Bezpiecznie podczas burzy

aktualizacja: 2019-05-20 10:57:12     nr wiadomości: 39247     przeczytano: 5474     Ilość komentarzy komentarze: 1

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem m.in. w powiecie grajewskim wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h; miejscami grad - informuje dyżurny synoptyk.

Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 13.00 dnia 20.05.2019 r. do godzin nocnych następnego dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Zasady bezpiecznego zachowania w czasie burzy

Kiedy usłyszymy komunikat o nadchodzącym załamaniu pogody, usuńmy w miarę możliwości donice i inne przedmioty z parapetów i balkonów, nie należy też stawać przy oknie, aby obserwować zjawisko.

Wychodząc z domu zwróćmy uwagę, czy pozamykane są okna i drzwi. Warto unikać rozmów przez telefon stacjonarny i komórkowy. Nie korzystajmy także z urządzeń podłączonych do prądu.

Burza może nas zastać  w drodze, nie chowajmy się wtedy pod drzewami, wiatami czy słupami energetycznymi. Jadąc autem powinniśmy zatrzymać się na poboczu lub parkingu i przeczekać. Trzeba wystrzegać się parkowania właśnie pod drzewami i liniami energetycznymi, a także wysokimi konstrukcjami. Pogorszenie pogody może skutkować śliskimi jezdniami i leżącymi gałęziami na drogach.

 

Warto sparawdzic - czy zainstalowany jest piorunochron , samo osberwowanie zajawiska miedzy donicami na oknie niczego nie chroni przed niczym !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-20 13:09:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.