sobota, 26 listopada 2022

Cena mleka w sklepach

Cena mleka 3.2 % w sklepach przekroczyla 3.50 zł a rok temu było według mojej pamięci normalna cena poniżej 2,50 co daje wzrost roczny minimum na teraz 40% także innych produktów z mleka. A będzie jeszcze drożej bo cena skupu mleka wywalczona przez rolników przekracza już 2,50 za litr to jest wzrost na skupie o 100% przez rok ... A teraz zapraszam wyznawców PIS do oglądania TVPis... Tam wszystko wytłumaczą ....

Panie, nie samym mlekiem człowiek żyje. Ciekawe czy Pan jako rolnik czy producent mleka byłby zadowolony z 3,5 zł za litr mleka. Papierosy kosztują 15 zł.

Wrocek i inni już śmieć chce się z waszej zajadłości prowokatorzy

Bo ta inflacja jest na poziomie 40pct lub wyzej. To ze podaja 16pct to wliczaja w to rozne duperele zeby nie bylo widac jaka jest naprawde.

Tutaj chodzi o energię elektryczną i wzrost rachunków za nią, tak samo z gazem dla firm, inflacja.

Dadzą 15 emeryturę i znowu ich wybiorą

Nie tylko mleko podrożało ale inne produkty spożywcze również ! Niektóre zostały w starej cenie ale proszę zwrócić uwagę ze waga produktu została zmniejszona , co nie każdy zauważył !

Hehehe. Taka prawda. Oglądaj tą swoją telewizję Kaczyńskiego.

Jak to nikt nie zauważył? Nie zauważyć to mogli bystrzy wyborcy tych dobrodziejów. Ser już od kilku miesięcy jest pakowany po 135g zamiast po 150g jak to miało miejsce od lat. Oczywiście, to nie przeszkadza w tym, żeby 135g kosztowało 7 PLN. Hahaha. Dolar już niemal po 5 PLN. Piękna kraina, mlekiem i miodem płynąca. Ale zostawcie sobie trochę popcornu na potem, impreza dopiero się rozkręca. Dług najwyższy w historii, stopy procentowe szybują, polski złoty jest zeszmacony na rynkach, nikt nie chce mieć do czynienia z tym krajem, młodzi uciekają w popłochu, klin podatkowy zjada ponad połowę pensji, a za wszystko co publiczne trzeba płacić. Dziecko do żłobka - płacisz, dziecko do lekarza - płacisz, dziecko do szkoły - w większym mieście też płacisz. Aaaaaaa miałooooo być taAaaaaaaAAakkkkkk pięknieeeeee :D:D:D Ahahahahahahahahahahahahaha

Poczekajcie i a wszyscy zobaczymy co się zadzieje jak zdejmą 0 % stawki na żywność. Wtedy poczujemy Inflacje

A o inflacji, która jest rekordowo wysoka słyszeliście ?! Wszystko sporo podrożało ale to jeszcze nie koniec podwyżek wszystkiego...

@Krzych. Czy ty jestes tym, ktory kilkanascie miesciecy temu odtrabil na tym zacnym forum, ze pozamykal biznesy a wszystkie nieruchomosci dal pod wynajm i rodzina czmycha z tego kraju. Jesli tak, co co ciebie intersuje ser pakowany po 135 gramow, dolar po 5 zlotych i benzyna, ktora ciagle tanieje. Rozumiem twoj placz, ze dolar jest po 5 zeta i ty tracisz na wymianie. Milego dnia.

"Krzych" brawo !!!
Karuzela dopiero rozkręca się, będzie duuużżee wesołe miasteczko, aż STRACH, jak będziemy ży_ać tą karuzelą.

To prawda ze wszystko drogie i będzie jeszcze droższe a teraz pomyślcie i wyobraźcie sobie gdyby rządził tusk i jego banda co byłoby

Dobrze, że w czasie wojny naszego sąsiada, a tym również m.in. wywołanej inflacji nie rządzi naszym krajem Donald i reszta jego świta. Znów byśmy słyszeli: piniędzy ni ma i nie będzie. Jeżeli rządzenie platfusów zaliczacie do dobrych dla was czasów to jesteście bandą złodziei i oszustów, którzy bogacili się na kręceniu lodów. Ruskim trolom trzeba mówić w oczy: gońcie się prowokatorzy

Ten jeden złoty plus w cenie mleka oraz podwyżka cen innych artykułów to również wkalkulowana cena pomocy sąsiadowi zza wschodniej granicy.

Krzychu, lepiej tego cyrku opisać nie mogłeś. Oby tylko ludzie przeczytali Twój komentarz że ZRozumiem

Ludzie, dajcie już spokój z tym Tuskiem. Nie jestem zwolenniczką, ale pamiętam kryzys światowy który przeszliśmy bardzo gładko za jego rządów, gdzie Europa i Stany miały duże problemy, nie dał kasy nierobom, ale nie wpędził w kryzys gospodarki i ludzi pracujących.

"Do przeciwników Tusk " A w jaki sposób Tuskowi udało się przejść gładko przez kryzys światowy ??? W jaki sposób walczył z tym kryzysem ???

Pociąg zwany recenzją właśnie się rozpędza. Do Gwiazdki jakoś dojedziemy. Przedświąteczne zakupy, często na kredyt, utrzymają popyt, ale już w tej chwili magazyny zakładów się wypełniają. "Najlepsze" przed nami. Wzrost cen energii dla przedsiebiorst wpłynie na skokowy wzrost cen, popyt zmaleje co przy pełnych magazynach zakładów doprowadzi do wstrzymania produkcji lub jej ograniczenia. Obym się mylił, ale w styczniu będzie fala zwolnień. Rząd poprzez wzrost płacy minimalnej zwolnił jeszcze hamulec recesyjnego pociągu. Wzrost płacy minimalnej to dodatkowe koszty dla przedsiębiorstw. Obym się mylił i abym nie musiał powiedzieć sobie: " A nie mówiłem " smutna prawda.

Dokładnie, w tamtym "kryzysie" dolar kosztował 2 PLN, teraz kosztuje 5 PLN. Jako nieliczni mieliśmy dodatni wzrost PKB, teraz jako nieliczni mamy wzrost inflacji powyżej 15%. Tego kraju nie da się już uratować inaczej niż twardym resetem. Szary Kowalski, który ze szkoły wyniósł głównie umiejętność klepania pacierza wierzy, że można dostać coś od państwa i oczywiście po cudze pieniądze wyciągnąć łap nie ma problemu, a co tydzień ksiądz mu wbija to głowy - nie kradnij, szybciej wielbłąd... i te inne bajki. No to szary Kowalski nażarł się, opalił fajek i opił piwska przez te kilka lat za nieswoje pieniądze, a teraz wszystko odda z nawiązką - on, ale co gorsza, głównie jego dzieci. Pewnie bardzo są mu za to wdzięczni. Krzychu - zapinam pasy, tyłek będzie bolał niesamowicie.

Wszystko za dnia na dzień drożeje.Ciekawie myśli władza bo dziś jest" wolna amerykanka wszędzie".Mam gdzieś 13,14 to się utopiło w wydatkach.Wszyscy mamy wrócić do zakupów na sztku,kromki,plasterki?Prąd i słynne 2000-osobiście przekroczę bo gazu nie mam.Owszem limit ale bez ogrzewania tu mam wyłączyć?Leki zlecone -specjalistyczne 100% -jeszcze mogę kupić tylko do kiedy?Jako emeryt oskarżam władzę o moje zubożenie,wykluczenie jako emeryta.Nic Wam się nie udaje-państwo rozmywa się.Jedni sprzedali drudzy zniczyli to co zostało.Ile można brać i brać od emerytów i tych co pracują?Zewsząd słyszę szok,zgroza -dobrze straszyć prawda.Płynne przejście z pandemii zdrowotnej do tej ekonomicznej.W zdrowotnej jest nadzieja a tu ?Absolutnie nie hejtuję nikogo to głos żalu i ogromnego zawodu .

Przed wyborami mądrzy uprzedzali, argumentowali, ale głupi nie wierzyli i ignorowali, więc teraz jest to, co miało nastąpić. Inteligentni nadal tłumaczą, ale idioci nadal wiedzą swoje. Wkrótce wszyscy będą cierpieć i wyć z rozpaczy. Teraz jest za późno, zgodnie z tym, co mówili i pisali mądrzy. Szkoda, że inteligentni ludzie stanowią mniejszość społeczeństwa.

Za Donalda 5 zł na godzinę pracy. Zapomniało się już?. Żyjemy w kryzysie, który objął m.in. europejską gospodarkę. Dlaczego nie napiszesz, że nie znaleźliśmy się w tak czarnej dupie z gazem, bądź tego że rząd robi co może, aby węgla nie zabrakło na zimę. Mamy globalnie gwałtowną zmianę w pozyskiwaniu, wymianie surowców co każdy z nas w kieszeni odczuwa. Kto spodziewał się, że w XXI wieku doczekamy wojny???. Nawet Sikorski, czy tusk widzieli sojusznika w rosji. Ale co tu trolom tłumaczyć ????

Olek K. prosty, wymowny wpis, ktory swiadczy o cholernie nieprzecietnej inteligencji i intuicji powiazanej z wiedza polityczna, ze my Polacy wiemy jak jest-- ale nasi bezmyslni krewni Wolacy lepszego sortu, ktorych wodzem jest karlowaty czowieczek z rodzina- koniecznie musza przekonac sie o tym .... ze _ "madry Polak po szkodzie , a mezatka po rozwodzie... "- a wino Tuska bedziemy musieli z czary goryczy wszycy pic az do dna...

Polak lepiej 5 PLN za pracę przy deflacji niż za chwilę być zwolnionym i bez pracy przy 17 % inflacji. Wszyscy mają kryzys? Ale dlaczego u nas ma być najgłębszy. Nie wszystko można zwalić na wojnę. Chyba nasz rząd był największym sojusznikiem Rosji. Dlaczego blokował budowę wiatraków i sprowadzał największą w historii ilość węgla z Rosji, potem nawoływał do natychmiastowego wprowadzenia embarga? Dlaczego zamiast CPL nie rozpoczęło budowy elektrowni jadrowej. Zamist tego rzad modlił i wspirał ojca Rydzyka licząc, że będzie cud i problemy rozwiąże opaczność. W tym roku ładowanio setki tysięcy metrów drewna na statki i eksportowano doprowadzajac do takiej ceny drewna w kraju? To wina wojny? Dlaczego kupiono z Kolumbii bloto zamiast węgla. To tylko nielicze przyklady z bardzo wielu. Nieudolności i braku kompetencji nie można wytłumaczy wojną. Potwirdza się zasadą klucza zatrudnienie " mierny ale wierny ".

Mąka i cukier bardziej podrożały a ten o mleku ;)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.