Gazociąg Polska-Litwa

aktualizacja: 2019-10-15 09:20:45     nr wiadomości: 40463     przeczytano: 2100     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 października br. Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski wydał ostatnie pozwolenie na budowę gazociągu Polska-Litwa na terenie województwa podlaskiego. Dotyczy ono przebiegu inwestycji w powiecie siemiatyckim.

- Gazociąg Polska-Litwa to jedna ze strategicznych dla Podlasia inwestycji z wykorzystaniem funduszy unijnych. Będzie on wpięty w obecny system sieci gazowej w Polsce. Dzięki temu nasz region zyska nie tylko lepszy dostęp do gazu sieciowego, ale również potencjał rozwojowy – podkreślił Wojewoda Podlaski.

Gazociąg na terenie województwa podlaskiego będzie miał 276 km, powstanie też sześć tzw. zespołów zaporowo-upustowych. Północny odcinek  gazociągu zacznie się w rejonie Kolna i biegnie wzdłuż północno-zachodniej granicy województwa do granicy z Litwą (ok. 150 km), odcinek południowy to 158 km do tłoczni Hołowczyce (woj. mazowieckie).

fot. UW w Białymstoku

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.