Powiat Grajewski

  • 9 komentarzy
  • 6853 wyświetleń

Zakaźny w remoncie

Zakaźny w remoncie

Postęp prac na Oddziale Zakaźnym Szpitala Ogólnego w Grajewie

W dniu dzisiejszym (20 listopada) przy Oddziale Zakaźnym Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca postępu prac budowlanych prowadzonych w budynku Oddziału Zakaźnego. Udział w niej wzięli Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie Sebastian Wysocki.

Na remont, który rozpoczął się w lipcu bieżącego roku placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 4,5 mln zł w ramach projektu pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa Sars-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”. Celem tej inwestycji jest usunięcie barier architektonicznych i technicznych, a także podniesienie jakości usług i warunków pobytowych pacjentów oraz warunków pracy personelu. 

Postęp prac jest znaczny. Zainstalowano już windę do transportowania pacjentów i sprzętu między piętrami. Wykończono większość sali przeznaczonych dla pacjentów. Warto zaznaczyć, że każda z nich posiadać będzie własną łazienkę, w których położono już terakotę i glazurę. Na zewnątrz termomodernizacja także dobiega końca. Z prac, które pozostały wewnątrz to wykończenie korytarzy, piwnicy, pomieszczeń pozostałych. Na zewnątrz natomiast to wykonanie podjazdów, drogi dla dostawców oraz budowa własnej oczyszczalni. 

Zarówno Starosta Grajewski jak i Dyrektor szpitala pozytywnie oceniają przebieg remontu, zważając na braki personalne, które przesunęły planowany odbiór prac na początek 2021 r.

 

Komentarze (9)

/ to kto tam będzie pracował ?

Brawo panie dyrektorze!!!!!

Grajewianka a za co brawo możesz jaśniej to przedstawić bo ja nie widzę ? narobił więcej bałaganu jak porządku w tym szpitalu jak nastał

wreszcie będzie szpital ludzki szkoda że pani dr.Perkowska się nie doczekała

Przydaliby sie tez dobrzy lekarze, żeby te obiekty nie służyły tylko za umieralnie./

brawo ,bo za jego kadencji zakaźny ma remont i nie straszy jak wcześniej.

Jak będzie gotowy to nie będzie kogo leczyć. Trochę za późno..

do B , na oddziale zakaznym leczy sie ludzi przez caly rok ,na rózne choroby nie tylko w czasie pandemi .

DO Izy-ON nie dołożył nawet złotówki.Na początku pandemi oddział dostał dofinansowanie na remont.Gdyby nie covid dalej by straszył.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.