Burze z gradem

aktualizacja: 2020-06-05 14:10:07     nr wiadomości: 42552     przeczytano: 2838     Ilość komentarzy komentarze: 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem w naszym regionie. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku do soboty (5-6.06. w nocy).

Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent.


Zasady bezpiecznego zachowania w czasie burzy
Usuń w miarę możliwości przedmioty z parapetów i balkonów. Wychodząc z domu pozamykaj okna i drzwi. Warto unikać korzystania z telefonów i urządzeń podłączonych do prądu. Kiedy burza zastanie Cię w drodze, nie chowaj się pod drzewami, wiatami czy słupami energetycznymi. Jadąc autem zatrzymaj się na poboczu lub parkingu i przeczekaj. Nie parkuj pod drzewami i liniami energetycznymi, a także wysokimi konstrukcjami. Uważaj - pogorszenie pogody może skutkować śliskimi jezdniami i leżącymi na drogach np. konarami.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.