100 dni solidarności

aktualizacja: 2020-11-21 18:06:27     nr wiadomości: 44044     przeczytano: 2895     Ilość komentarzy komentarze: 5

Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, rząd przedstawił kompleksowy plan i założenia na nadchodzące 100 dni.

Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. 

W ramach prac przygotowano trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To trzy warianty obostrzeń, po które rząd będzie sięgał w zależności od rozwoju sytuacji. Dotyczą one:

  • tzw. etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
  • etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
  • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

Piękne wyrażenia: kompleksowy plan, etapy, strefy, tarcze, stabilizacja, odpowiedzialność narodu-nie polityków i wiele, wiele innych. Oczywiście nic nieznaczących. A życie toczy się swoimi torami-bolesnymi.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-11-22 08:57:00

Piękne słowa, propaganda sukcesu w której ta władza jest mistrzem lepszym od Urbana, a ludzie umierają jak muchy. Na ulicach maseczki fikcja. Stadion narodowy na kilkaset miejsc, zajętych kilkadziesiąt. W innych szpitalach jak na wojnie, brak miejsc, brak sprzętu, personel na granicy wytrzymałości. Ot, pisowska solidarność.🤦 A Duda coś cicho siedzi. Odpoczywa po trudach wyborów, w których naobiecywał gruszek na wierzbie.
Napisał: ⛷⛷⛷⛷⛷ dodano: 2020-11-22 11:55:29

100 dni solidarności??? A solidarne było organizowanie wyborów w czasie pandemii? A solidarne było wprowadzanie tylnymi drzwiami obostrzeń aborcyjnych? A solidarne było nasyłanie na protestujące pokojowo kobiety bandytów z pałkami teleskopowymi? A solidarne było bicie wicemarszałka Sejmu? A solidarne jest wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej? Ten rząd nie wie co to jest solidarność a jedyną jaką uznaje to solidaryzowanie się z chorym psychicznie starcem otoczonym tłumem ochroniarzy, który mści się na narodzie za śmierć brata. Śmierć, do której sam przyłożył rękę.
Napisał: Baba Jaga dodano: 2020-11-22 17:44:46

Baba Jaga w punkt. Lepiej nie dało sie ująć.
Napisał: Dudzina dodano: 2020-11-22 19:16:37

Babo Jago. Masz 100% rację.
Napisał: Adela dodano: 2020-11-22 19:33:49

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.