„Globalnie w bibliotekach”

aktualizacja: 2018-10-10 16:01:06     nr wiadomości: 37392     przeczytano: 1278     Ilość komentarzy komentarze: 0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wzięła udział w drugiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Program miał na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami: problemami głodu i ubóstwa. Październik to miesiąc  w którym obchodzimy dwa ważne dni: Międzynarodowy Dzień Żywności i Walki z Głodem oraz Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem (16 i 17.10.).

Chcąc zwrócić uwagę na obydwa problemy, porozmawiać o ich przyczynach  oraz wzmocnić solidarność w walce z nimi zaprosiliśmy klasę VII „b” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie (dn. 03.10.2018r.) i klasę trzecią z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie (dn. 08.10.2018r.) do udziału w grze „Poskramiacze Globalnych Wyzwań”.  W szczuczyńskiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” wzięli też udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej (dn. 10.10.2018r.).

Każda z klas wzięła udział w grze logicznej i miała okazję obejrzeć reportaż ukazujący ludzi, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej a ich relacje ze społeczeństwem są ograniczone lub po prostu ich brakuje.  Nie zabrakło ciekawych dyskusji na wspomniane wyżej tematy zakończonych wnioskami i deklaracją pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Uczniowie otrzymali tytuł „Globalnie odpowiedzialni’, z pełną świadomością tego, że taki tytuł ZOBOWIĄZUJE. - Andrzej Kosmowski BCK Szczuczyn

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.