Bezbramkowy remis Warmii

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni mecz kontrolny piłkarzy WARMII Grajewo przed rozpoczynającą się w najbliższy weekend rundą wiosenną rozgrywek III ligi. W minioną sobotę na własnym boisku grajewianie podejmowali ZNICZ Biała Piska. Zespół gości po rundzie jesiennej zajmuje X miejsce w tabeli rozgrywek III ligi. W rundzie jesiennej podopieczni doskonale znanego kibicom WARMII Ireneusza Piwko pokonali w Grajewie nasz zespół 3:1.

Mający w swoim składzie kilku niezwykle groźnych zawodników (Butkiewicz, Falkowski, Adamiec czy Janik) rywale od początku sobotniego spotkania posiedli spora przewagę. Na nasze szczęście piłkarze z Białej Piskiej mieli rozregulowane celowniki. Naszym obrońcom często sprzyjało też szczęście. W pierwszej połowie WARMIA dwukrotnie poważniej zagroziła bramce ZNICZA – w 21 minucie strzał Kozikowskiego minimalnie ominął słupek bramki gości. Kilka minut później po ładnej akcji WARMII strzał Pawła Górskiego obronił Masłowski. Piłkarze z Białej Piskiej najbliżej zdobycia bramki byli w 4 minucie, kiedy to strzał na wiwat w stronę bramki Gieniusza trafił niespodziewanie chyba nawet dla samego strzelca w poprzeczkę naszej bramki.

W drugiej połowie oba zespoły nadal grały bardzo nieskutecznie. W 50 minucie świetny atak WARMII zmarnował Sypytkowski, który w doskonałej sytuacji trafił w Masłowskiego. Jeszcze lepszą sytuację mieli goście w 76 minucie, kiedy jeden z piłkarzy ZNICZA z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki.

Mecz na pewno nie zachwycił dość licznie zgromadzonych kibiców. Widać było, że oba zespoły nie są jeszcze w najwyższej formie. Na jej doszlifowanie pozostał tydzień. W niedzielę 9 marca o godzinie 13:00 na boisku w Supraślu WARMIA zmierzy się z rezerwami JAGIELLONII Białystok.

01.03.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 0:0

WARMIA: Gieniusz – Lekenta (65’ Mikucki), Arciszewski, Domurat, Koszczuk (85’ D.Makowski) – Randzio (80’ Olszyński), Strzeliński (75’ K.Górski), Kozikowski (46’ Sypytkowski), Osypiuk (65’ Matysiewicz), P.Górski (46’ D.Tuzinowski) – Dzierzgowski (75’ Baczewski)

ZNICZ: Masłowski (75’ Gentek) – Gryko, Lipowski, Lutrzykowski, Denert – Falkowski, Butkiewicz, Romachów, M.Świderski, Janik – Adamiec

Po przerwie grali także: D.Świderski, Kierznowski, Melka, Kosakowski, Radzikowski, Zaczkowski, S.Tuttas