Oszczędzanie energii

Czy jest szansa aby zamiast najprostszego wyłączania oświetlenia ulicznego przez samorząd w jakiś inny sposób oszczędzać energię na poziomie miasta i gminy?

Tak wystarczy w dzień nie włączać jak to u nas zwykle bywa.

Niech urzędnicy nie palą świateł w dzień w biurach a nie kurde narażać ludzkie życie by ulice były nie oświetlone bo nie każdy pracuje do 15:30 i na dodatek jeździ autem.

Zwolnić połowę urzędników

Może niech co druga lampa świeci

Pogasić w urzędach i zakładach zbędne oświetlenie, niepotrzebne komputery, nie ładować prywatnych komórek i najważniejsze nie załączać podgrzewaczy i innych urządzeń grzewczych, a tymi już zaczynają się ogrzewać niektóre panie urzędniczki.

Przecież zamontowane mamy energooszczędne żarówki wszędzie, to po co to było wymieniać i za co to płacić skoro to samo wychodzić i jesteśmy w plecy za nowe żarówki a stare były dobre. Bezsens totalny.

Co z tego że są energooszczędne żarówki jak w nowych przetargach na dostawę energii dla samorządów na rok 2023 cena za kwh to 2,50 PLN do 3,50 PLN a dotychczas stawki były około 0,50 PLN za kwh.... Każdy może sobie policzyć jaka to podwyżka

Za te podwyżki trzeba podziękować Morawieckiemu, bo to on podpisał "zielony ład", po czym ogłosił sukces! Nie powiedział tylko czyj ten sukces...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.