E-wizyta w ZUS

aktualizacja: 2020-10-20 13:09:29     nr wiadomości: 43750     przeczytano: 627     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dbając o bezpieczeństwo i czas klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza  kolejne udogodnienie: e-wizytę, przeprowadzaną w formie wideorozmowy z ekspertem placówki. Z internetowych wizyty można już korzystać w oddziałach ZUS w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Białystok udostępni je od 29 października.  W listopadzie z usługi będzie można już korzystać we wszystkich oddziałach.

Aby można było odwiedzić ZUS on-line, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty zdalnej. Podczas e-wizyty eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na wideorozmowę można umówić się w dni robocze w godzinach między 9.00 a 14.30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

- Chcąc zarezerwować wizytę w dogodnym terminie, należy wejść na link do umówienia e-wizyty, który znajduje na stronie www.zus.pl/e-wizyta . Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny naszej wizyty, czyli  zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracownicy, założenie profilu PUE, docelowo dołączą również doradca ds. ulg i umorzeń –wyjaśnia Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Dzień przed spotkaniem wysłany zostanie  sms z przypomnieniem o e-wizycie, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem wysłany e-mail. Będzie w nim link, w który należy kliknąć by  połączyć się z pracownikiem ZUS. 

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

- W rozmowie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję jeszcze na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby – dodaje Katarzyna Krupicka.

Wideorozmowa, to bardzo dogodna forma kontaktu z urzędem, która pozwala na załatwienie sprawy  z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.