własności hipoalergiczne.

To jednak nie koniec. Kiedy porównujemy konkretne modele, musimy także sprawdzić, czy są one dostępne w różnych rozmiarach. To może zadecydować o ostatecznym wyborze – w końcu nie kupimy materaca, który nie zmieści się w ramie naszego łóżka. Kluczowym parametrem każdego materaca jest jego twardość. W tym przypadku ważna jest pewna elastyczność – chodzi o to, żeby kupić produkt idealnie dostosowany do nas, a nie taki, do którego na siłę sami musimy się dopasowywać. Powszechnie stosowana skala od H1 do H4 pozwala się szybko zorientować w kwestii twardości danego materaca, jednak powinniśmy ją traktować tylko jako punkt wyjścia.


 

Materace sprężynowe od renomowanych marek

Przyjrzyjmy się najciekawszym produktom od znanych marek. Materac Janpol Erebu charakteryzuje się twardością H3 i wykonaniem z końskiego włosia i maty kokosowej. Oferuje właściwości antyalergiczne oraz możliwość prania pokrowca w 60 stopniach. Niestety, jego okres gwarancyjny to tylko 3 lata.

Materac Sembella Samba to model o konstrukcji bazującej na sprężynach kieszeniowych, z okresem gwarancyjnym 5 lat i poziomem twardości H3. Jest on wykonany z wykorzystaniem pianki poliuretanowej i maty kokosowej. Pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni. Cena za wariant podstawowy to 629 złotych.

Hilding Fandango to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli szwedzkiego potentata. Jest to materac twardy z 5-letnim okresem gwarancyjnym. Wyróżnia go certyfikat medyczny AEH, w cenie 639 złotych raczej nie spotkamy innego produktu medycznego o tak dobrych parametrach. Jest to materac z 7 strefami twardości, antyalergiczny i dwustronny.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.