20 września sprzątanie lasu

aktualizacja: 2019-09-18 21:01:58     nr wiadomości: 40236     przeczytano: 5190     Ilość komentarzy komentarze: 0

Problem śmieci w lesie jest powszechny w całej Polsce, nie tylko w naszej okolicy. Ludzie nie mają nawyku zabierania z lasu swoich nieczystości. Spacerując, najczęściej spotykamy butelki plastikowe, puszki i torebki foliowe. Oprócz tych małych możemy też napotkać odpady wielkogabarytowe tj. urządzenia domowe – telewizory, pralki. Należy pamiętać, że te pozostałości zanieczyszczają środowisko i stanowią ogromne zagrożenie dla roślin oraz zwierząt tam mieszkających. 

Nie musi tak być …

W ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji #sprzątaMY już 20 września br. na osoby gotowe do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w akcji odbędzie się o godz. 10.00 przy biurze Nadleśnictwa Rajgród, Tama 2.

Oficjalne rozpoczęcie akcji #sprzątaMY odbędzie się w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka). Para prezydencka wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej. 

Dla osób, które chciałyby pomagać częściej, leśnicy przygotowali akcję „Zabierz 5 z lasu". Np. przy okazji grzybobrania, zabierzmy z lasu nie tylko grzyby, ale także 5 jakichkolwiek śmieci. Będzie to wspaniały prezent podarowany dobrowolnie naszemu środowisku. 5 śmieci to zaledwie garść, ale garść za każdym pobytem w lesie to już coś. Garść do garści i lasy będą czystsze, wolne od śmieci. 

Pamiętajmy!

Las nie zaśmieca się sam, nie zaśmiecają go także jego mieszkańcy. Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszemu otoczeniu! 

Podejmijmy rzuconą rękawicę.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.