CIS pomaga potrzebującym

aktualizacja: 2019-06-07 18:08:10     nr wiadomości: 39424     przeczytano: 4937     Ilość komentarzy komentarze: 6

Centrum Integracji Społecznej w Grajewie otrzymało zlecenie wysprzątania i wymalowania domu oraz podwórka po zapaleniu się sadz u starszej, schorowanej kobiety mieszkającej na terenie miasta Grajewo.

Zlecenie to otrzymaliśmy od członka rodziny i wykonaliśmy je w ostatnim tygodniu miesiąca maja. W trwającą tydzień pracę zaangażowali się: kierownik, instruktorzy, uczestnicy CIS oraz osoba odbywająca prace na cele społeczne w naszym zakładzie. Łącznie w pracę włączyło się 14 osób. Do zadania każdy podszedł z odpowiednim podejściem i empatią. Potraktowaliśmy to zlecenie jako wyzwanie oraz obywatelski obowiązek pomocy starszej osobie.
Wykonywaliśmy różnego rodzaju prace, począwszy od wyrzucenia starych i zbędnych rzeczy, usunięcie sadz, pomalowanie: ścian, okien, drzwi, itd., szpachlowanie, koszenie podwórka, a kończąc na ogólnych pracach porządkowych. Nasza praca została doceniona przez sąsiadów, którzy służyli nam pomocą przy realizacji zlecenia. Jeden z sąsiadów wynagrodził naszą pracę pączkami.

Uczestnicy z pozytywnym nastawieniem i ogromnym zapałem pomagali kobiecie, uznali to jako fantastyczne doświadczenie. Poświęcony czas na takie inicjatywy daje wiele satysfakcji. Widząc zadowoloną osobę zmęczenie odchodzi i chce się pracować dalej.

Poprzez zlecenie pogłębiliśmy relacje z uczestnikami i wzmocniliśmy więzi, a także nasz zakład zbudował pozytywny wizerunek sposobu świadczenia usług i komunikacji z klientem oraz uczestnikami.

Dobra robota! Brawo Wy!
Napisał: dobra_pani dodano: 2019-06-08 09:46:58

Tak powinno być brawo CIS Pomoc jest potrzebna niejednemu w grajewie tylko mało kto wie o takiej pomocy
Napisał: E dodano: 2019-06-08 16:40:40

Świetnie. Wspaniale. Może z czasem powstanie grupa wolontariuszy - takich prawdziwych wolontariuszy- którzy chętnie pomogą osobom samotnym lub w jakiś sposób niepełnosprawnym. A w tym oto zdaniu:"Uczestnicy z pozytywnym nastawieniem i ogromnym zapałem pomagali kobiecie, uznali to jako fantastyczne doświadczenie. Poświęcony czas na takie inicjatywy daje wiele satysfakcji. Widząc zadowoloną osobę zmęczenie odchodzi i chce się pracować dalej" zawiera się całe sedno istoty pomagania sobie wzajemnie. Niech się ta inicjatywa dzieje i rozrasta. Cudnie.
Napisał: Adela dodano: 2019-06-10 16:58:16

Piękna inicjatywa.
Napisał: alusia dodano: 2019-06-10 19:50:06

Z przyjemnoscia czyta sie o ludzkiej bezinteresownej pomocy trzymac tak dalej POWODZENIA.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-06-11 04:05:21

Zakładam, że ta pomoc nie była taka bezinteresowna jak wynika z opisu, tylko po prostu CIS dostał za to pieniądze ...
Napisał: grajewiak dodano: 2019-06-12 09:51:57

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.