sobota, 26 listopada 2022

Jak żyć w tych czasach

Jak żyć w tych czasach.Jak oplacisz rachunki nie zostaje na jedzenie nie wspomnę o lekach czy wizycie u lekarza.

Wyjechać za granicę, ale tam jest to samo. znaleźć bogatego mężczyznę ale też nie wyczujesz jego/

Wrócą czasy tuska będziemy żyć na zeszyt w sklepie!

Tak to jest. Niby więcej zarabiasz a i tak gorzej żyjesz. 3010 brutto to nawet nie ma tonę węgla. Trzeba małżonkę, żeby było drugie tyle. To będzie toną węgla. Emeryci 13-stka, 14-stka tonę węgla, może kupisz tonę na całą zimę, ale na leki i życie nie masz. Jestem ciekaw: Ile ta piramida finansowa potrwa? Zanim to wszystko padnie. Dają, zabierają i tak w koło Macieju.

Udać się po pomoc do mopsu, za zgodą spółdzielni można płacić mniej za czynsz lub wcale.

/ Żyć to się nie da za najniższą krajową lub marną emeryturą ...

Trzeba postawić krzyżyk przy właściwym nazwisku w wyborach... I nie przy tym, który obiecuje, że coś da tylko przy tym, który obiecuje, że nic nie zabierze...

Darek - masz rację, ale tego nikt nie widzi... Niby wszyscy zarabiają więcej, do tego te wszystkie "plusy", ale i tak coraz mniej można kupić za to...

Po wojnie też było ciężko. Ludzie nie potrafią gospodarowac pieniędzmi i szukać oszczędności. Jak jest to szelest.

Kila a za Tuska ile kupiłeś litrów paliwa za najniższa ? Ile kg cukru ? Ile węgla? Mało tego to nawet było a teraz heh

KIŁA... PiS zniszczył WSZYSTKO A ty ciągle o Tusku. Może powinieneś się leczyć. Jesteś chory z nienawiści!!!

Potrzebny jest nam reset. My jako społeczeństwo nie chcemy żadnych dodatków typu 500 plus itp. Chcemy, żeby wróciło normalne życie, gdzie jak ciężko pracujesz i myślisz to masz, a za leniuchowanie figa z makiem - ot przepis na sukces.
Wojciech Cejrowski w pewnym wywiadzie mówił, że aby naprawić to wszystko, należałoby cofnąć wszystkie zmiany w przepisach do roku 1939 i zaczynać budować Polskę od nowa - może jest w tym jakaś prawda.

Zacząć żyć tak jak opisywali nasi wieszcze narodowi w lekturach z czasów szkolnych. Dziadkowie na żebry pod kościół, córki na służbę na dwór, chłopców na odrobek pańszczyzny.

no ale przecież "oni coś dają"... taka sytuacja nazywa się INFLACJĄ. może w końcu ludzie zrozumieją, że wszelkie zapomogi typu: 500+, 13-tki, 14-tki i inne daniny nie wnoszą nic dobrego do gospodarki. mamy głupi lud, którym bardzo łatwo kierować i teraz widać skutki. pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w czasie nadchodzącej zimy. ps. trzymajcie się ciepło

A za Tuska zarabiało się 1800 i można było kupić 2 tony węgla. No dzisiaj jak pooszczędzasz to zostanie na miskę ryżu z cukrem.

Żyło nam się za dobrze.Ludzie już zapomnieli co to niedostatek i brak na podstawowe rzeczy.Ci co pracują na 2etatach dają radë ale za małą pensjë ...

Meszkaniec zastosuj inną kolejność potrzeb i po problemie

Od młodych ludzi zalezy przyszłosc a co młodzi dostają od tego komunistycznego systemu który tkwi do dzisiaj ? bilet za granicę , bo w tym systemie brak satysfakcjonującej pracy z dobrą pensją wszystko po znajomościach i krętactwu . Brak jakichkolwiek szans na rozwój i karierę w tym kraju bo komuna rządzi do tej pory. Rząd woli wspierac zlodzieja rydzyka niz mlodych , Pozdrawiam , ciemnota jak byla do tej pory tak jest zdychaj za najnizsza krajową albo zasiłek , Pozdrawiam

Mi się tam podoba. Przynajmniej nasz Premier tworzy lepsze fantazy niż Tolkien i Sapkowski razem wzięci, a nawet smoków do tego nie potrzebował.

Jak wcześniej byłeś biedny to będziesz teraz jeszcze bardziej oszczędny i jeszcze biedniejszy, bogatych ludzi inflacja nie dotyczy i znam takich, którzy mają bogatych rodziców i pobudowane domy a córka z synem mimo braku pracy i nieukończonej szkoły wiek góra 19 lat jakimś cudem mają prawa jazdy, mają zatankowane auta tak jak opłacone samochody jak i markowe drogie ciuchy.

Tych co w bialych rekawiczkach okradaja nas robiac bezkarnie przekrety na duza skale wrescie pociagnac do odpowiedzialnosci.Mamy taki kraj ze nie ma sadow,konstytucji,kosciola po slubie cudzoloznika i transmisji z kosciola .Ludzie pracujacy uczcieie nie licza sie.Doprowadzono tego ze jest tylu bezrobotnych nie myslacych ludzi ktorzy zyja chwila z zasilkow i plodza dalej takich samych.Eiem ze ciemnym,pijanym zaleznionym od zasilku latwiej sterowac.

Wszyscy niedługo będziemy przechodzić kryzys egzystencjalny, ponieważ idzie sezon grzewczy, dzień jest krótszy więc zużywamy więcej energii elektrycznej. W sklepach co tydzień, co dostawa wyższa cena. A rząd tłumaczy wszystko wojną w Ukrainie. Traktują Nas Swoich suwerenów jak głupi, ciemny, nieoczytany naród, który wszystko łyka.

Wystarczy opodatkowac czarnych I kasa sie znajdzie dla wszystkich

Państwo w państwie boso przez świat kurka wodna

Mitchell, ten twoj Cejrowski jest kompletnie cofniety i zyje nie w tej epoce. Gdybysmy dzisiaj cofneli sie do zruinowanej Polski przedwojennej, to jaka mialby koncepcje filozof Cejrowski? Jaki daloby wdlug ciebie efekt gospodarczy ciagle cofanie sie wstecz, jak to czyni PiS. Jak nie II Wojna Swiatowa, to lata komunizmu i tak w kolko jak w kieracie, a zyc trzeba w terazniejszosci.Z udziwien z przeszlosci i hucznego balowania klesk narodowych jeszcze sie nikt chleba nie napiekl i nie wyzywil Narodu !

Z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że jeśli masz pracę nie zginiesz ani z głodu ani z wyziębienia. A obecnie bezrobocie jest niskie. Niektórzy uważają że Tusk ich wyzwoli tak jak niektórzy Rosjanie myślą że Putin wyzwala Ukrainę.

A ja Państwu powiem coś na podbudowanie. Fakt, Polska to biedny kraj, ale rząd nie robi nic, aby młodych i wykształconych zatrzymać w kraju, bo rządowi, proszę Państwa, opłaca się wysyłać ludzi na służbę do tych zamożniejszych. To, że taka rozłąka prowadzi do wielu tragedii to rządu polskiego nie obchodzi, bo dla polskiego rządu najważniejsza jest mamona. Te wszystkie amerykańskie sprzątaczki (jak ja) zarobione pieniądze inwestują w Polsce i PKB wzrasta. Kiedy na świecie szalała recesja, Polska była jedynym krajem w Europie na plusie. Ile apartamentów kupili w tym czasie Polacy na emigracji? Każdy, z kim rozmawiałam i kto potrafił kalkulo
Miliardy wpłynęły do Polski, bo to

Przepraszam, moja wypowiedź pofrunęła do moderatora.
NIE SKOŃCZYŁAM .
A chciałam Państwu napisać, że Palacy to Naród wysoko ceniony w USA, szczególnie teraz, kiedy emigrują najlepiej wykształceni. Szef mojej córki, Amerykanin, .Nowojorczyk, tak nas podsumował w rozmowie z nią: u mnie w biurze pracowali ludzie z całego świata, teraz większość to Polacy. Uważam Polaków za najmądrzejszy Naród na świecie (sic) i dziwię się dlaczego mając taki potencjał, Polska nie jest najbogatszym krajem na świecie.

Ja nie narzekam dzięki PiSowi mam na wszystko za po rok na kurtkę zimową odkladalam

Głosujcie dalej na PiS, a zatęsknicie za ciepłą wodą w kranie Tuska.

Czas teraz zagłosować na nową partię ZMDK. Nie głosujecie na PiS czy PO. Oni już byli.

Do MTalaga. Jest Pani bardzo mądrą kobieta

"(...) dlaczego mając taki potencjał, Polska nie jest najbogatszym krajem na świecie." Niski, albo bardzo niski potencjał kadr zarządzających determinuje nasze miejsce, zasobność i mentalność.
Wszechobecne układy powodują, że ambitni, z bardzo dużymi umiejętnościami, młodzi ludzie mają tego dość i podejmują decyzję o wyjeździe z kraju.
Pytanie, czy wrócą?
Kto tu zostaje i po co?

Za rok wszystko będzie po 1,00 zł dla wygranych

Daro to ty teraz nie masz cieplej wody w kranie?

Ewa ,co ty za głupoty piszesz? PiS wszystko zniszczył ? He kobieto otwórz oczy !
Mam nadzieję, że PiS wygra wybory!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.