wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 13176 wyświetleń

„Dobry start - lepsze jutro”

„Dobry start - lepsze jutro” jest programem realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jest on skierowany do młodzieży uczącej się, mieszkającej na terenach wiejskich oraz usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych. Aż 75 osób uzyska szansę zdobycia lub podniesienia swoich umiejętności społecznych i kwalifikacji zawodowych.

Projekt obejmuje kursy zawodowe np.: prawo jazdy kat. B lub C, psychologia sprzedaży i marketingu oraz kurs makijażu i wizażu. Prowadzone są również zajęcia warsztatowe i indywidualne z psychologiem, prowadzącym szkolenie kompetencji społecznych warsztaty komunikacji, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz z doradcą zawodowym, obejmujące tematykę rynku pracy, dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej.

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. A. Mickiewicza 3
19- 200 Grajewo
tel./ fax. (86) 273 87 09

godziny pracy:
poniedziałek - piątek od 7.30 do 15.30

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (6)

oczywiście dla uczących się albo dla ludzi z wsi to niesprawiedliwe zawsze to samo a dla młodzieży z miasta która własnie skończyła szkołę wyższą co jest ? jak zwykle nic. I kto tak mówi ze z wsi to mają gorzej NIE PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

właśnie czemu jak ktoś jest z miasta to żadne szkolenie kurs i takie tam mu się nie nalezą.a jak rolnik rezygnuje z gospodarki i idzie do miasta to dostaje możliwość odbycia całej palety kursów żeby sobie tu poradził. A jak ja w PUP się spytałem o jakieś szkolenie to mi powiedziała ze Tak ale za swoje.

a co dla młodzieży miejskiej jest organizowane??? Czemu prawo jazdy może zrobić tylko syn/córka rolnika

Ja mieszkam na wsi i nie musi to chyba oznaczać, że jestem córką rolnika. Bo nią nie jestem a Wy automatycznie każdego podpisujecie tym tytułem.

narzekanie...ot nasza narodowa cecha. MOPS, GOPS, PUP i inne organizuja takie bezpletne szkolenia. jak ktos chce to sie zalapie ale przeciez lepiej i wygodniej jeczec niz isc rozejrzec sie i cos w tym kierunku zrobic. lepiej ponarzekac na forum, a czas ten byscie poswiecili na szukaniu.

byłem próbowałem i powiedzieli ze rób se bezrobotny za swoje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.