"Wilk Roku" 2018

aktualizacja: 2019-05-21 20:58:14     nr wiadomości: 39271     przeczytano: 6233     Ilość komentarzy komentarze: 2

Zapraszamy Państwa do głosowania online na osoby, wydarzenia lub grupy/zespoły z poniższej listy zgłoszonej do Nagrody Burmistrza "Wilk Roku" zgodnie z obowiązującym regulaminem, które według Państwa powinny otrzymać Nagrodę Burmistrza "Wilk Grajewian".

Głosowanie odbywa się przez 7 dni od 21 do 27 maja 2019 do godz. 24.00. Wyniki zamieszczone będą na stronie www.grajewo.pl po zakończeniu głosowania.


II Konkurs Pieśni Patriotycznej – odbywający się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Konkurs został zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultura Niezależna przy współudziale Grajewskiego Centrum Kultury. Impreza swoim zasięgiem objęła północo-wschodnią część kraju (Hajnówka, Białystok, Ełk, Prostki, Szczuczyn, Nieckowo, Łomża, Suwałki). Repertuar konkursu – pieśni patriotyczne - przyczynił się do poszerzenia wiedzy o niepodległości. Konkurs uświetnienia podniosły charakter Święta Niepodległości.


Jubileusz 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie" – w dniu 17 czerwca 2018 r. Zespół Pieśni i Tańca świętował jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. Uroczystość zgromadziła wielu gości. Jubileusz swoją obecnością uświetnili współzałożyciele ZPiT "Grajewianie" Państwo Joanna i Edward Szabat oraz Pan Antoni Czajkowski. Wspólnie został odtańczony Polonez Warmiński. Na scenie zaprezentowały swój repertuar wszystkie trzy grupy taneczne. Nie zabrakło gościnnych występów absolwentów zespołu, którzy zatańczyli m.in. taniec pt. „Sen o Lwowie”. Zgromadzonej publiczności zostały zaprezentowane tańce m.in. „Na polanach Puszczy Białej”, „Podlaski Lany Poniedziałek”, „Łąckie grzybobranie”, „Pieniny”, „Sądeczanki” i wiele innych.

"Korowód Polskich Bajek" – 11 maja 2018 r. ulicami miasta przemaszerował barwny „Korowód Polskich Bajek” Przedsięwzięcie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie we współpracy z Grajewskim Centrum Kultury. Impreza wpisała się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski. Celem korowodu było uświetnienie tej wyjątkowej rocznicy, poprzez zintegrowanie dzieci grajewskich szkół i przedszkoli, rozbudzenie zainteresowań literackich, upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych, ukazanie literatury jako źródła dobrej rozrywki. Imprezę rozpoczął przemarsz barwnego pochodu postaci z polskich bajek na czele z orkiestrą dętą i szczudlarzami. Tego dnia teren wokół Hadesu przeniósł zgromadzonych w zaczarowaną krainę baśni. Można było zobaczyć przedstawienie teatralno-muzyczne pt. „Zamieszanie w krainie bajek”.

XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka -  w sobotę 12 maja 2018 roku na trasie ulicznej odbył się XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W imprezie udział wzięło około 1200 uczestników z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi, którzy rywalizowali w 22 biegach na dystansach od 200 m do 10 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 105 zawodników. Jest to impreza, która skupia nie tylko pasjonatów biegania, ale całe rodziny, niezależnie od wieku zachęca do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Karolina Poniatowicz i Dariusz Jabłoński – są instruktorami/choreografami tańca towarzyskiego. 

Od 2012 r. trenują ok. 130 osób rocznie: dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy tworzą grupy par dziecięcych, solistek, par sportowych, formacji latynoamerykańskiej, dziewczęcej „Slash” i par seniorów. Lata pracy pozwoliły na podniesienie umiejętności tanecznych uczestników zajęć i osiąganie najwyższych miejsc w Mistrzostwach Polski, reprezentując Grajewskie Centrum Kultury i promując miast Grajewo. Instruktorzy na co dzień tańczą w Studio Tańca KADRYL Justyna&Gracjan z Białegostoku.

Byli i są wielokrotnie nagradzanymi tancerzami w turniejach w kraju i za granicą. Razem z całą obsadą taneczną KADRYL wywalczyli Mistrzostwo Polski FTS Formacji Tanecznych 2018 w Radomiu oraz półfinał Mistrzostw Świata Formacji Standardowych 2018 w Pecs na Węgrzech.  Na turnieju Tańca w Będzinie wywalczyli srebrny medal, zdobyli Mistrzostwo Okręgu Podlaskiego w 2018 r. , uczestniczyli w największym i najstarszym Turnieju Tańca na Świecie Blackpool Dance Festival. Grajewscy podopieczni wytańczyli mnóstwo medali podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego organizowanego w hali sportowej MOSiR w Grajewie. Ponadto instruktorzy przygotowali grajewskich tancerzy do udziału m in. W IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mońkach, w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Ełk, w VIII Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego TWIST Białystok OPEN podczas, których podopieczni zajmowali wysokie miejsca.

ZS „STRZELEC” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo - Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo powstała 5 grudnia 1995 r. Jednostka przyjęła imię Gen. Kazimierza Pułaskiego, nawiązując w ten sposób do chlubnych tradycji 9 Pułku Strzelców Konnych, który przed 1939 r. stacjonował w Grajewie.

Jednostka Strzelecka prowadzi systematyczne szkolenia w zakresie wychowania patriotyczno-obronnego, szkolenia wojskowe, obozy szkoleniowo-wypoczynkowe, obozy spadochronowe, letnie i zimowe obozy szkoleniowo-wychowawcze, szkoły przetrwania (survival), zajęcia teoretyczne i gry terenowe. Jednostka Strzelecka zapewnienia pomoc podczas organizowanych imprez patriotycznych
i kulturalnych na terenie miasta Grajewo.

Aleksandra Ziemkiewicz uczestniczy w programie sportowym „Lekkoatletyka dla każdego”. Swoim talentem oraz zaangażowaniem w treningi zdobywa wysokie miejsca w województwie i kraju. W 2018 roku reprezentowała Szkołę Podstawową nr 2 w Grajewie i promowała miasto Grajewo w następujących zawodach:

- V m. w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w skoku wzwyż
- VII m. w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych
- VII m. w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych
- XXIV m. w Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi na dystansie 300 m.
- II m. w Finale Wojewódzkim Lekkoatletyka dla każdego w biegu na 60 m

Ponadto Aleksandra została powołana do kadry Podlaskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt.

Maya Zyskowska – w 2018 roku otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta za osiągnięcia artystyczne, ponadto otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. Maya reprezentuje Grajewo na terenie całej Polski. Swoimi występami uświetnia imprezy miejskie oraz szkolne. Jest również tancerką Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie”. W 2018 roku osiągnęła liczne sukcesy podczas niżej wymienionych Konkursów i Festiwali:

- I m. w VII Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Czarnej Białostockiej
- III m. w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kantyczka – Bielsk Podlaski
- III m. w Międzynarodowym Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard – Białystok
- III m. w regionalnym Konkursie Piosenki w Grajewie
- II m. w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta 18” w Bielsku Podlaskim
- I m. w XLI Konkursie Piosenki w Szczuczynie
- I m. w Międzynarodowym Konkursie Polsha Privet w Supraślu
- II m. w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Szczytnie
- I m. w Konkursie piosenki świątecznej w Białymstoku
- II m. w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki świątecznej i Zimowej HU HU HA! W Warszawie

Grajewska Orkiestra Dęta – Zespół istnieje od ponad 100 lat. Obecnie stały skład orkiestry to ponad 30 muzykujących osób (dorośli i młodzież). Orkiestra jest stale obecna na kulturalnej mapie miasta i regionu poprzez liczne występy w czasie ważnych uroczystości  i wydarzeń. Osiąga dobre lokaty na przeglądach i konkursach orkiestr dętych, zdobywając uznanie słuchaczy. Od ponad 20 lat kapelmistrzem orkiestry jest Ryszard Jasionowski – wieloletni i doświadczony nauczyciel szkół muzycznych w regionie oraz czynny muzyk – instrumentalista.  Zespół koncertuje w kraju i za granicą reprezentując miasto Grajewo.

Grzegorz Robert Curyło – jest autorem powieści „Słońce nad Grajewem”. To epicka historia z dwudziestolecia międzywojennego, której fabuła składa się nie tylko z fikcyjnych wątków, ale i autentycznych wydarzeń wpisanych w dzieje Grajewa. To książka, która kształtuje tożsamość i poczucie wspólnoty grajewian i jednocześnie ukazuje ich wkład w budowanie II Rzeczypospolitej. Pan Grzegorz Curyło współpracuje ze Stowarzyszeniem Kultura Niezależna, wielokrotnie prowadził Biesiady Literackie. Od kilku lat jest chórzystą w chórze parafialnym funkcjonującym w przy parafii pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie. Angażuje się w artystyczne projekty, uczestnicząc w przedsięwzięciach odbywających się w Grajewskim centrum Kultury. W ramach Teatru Młodego widza mierzył się z fragmentami tragedii Szekspira i jako jeden z wykonawców wieczorków poetyckich „Ocalić od zapomnienia” organizowanych w I LO im. Mikołaja Kopernika w Grajewie przedstawiał twórczość Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego i Norwida. W liceum zainicjował również wystawianie przedstawień jasełkowych, w których pracownicy szkoły występują u boku młodzieży. Będąc członkiem grupy teatralnej „Teatr po godzinach” grał jedną z ról w komedii „Czekając na kochanki” wystawianej w ramach XXX Prezentacji Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewo. W listopadzie ubiegłego roku był bohaterem VIII Grajewskiej Biesiady Literackiej jako autor powieści „Słońce nad Grajewem”.

Piotr Komor – od 4 lat organizuje popularny wśród dzieci, młodzieży oraz amatorów piłki nożnej Turniej Łoś. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Współpraca dla Grajewa podczas akcji charytatywnych np. Gwiazdka z WDG.

Weronika Dziejma – jest wzorową uczennicą ze średnią ocen 5,77.
Jest laureatką wyróżnienia 
na szczeblu krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik, laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.  Angażuje się w akcje charytatywne. Jej pasją są książki. Czyta książki fantastyczne, kryminalne, przygodowe. Bierze czynny udział w akcjach i inicjatywach organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz koło czytelnicze. Weronika bierze również udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych np. matematycznych, historycznych, przyrodniczych, z języka angielskiego uzyskując wysokie wyniki. Z zaangażowaniem realizuje projekty klasowe o tematyce profilaktyczno-wychowawczej. Wykazując się przy nich kreatywnością, pomysłowością.

Weronika Bukowska -  wielokrotnie nagradzana w konkursach m.in. finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny. Tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Grajewianie” zajmując z grupą wysokie miejsca. Weronika reprezentuje szkołę na zawodach sportowych np. I m. na Igrzyskach Powiatu w piłce nożnej dziewcząt, IV m. w Półfinale Wojewódzkim w łyżwiarstwie szybkim. Pracuje jako wolontariuszka podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Bożonarodzeniowym Darze Serca Caritas. Bierze czynny udział w akacjach społeczności szkolnej w jasełkach szkolnych, zbieraniu karmy dla szkolnego koła PCK, w projekcie Erasmus+ R.A.R.E. Jest wzorową uczennicą ze średnią ocen 5,36.

Lena Kisielewska – 6-letnia dziewczynka uczęszczająca do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Grajewie. Cały pobyt aktywnie reprezentuje plecówkę. Bierze udział w licznych konkursach. Jej największym osiągnięciem jest udział w wojewódzkim konkursie wokalnym „Mam, Tata i ja”, gdzie reprezentowała miasto Grajewo. Lena zdobywa również nagrody i wyróżnienia w konkursach recytatorskich m.in. w konkursie patriotycznym „Kocham Cię Polsko” . Dziewczynka posiada talent plastyczny – otrzymała wyróżnienie w konkursie „Gacek poznaje wielkanocne zwyczaje”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała podczas „Festiwalu Gorących Serc”.

Krzysztof Kindeusz – laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, zwycięzca pierwszej edycji testu „Wielki test wiedzy o historii Grajewa” zajęcie II miejsca w kategorii młodzież poniżej 18 roku życia. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce średnia 5,5. Krzysztof reprezentuje szkołę podczas zawodów sportowych m.in. III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju (Finał Województwa Podlaskiego chłopców), II m. w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Jest również laureatem XX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Aktywnie udziela się w historycznym kole zainteresowań i szkolnym klubie sportowym. Brał udział w biegu „tropem Wilczym” uczestniczy w kweście Bożonarodzeniowy Dar Serca Caritas i kiermaszu bożonarodzeniowym.

 

A jak zagłosować?
Napisał: crs__ dodano: 2019-05-22 16:41:45

Zapraszacie do glosowania a nie ma żadnego odnośnika ani wskazówki jak to zrobić.. Co jest?
Napisał: Kamila dodano: 2019-05-28 12:23:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.