Komunikat

aktualizacja: 2020-11-20 17:09:52     nr wiadomości: 44031     przeczytano: 3604     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 18-27 listopada 2020 roku 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana realizuje ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Tumak-20.


Ćwiczenie odbywa się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz oraz w terenie przygodnym na obszarze województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Jeden z epizodów ćwiczenia, który zostanie praktycznie przećwiczony dotyczy wsparcia administracji publicznej w ramach współpracy z Układem Pozamilitarnym. Zadanie to zrealizują żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w dniach 23-24 listopada 2020 r.

Po otrzymaniu sygnału żołnierze opuszczą koszary i przemieszczą się drogami północno-wschodniej Polski do miejscowości Pisz, Ełk, Grajewo, Giżycko.

Następnie tam w ramach współpracy w sytuacjach kryzysowych będą wspomagać działania centrów zarządzania kryzysowego miast, ochraniając infrastrukturę krytyczną oraz przeciwdziałając atakom potencjalnych grup dywersyjnych przeciwnika.

Przy wsparciu Policji oraz Żandarmerii Wojskowej 24 listopada w godzinach 07.30 - 08.30 z użyciem środków pozoracji pola walki realizowane będą zajęcia polegające na działaniach antyterrorystycznych w Urzędzie Miasta w Orzyszu.

Celem zajęć jest doskonalenie współpracy z lokalną administracją publiczną w wypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, a także doskonalenie sprawnego przemieszczania się wojsk do wyznaczonych rejonów.

Powyższe przedsięwzięcie zostało ujęte w scenariuszu ćwiczenia i ma charakter szkoleniowy, nie ma powiązania z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.