• 6 komentarzy
  • 10513 wyświetleń

CZARNI Olecko - WARMIA 0:0

Nie udało się piłkarzom grajewskiej WARMII podtrzymanie świetnej serii pięciu kolejnych zwycięstw. Dziś nasza drużyna zremisowała w Olecku z CZARNYMI 0:0. WARMIA była zdecydowanym faworytem tego meczu, lecz gospodarze, mimo że przed meczem zajmowali ostatnią pozycję w tabeli, pokazali już w tym sezonie w meczu z OLIMPIĄ Zambrów (1:1), że potrafią sprawić niespodziankę. Niestety dla nas - dziś również udało się im osiągnąć remis i wywalczyć punkt. Trzeba przyznać, że CZARNI grali szalenie ambitnie i nie był to łatwy mecz dla osłabionej brakiem czterech podstawowych zawodników WARMII. Pomimo osłabienia naszej drużyny i ambicji gospodarzy sytuacji do zdobycia bramki grajewianie mieli dużo. Dwa razy piłka trafiła w poprzeczkę - po strzałach Wierzbickiego w 28 minucie i Arciszewskiego w 51. Na domiar złego nasi piłkarze w doskonałych sytuacjach strzelali wprost ... w bramkarza gospodarzy. Szczególnie  w ostatniej akcji meczu, kiedy Kowalko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Strzelińskiego mógł rozstrzygnąć spotkanie na korzyść WARMII, lecz jego silny strzał głową trafił w Miliszewskiego. Przez 20 ostatnich minut meczu WARMIA grała w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Marcin Mikucki, który zaliczył dziś grę w podstawowej jedenastce i do usunięcia go z boiska przez sędziego grał bardzo poprawnie.
Pomimo remisu WARMIA utrzymała się na pozycji lidera III ligi, choć może ją wyprzedzić START Działdowo, który jutro gra mecz z GRANICĄ w Kętrzynie.

Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Millerowi – właścicielowi Oberży “Pod Gontem” w Zdunkach na trasie Ełk – Grajewo za zorganizowanie i sponsorowanie wyżywienia zawodników po dzisiejszym meczu.

Kolejny mecz WARMII zapowiada się pasjonująco - w sobotę 24 września o 16:00 w Grajewie WARMIA podejmie ŁKS 1926 Łomża.

17.09.2011 Olecko, Stadion Miejski

CZARNI Olecko - WARMIA Grajewo 0:0 (0:0)

CZARNI: 12. Miliszewski (Kpt.) - 5. Witanowski, 18. Rytwiński, 4. Wasilewski, 15. Marczuk - 3. Bokuniewicz (87' 2. Suchaczewski), 6. Paszkowski,14. Wirżyński, 13. Matwiejczuk (46' 8. A. Tusznio) - 7. Szarnecki, 9. A. Cichocki

Rezerwa: 1. Grygo - 8. A. Tusznio, 17. M. Cichocki, 2. Suchaczewski

WARMIA: 1. Czapliński - 18. Mikucki, 3. Domurat, 4. Makowski, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz, 17. Arciszewski (Kpt.), 15. P. Górski (58' 8. Krukowski) - 7. Wójcik, 19. Wierzbicki (65' 11. Milczarek)

Rezerwa: 99. B. Romanowski - 16. M. Szumowski, 13. Baczewski, 14. M. Tuzinowski, 11. Milczarek, 8. Krukowski

Sędzia: Paweł Swajda (Siemiatycze)

Żółte kartki: Mikucki (dwie) WARMIA

Czerwona kartka: Mikucki (WARMIA) 71'

1' Rozpoczyna WARMIA Grajewo

4' Akcja WARMII - dośrodkowanie z prawej strony Strzelińskiego i bardzo niecelny strzał głową Konrada Kowalko

10' Dośrodkowanie z prawej strony Bartka Wierzbickiego po którym w dobrej sytuacji Paweł Górski strzela głową ponad poprzeczką bramki CZARNYCH

12' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, Arciszewski strzela głową prosto w bramkarza gospodarzy

20' Ładna akcja WARMII, Strzeliński podaje do Arciszewskiego, jednak strzał kapitana naszego zespołu broni Miliszewski

22' Nasi piłkarze mają sporą przewagę, ale grają nieskutecznie. Tym razem Strzeliński uderzył piłkę z 20 metrów, jednak strzał był niecelny

23' Po podaniu Górskiego bramkę strzela Mikucki, sędzia jednak orzekł, że nasz zawodnik był na spalonym

24' Pierwsza i od razu bardzo dobra akcja CZARNYCH, po której Cichocki strzela minimalnie obok słupka bramki Czaplińskiego

27' Doskonała sytuacja dla WARMII, podanie Arciszewskiego z prawej strony otrzymuje Wierzbicki, nasz zawodnik jednak jest blokowany przez obrońców gospodarzy, piłka trafia do Górskiego, lecz jego strzał trafia prosto w bramkarza

28' Jeszcze lepsza sytuacja dla WARMII, Wierzbicki w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela w poprzeczkę bramki

30' Ładny strzał Wirżyńskiego obok bramki Czaplińskiego

36' Akcja CZARNYCH, po której Szarnecki strzela w długi róg bramki Czaplińskiego, na szczęście dla nas jest to strzał niecelny

38' Strzelał Marcin Mikucki, lecz jego strzał był zbyt lekki i bez problemu piłkę złapał Miliszewski

43' Po ładnej akcji Szarneckiego niecelnie strzelał Cichocki

45' Po dośrodkowaniu Górskiego bardzo niecelnie strzela Marcin Strzeliński

45' + 1' Sędzia kończy pierwszą połowę meczu, do przerwy pomimo przewagi WARMII wynik bezbramkowy

46' Rozpoczynają gospodarze

46' W zespole gospodarzy zmiana, za Matwiejczuka wchodzi Ariel Tusznio

48' Silny, lecz bardzo niecelny strzał Paszkowskiego

51' Pierwszy w drugiej połowie rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego i Marcin Arciszewski głową strzela w poprzeczkę bramki gospodarzy

52' Po dobrym podaniu Strzelińskiego w dobrej sytuacji znalazł się Wierzbicki, lecz blokowany przez obrońcę nie mógł oddać strzału

54' Kolejny rzut rożny dla WARMII - Wierzbicki strzela głowa wzdłuż linii bramkowej, lecz żaden z naszych piłkarzy nie dochodzi do piłki

55' Trzeci rzut rożny w drugiej części gry dla WARMII - tym razem Kowalko strzela głową ale wprost w bramkarza gospodarzy

58' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Krukowski. Trener Strzeliński decyduje się na grę trzema napastnikami

63' Bardzo groźna sytuacja dla gospodarzy, Szarneckiemu nie udało się jednak oddać strzału w naszym polu karnym

64' Silny strzał Szarneckiego broni Czapliński, choć odbija piłkę

65' Świetna akcja Krukowskiego, Wójcik oddaje jednak zbyt lekki strzał

65' Zmiana w WARMII, za Wierzbickiego wchodzi Milczarek

66' Wychodzącego na czystą pozycję Szarneckiego fauluje Mikucki i otrzymuje żółtą kartkę

70' Nasi piłkarze grają coraz bardziej nerwowo

71' Po błędzie Arciszewskiego w środku boiska Mikucki ratuje sytuację faulem. Nasz zawodnik otrzymuje drugą żółtą kartkę a w jej konsekwencji czerwoną. Gramy w dziesiątkę.

80' WARMIA wciąż bije głową w mur złożony z piłkarzy CZARNYCH

82' Ostre dośrodkowanie Milczarka, lecz Miliszewski ubiega Strzelińskiego i łapie piłkę

85' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII, lecz obrońcy gospodarzy wybijają piłkę

87' Zmiana w CZARNYCH, za Bokuniewicza wchodzi Suchaczewski

90' Sędzia do regulaminowego czasu dolicza 3 minuty. Wciąż bez bramek w Olecku.

45' +2' Kapitalna szansa dla WARMII - po kolejnym rzucie rożnym Kowalko strzela głową prosto w bramkarza