PUP-y zostają

aktualizacja: 2019-04-23 09:08:43     nr wiadomości: 39047     przeczytano: 5620     Ilość komentarzy komentarze: 0

Urzędy pracy nie będą likwidowane - wynika z wyjaśnień resortu pracy. - Zasadność ich utrzymywania wynika wprost z Konstytucji RP – przekonuje wiceminister Stanisław Szwed

Wiceszef MRPiPS zauważył jednak, że obecnie, w sytuacji zmieniającego się rynku pracy, urzędy stają przed nowymi wyzwaniami, dotyczącymi przede wszystkim umiejętności dostosowania wsparcia do indywidualnych potrzeb klientów oraz reagowania na zmiany na rynku pracy. 

Jednocześnie minister nie zgodził się z częścią krytycznych wniosków zawartych w tegorocznym raporcie NIK pt. „Efektywność świadczenia usług rynku pracy”.  Kontrolerzy zwrócili uwagę, że PUP-y nie promowały nowych form aktywizacji i nie analizowały ich skuteczności. W raporcie wskazano też, że pomimo wyraźnego spadku bezrobocia i coraz mniejszej liczby bezrobotnych rejestrowanych w urzędach pracy, instytucje te zatrudniały wciąż tyle samo osób. NIK zakwestionowała także wysokie wskaźniki efektywności zatrudnieniowej wykazywane przez urzędy pracy. Według kontrolerów były one zawyżone.

 

źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.