Black weeks i cyber weeks, czyli jak upolować świetną okazję!

aktualizacja: 2020-11-19 08:42:01     nr wiadomości: 44021     przeczytano: 2556     Ilość komentarzy komentarze: 0

Co roku w ostatni piątek listopada ma miejsce wielka gratka dla prawdziwych łowców okazji. Tego dnia w prawie wszystkich sklepach w Polsce i na świecie pojawiają się gigantyczne obniżki, sięgające często nawet 70 procent! Mowa oczywiście o Black Friday, czyli naszym polskim czarnym piątku! Dzień jest doskonałą okazją, by kupić interesujące nas towary ulubionych marek w niższej cenie, lub zaopatrzyć się w prezenty przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jak przygotować się do tego wyjątkowego dnia? Podpowiadamy w tekście poniżej.

 
1. Black friday - co to jest czarny piątek?
2. Cyber monday - szaleństwo w sieci
3. Black friday i cyber monday w Polsce
4. Black weeks i cyber weeks

 Black friday - co to jest czarny piątek?

Czarny piątek - z angielskiego black friday, to dzień największych wyprzedaży odbywający się raz w roku. Akcja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie black friday organizowany był zawsze w piątek po Święcie Dziękczynienia, i rozpoczynał sezon okazyjnych zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dzień ten, z upływem czasu, stał się jednym z symboli wolnego rynku w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej  amerykańskiego handlu i różnorodności jego ofert.

Co roku z okazji black friday wielu producentów i sprzedawców wprowadza w swoich sklepach stacjonarnych promocje sięgające od 30 do nawet 70 procent! Jest to jedyna taka okazja pozwalająca na zakup produktów ulubionych marek, bądź skompletowanie prezentów dla przyjaciół i rodziny, na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Największą popularnością cieszą się od zawsze sprzęty AGD i RTV ale także ubrania, obuwie, meble oraz akcesoria do aranżacji i wyposażenia wnętrz. Czarny piątek to od wielu już lat nie tylko święto wyprzedaży w USA. Ten dzień stał się popularny w wielu innych krajach- świętują go wielbiciele dobrych okazji na całym świecie! To jednak nie wszystko! W tym miejscu warto bowiem przypomnieć, że zaledwie 3 dni po black friday, przypada cyber monday, czyli największy dzień wyprzedaży internetowych.

 Cyber monday - szaleństwo w sieci

Po szaleństwie w sklepach stacjonarnych przychodzi pora na sklepy internetowe. W ostatnich latach powstało w sieci mnóstwo nowych dużych platform sprzedażowych, ale i mniejszych, nastawionych na konkretnego klienta sklepików. Cyber monday został stworzony właśnie na ich potrzeby. Dzień ten daje kolejną szanse spragnionym okazji łowcom na zdobycie upragnionych produktów w niższej cenie.

Co najciekawsze jednak - w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, granica między Black Friday a Cyber Monday zaciera się, a promocje trwają przez cały weekend lub nawet tydzień. 

 Black friday i cyber monday w Polsce

Kiedy zatem Polska świętuje te pełne emocji dni? W naszym kraju black friday przypada zawsze w ostatni piątek listopada, cyber monday natomiast w poniedziałek po czarnym piątku. W roku 2020 będzie to zatem 27 i 30 listopada. Black friday i cyber monday, również w naszym kraju, są czasem największych wyprzedaży w sklepach na przestrzeni całego roku. To zatem doskonała okazja na zrobienie większych zakupów i pozwolenie sobie na upragnioną i wymarzoną rzecz, która do tej pory nie była w zasięgu naszego portfela. 

Zarówno black friday jak i cyber monday z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zainteresowanych - nie tylko kupujących ale i sklepów chcących dołączyć do wyprzedażowego szaleństwa. Dzięki temu oferty co roku stają się coraz bardziej atrakcyjne. W promocjach biorą udział ogromne sklepy wielobranżowe, ale i te mniejsze, specjalistyczne. 

Warto jednak zaznaczyć, że duża część polskich sklepów celebruje nie tylko te dwa dni. Od kilku lat promocje się wydłużają i mogą obowiązywać  przez cały weekend. Co więcej, niektóre sklepy świętują jeszcze dłużej - to tak zwane black week i cyber week, czyli niesamowite okazje wyprzedażowe trwające zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych przez cały tydzień. 

 Black weeks i cyber weeks

Dla wielu sklepów black friday i cyber monday to jednak za mało. Już od kilku lat w Polsce coraz częściej natknąć można się na black weekend i cyber weekend lub nawet black week i cyber week. Podczas trwania tych akcji, przeceny obowiązują przez cały weekend lub nawet przez cały tydzień.

W niektórych sklepach można też spotkać coś jeszcze bardziej kuszącego, czyli black weeks i cyber weeks. W obu tych przypadkach wyprzedaże trwają przez cały listopad, dodatkowo zmieniając się co tydzień. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w czasach kiedy pandemia nie pozwala nam przewidzieć rozwoju sytuacji, ani zaplanować najbliższej przyszłości. Miesiąc na zrobienie okazyjnych zakupów zarówno w sieci jak i stacjonarnie to świetny sposób w obecnym stanie rzeczy.

Które z polskich sklepów będą brały udział w akcjach black weeks i cyber weeks? Jak zawsze największym powodzeniem cieszyć będą się sklepy ze sprzętem RTV i AGD. W większości tych sklepów wyprzedaże i promocyjne oferty rozpoczynają się już na początku listopada i zmieniają swoje atrakcyjne oferty co tydzień. Najczęstsze promocje obejmują telewizory, laptopy, komputery, smartfony, konsole, aparty i wiele wiele innych artykułów. 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.