Dieta Mamy w szpitalu

aktualizacja: 2020-01-24 15:07:22     nr wiadomości: 41335     przeczytano: 8136     Ilość komentarzy komentarze: 5

Zdrowe posiłki z dobrych produktów, opieka dietetyka i edukacja zdrowego żywienia – to wszystko mają zapewnione kobiety w ciąży i w okresie poporodowym w Szpitalu Ogólnym im. W. Ginela w Grajewie.

Placówka od grudnia ubiegłego roku uczestniczy w programie pilotażowym "Standard żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy", finansowanym z Narodowego Fundusz Zdrowia. 

- Głównym celem pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w naszej placówce. Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom przebywającym na tutejszym Oddziale Ginekologiczno – Położniczym odpowiednich 5 posiłków dziennie, konsultacji dietetycznych oraz poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia – mówi Sebastian Wysocki, dyrektor Szpitala Ogólnego im. Witolda Ginela w Grajewie. 

Młode mamy bardzo sobie chwalą nowe szpitalne menu.

- Przygotowywane posiłki są urozmaicone, smaczne i wystarczające – mówi pani Katarzyna, mama przebywająca na oddziale po porodzie.

– Urodziłam tutaj dwójkę dzieci i tak nas nie karmili, teraz troszczą się o nas. Dzisiejszy obiad był prawie jak u mamy, tylko … delikatnie bym dosoliła :) – dodaje inna pacjentka.

W ramach Programu pacjentki mogą skonsultować  się z dietetykiem w zakresie żywienia w ciąży lub po porodzie, zarówno w trakcie hospitalizacji, jak i po jej zakończeniu e-mali: dietetyk@szpital-grajewo.pl, tel. 86 272 32 71 wew. 371 oraz  osobiście. Spotkania z dietetykiem odbywają się w sekretariacie Oddziału Położniczo – Ginekologicznego.

Zdaniem ekspertów - dzieci uczą się smaków i nawyków od najmłodszych lat, dieta ma olbrzymi wpływ na rozwój dziecka. Dlatego tak ważnym jest, by dobierać odpowiednią ilość cukrów, przez co zapobiega się rozwojowi epidemii naszych czasów – otyłości. Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

W województwie podlaskim program „Dieta Mamy” wprowadziły także placówki w Hajnówce, Siemiatyczach i Suwałkach. Pacjentki nie ponoszą żadnych kosztów związanych z jego realizacją.

 

e-Grajewo.pl

Śmiech przez łzy.....Kobiety w ciąży, ktore zazwyczaj spędzają w szpitalu kilka dni (owszem zdażają się przypadki,że dlużej),nad którymi zazwyczaj rodzina i tak skacze-donosi i dokarmia bo to stan nadzwyczajny.A co z resztą pacjentów? Co z pacjentami onkologicznymi, których organizmy są wyniszczone chorobą, lekami?Co z dziećmi?/
Napisał: Iga dodano: 2020-01-24 21:42:48

Do Iga. Ten akurat program dotyczy kobiet w ciąży. Skoro nie ma możliwości objęcia nim wszystkich pacjentów, to lepiej nie wdrażać, żeby nikt nie korzystał?
Napisał: JustMe dodano: 2020-01-26 12:16:00

Pretensje zgłaszac do NFZ.
Napisał: Zorientowana dodano: 2020-01-26 17:49:23

JustMe śmiesznością jest robienie programów dzieląc pacjentów na lepszych i gorszych.Jeśli nie ma możliwości objęcia wszystkich pacjenów należytą opieką to należy wdrożyć taki program, który przyniesie korzyść wszystkim płacącym składki. Zorientowana pretensje to chyba do włądzy ustawodawczej NFZ chyba tylko wykonuje to co musi.
Napisał: Iga dodano: 2020-01-27 02:00:53

Iga, jest taki program, nazywa się służba zdrowia. Wszyscy płacący składki mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy lekarskiej. Fajnie, że w miarę możliwości budżetu są wprowadzane programy rządowe, które polepszają komfort życia określonych grup społecznych. W tym przypadku są to przyszłe i młode mamy. Nie ma możliwości, żeby z każdym programem trafiać do wszystkich płacących składki. Pozdrawiam!
Napisał: JustMe dodano: 2020-01-27 16:58:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.