Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
TEo
Dodano: 2020-11-15 22:58:30
Otwarto: 3461

Uczą nas praworządności

Może ktoś oświeci ludzi bo robią nas w balona: 1/ II wojnę światowa wywołali naziści nie Niemcy a jeszcze parę milionów Austriaków było ale o tym cisza . 2/ Ktoś uczy nas praworządności, a nie wyrównał nam strat za II wojnę światową. 3/ Będzie weto to stracimy 240 mld eur tylko że to większość to pożyczka którą musimy oddać a poręczamy się dla całej Europy Grecji, Hiszpanii itp. jesteśmy poręczycielem bankrutów. 4/ Wpłacamy co roku 4 mld eur dostajemy 12 mld z tych 12 mld 80% wraca do Niemiec itp. tak to dział czyli 12-9,6 = 2,4 mld 5/ Ktoś pisze że spadek przychodów z vat a jak ma być wzrost jak jest spadek PKB itp. Ludzie oni naprawdę maja nas za durni ogarnijcie się.
Szymon
Dodano: 2020-11-16 09:35:00
odpowiedź: 1/W strajku kobiet uczestniczą lewacy nie Polacy, 2/Ziemie zachodnie i Mazury Dolny śląsk otrzemaliśmy od Niemców w prezencie. Chcemy powrotu do rozmów na temat ninaruszalności granic i sporów terytorialnych wg TEo 3/temat dotyczy praworządności nie budzetu. Tylko my i Węgry mają z tym problem. 16:2. wszyscy się mylą, my wiem najlepiej, nasza prawda jest najprawdziwsza, 4/pewnie zotaliśmy siłą wciągnięci do UE, UE zrujnowała nasz kraj, a mogliśmy żyć jak na Białorusi, 5/ wymienione kraje są bankrytami, też chcę być bankrutem i żyć na takim poziomie jak np. Hiszpanii TEo nie wszyscy są durni, ogarnij się

Fredka
Dodano: 2020-11-16 10:05:00
Nie od dziś robią z ludzi wariatów, czy to PIS czy PO to to samo tylko w innym ubraniu....

Ubawiony
Dodano: 2020-11-16 10:49:00
TEo: 1. Ojej, a Czesi uważają że 2 Wojna Światowa zaczęła się w 1938 gdy Niemcy i Polacy rozgrabili im kraj. 2. Reparacje wojenne są już uregulowane traktatami międzynarodowymi np: "Dla uregulowania problemu niemieckiego i w uznaniu, iż Niemcy w znacznym stopniu uregulowały swoje zobowiązania z tytułu odszkodowań wojennych, rząd Polski zrzeka się z dniem 1 stycznia 1954 roku spłaty odszkodowań wojennych na rzecz Polski", 3. To będą obligacje UE, spłacone zostaną solidarnie czyli w większości przez Niemcy i Francję. 4. To o czym piszesz to nawet pół prawdy nie ma. w ciągu 16 lat dostaliśmy o 123 mld więcej niż wpłaciliśmy. Bym proponował przejść się po Grajewie i poszukać tabliczek z napisem Sfinansowano/Współfinansowano ze środków UE, oraz zadać sobie pytanie czy by to powstało bez wsparcia UE. Poza tym UE to nie tylko pieniądze, to otwarta strefa handlu, to jednolite regulacje, dzięki czemu łatwiej jest przyciągnąć zagranicznych inwestorów. To w końcu wolnościowe wartości. Ostatnio Chiny podpisały porozumienie z innymi krajami rejonu coś na kształt zalążka Wspólnoty Węgla i Stali, bo wiedzą że wspólnie można więcej, jednak widać że majaki o Wielkiej Samodzielnej Polsce u niektórych wypełniają pustkę między uszami. Wyłącz TVP oraz facebooka, polecam książki oraz myślenie.

Antynarciarz
Dodano: 2020-11-16 11:48:00
Nie szczuj przeciwko UE, gdyby nie nasza obecność w Unii to mielibyśmy Białoruś. To że Pan Prezydent łamie konstytucje, minister sprawiedliwości ręcznie steruje systemem, władza jest w rękach prezesa partii to wlasnie jest łamanie praworządności. Mamy teraz takie sądy że gdyby Cie pijany pisowiec potrącił na pasach to w sądzie nie masz szans. Jeszcze mandat wystawią. Ok, wpłacamy do budżetu UE, ale zwrot jest nieproporcjonalny. A z wojną daj spokój, propaganda TVP i tyle. Niemcy wielokrotnie przeprosili za II WŚ, skad wyliczenia ze 80% wraca do Niemiec? Źródło i przykłady podawaj. Ja Mlekpol sprzedaje swoje produkty w całej Europie, to ok, większość mebli w UE jest produkowanych w PL, produkty w supermarketach w większości Polskie, skąd ten bełkot i populizm?

Ja
Dodano: 2020-11-16 12:13:00
TEo. Jak pięknie pis owiec w akcji. Pozdrów naczelnika

licealista
Dodano: 2020-11-16 13:13:00
1/ Przecież nikt nie kwestionuje paktu Ribbentrop-Mołotow. 2/ Naprawdę mamy wracać do tego tematu? Trochę ogłady, prawnie nic nam się nie należy - zrzekliśmy się. Robienie polityki i podburzanie rodaków na krzywdzie tylu ludzi jest toksyczne. 3/Nie znam sytuacji, ale po co to wetować? Jesteśmy z Węgrami jedynymi krajami, które się obawiają tej ustawy - jak to tak? Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę, jakie są standardy u naszych "sojuszników". Chcemy tego samego w Polsce? Może to z nami jest coś nie tak? ;)) 4/ Jak wraca do Niemiec? Proszę o twarde dane, a nie pies sąsiada mijał się z kolegą który tak mówi. Przecież gdyby nie UE to w Polsce mielibyśmy drugą Ukrainę, jesteśmy jednym z największych beneficjentów środków w stosunku do wydatków. 5/ Tego to nie rozumiem, no spadek jest, nie da się ukryć. Reasumując - proszę nie gadać kocopołów. Pozdrawiam, licealista :)

abcd
Dodano: 2020-11-16 13:46:00
TEo- jezeli nie podoba sie Tobie i panstwu pisowskiemu praworzadnosc w Unii Europejskiej, to poprostu nalezy z niej wyjsc!Jaki zwiazek bezposredni z II- wojna swiatowa maja dziejsze Niemcy ? Odszkodowaniem, czyli rekompensata za straty wojenne bylo przyznanie Polsce poniemieckich terytoriow - czyli: Pomorze, Slask,ziemie Zachodnie nad Odra oraz czesc terenow dawnych Prus . Wiem ,ze mozna to wazyc, spekulowac nad tym i sie z tym klocic , czy byla to wystarczajaca rekompensata- lecz na prozno sa dzias takie spekulacje , poniewaz sprawa reparacji wojennych jest juz dawno zamknieta- nie wiedziales o tym ?! Po za tym Twoja umilowana partia Prawa i Sprawiedliwosci z pelnym przekonaniem i precyzyjnymi wyliczeniami miala dochodzic roszczen - moze znasz powod, dlaczego odstapiono od tej glupiej decyzji ? Na durni to wyjdziemy dopiero wtedy, kiedy slusznie za (nie)praworzadnosc nie dostanie Polska ani grosza , wtedy zobaczysz jak bez dopalat unijnych gospodarzy nasz rzad z dyktaorkiem,ktory dazy skutecznie wylacznie do radykalizacji naszego kraju! Nie wiem co ty nazywasz praworzadnoscia w Polsce? Powstania i zadymy bojowek ONR, molodziezy wszechpolskiej oraz kiboli -ktorzy rzekomo bronia kosciolow (nie wiedzac przed kim )walczac z protestujacymi kobietami- w imie patriotyzmu? Czy normalne i praworzadne jest tworzenie stref wolnych od LGBT? Wskaz choc jeden kraj Unii Europejskiej (procz Wegier), ktory popiera skrajanie nacjonalistyczne ideologie jakie skutecznie wpaja pis spoleczenstwu w naszym kraju? Z Twoich bredni wynika,ze czlonkowstwo w Unii Europejskiej jest katastrofa ekonomiczna dla naszego kraju... hmm- dziwne , poniewaz cala masa , obiektow, projektow budowlanych i przedsiewziec jakie byly realizowane - powstaly i powstaja nadla prawie wylacznie z dotacji unijnych ! Jezli juz piszesz o kwestiach ekonomicznych naszego kraju, to powinienes rowniez wiedziec i uwzglednic , ze do ruiny ekonomicznej wpedza nas od wielu lat kosciol katolicki, ktory dostaje ogromne pieniadze z tytulu konkordatu oraz niezliczone ogromne sumy pieniezne z tytulu funduszu koscielnego. Nie wspomne juz o totalnym rozkradaniu i trwonieniu majatkow panstwowych,jak rowniez hojne nadawanie przez szczodry PiS gruntow klerowi, ktory z tytulu przywilejow unijnych dostaje do darowanych hektarow doplaty!Warto nadmieniec ,ze pisowskie prawo nie ogranicza i nie okresla konkretnie limitu nadawania grutow ! Mam proste pytanie, czy zdajesz sobie sprawe co oznaczaloby dla nas wyjscie z Unii Europejskiej? Jezeli nie odpowiada nam polityka i prawozadnosc Unii Europejskiej, a takie nastroje panowaly zawsze w PiS-owskim rzadzie i u jego wyborcow - to , nalezaloby z niej wyjsc! Jak myslisz dlaczego PiS juz od lat wychodzi z UE i wyjsc nie moze ? Nikt po nas tam nie bedzie plakal!

darekl
Dodano: 2020-11-16 14:46:00
tu nie chodzi o żadną praworządność ale możliwość uzależnienia krajów od Niemiec, po co wojna jak głupi Polacy sami się wykrwawią i oddadzą pod panowanie innego kraju, historia lubi się powtarzać i tylko naiwniacy wierzą w te bajki, będę wybory patrzcie kogo wybieracie i na czyją rzecz pracują nasi wybrani posłowie. Polska musi być przede wszystkim dla Polaków a później członkiem UE nie odwrotnie.

Małorolny
Dodano: 2020-11-16 14:55:00
Wyjedź do Rosji albo na Białoruś.

Daro
Dodano: 2020-11-16 15:11:00
Daj mi 100 tys. zł., a z tych pieniędzy ja kupię u ciebie coś za całe te 100 tys. W tej sytuacji cała kwota tobie zwróci się. Jeśli zgodzisz się, to dam ci jeszcze 10 tys. premii. Stoi umowa? Poza tym, to jaki jest kontekst twojej wypowiedzi, bo nie ogarniam?

Herman
Dodano: 2020-11-16 16:13:00
Brakuje mi w tej wypowiedzi jednego: odnośników, gdzie można sprawdzić przekazane tutaj informacje. TEo powinien (albo powinna) się wykazać i uzupełnić swoją wypowiedź. a w punkcie 1/ zdarzało się słyszeć, że wojnę wywołali naziści, ale to nie jest czyjś oficjalny przekaz.

Antynarciarz
Dodano: 2020-11-16 16:34:00
Dlaczego na tym portalu panuje cenzura i wpisy krytyczne wobec populizmu jak wyżej nie są publikowane? Pisu się boicie czy co?

Grajewiak
Dodano: 2020-11-16 18:07:00
Fo Ty czlowieku masz na mysli chciales zablysnac ale nie wyszlo idz sie podszkol bo to nie tak bylo

K
Dodano: 2020-11-16 18:07:00
Myślenie TEo przypomniało mi jak poseł PiS z naszej ziemi, już 5 lat temu mówił że UE nie jest nam potrzebna, bo aby dostać np 100 000zł trzeba wyłożyć 25 000 lub nawet 50 000, i pytał gdzie w tym interes. Oczywiście głupi przyklaśnie, mądry powie że i tak 50 000 zł jest do przodu.

PL
Dodano: 2020-11-16 19:23:00
Najlepsze to, że lewacy chcą uczyć praworządności. Koń by się uśmiał. Nie powielajcie fake newsów. Jeżeli Polska i Węgry zawetują budżet, żadne pieniądze nie przepadną. Zostanie wprowadzone tzw. "prowizorium", czyli tymczasowy budżet. Nie ma czegoś takiego, jak praworządność. Pod to puste hasło lewactwo podciąga różne sprawy, które nie są po ich myśli. Próbują wymusić na Polskim rządzie, żeby ten zrzekł się części suwerenności. W myśl nieustającej integracji europejskiej. Docelowo chcą utworzyć jeden rząd, w którym będą zasiąść niemcy, a m.in. Polska będzie regionem tego państwa i będą mogli robić z nami co tylko zechcą. Nie będzie Niemiec plół nam w twarz.

TEo
Dodano: 2020-11-16 20:29:00
Ktoś pisze że to nieprawda że większość kasy z unii wraca do unii to podam przykład prow -zakup ciągników 98% wraca do unii i nie chce mi się dyskutować. Zielony Ład który jest przygotowany dla rolników to około 80% z powrotem do unii więc to są proste przykłady.

TEo
Dodano: 2020-11-16 20:33:00
Do Szymona od Niemców dostaliśmy te tereny ogarnij się .

Teo
Dodano: 2020-11-16 20:38:00
Reparacje są uregulowane tylko w imieniu naszego rządu podpisał ZSRR jeżeli chodzi o prawdę i ta kasę którą wypłacił Niemcy przytulił ZSRR .Nie znacie historii ludzie czego was uczyli żenada.

Lili
Dodano: 2020-11-16 21:21:00
Do abcd Czyli tak w skrócie mówiąc powinniśmy siedzieć cicho i robić wszysyko co nam każe unia europejska bo inaczej nie dadzą nam kasy??? Każą brać uchodźców to bierzemy bo nie dadzą kasy itd. Itd W sumie to po co nam w Polsce rząd? Zlikwidujmy niech unia wprowadza nam zasady ustawy lgbt itd niech decyduje jak mamy żyć w co wierzyć A jak się sprzeciwimy to nie dadzą kasy, zagłodzą nas

abcd
Dodano: 2020-11-16 23:48:00
Lili- poczataj sobie najwpierw co oznacza wspolnota i wtedy wypowiadaj sie na powyzszy temat! Sprawdz rowniez sobie , kto popiera nas w tych pisowskich prostestach!Czy ty naprawde jestes tak dzicinny , skoro uwazasz ,ze Unia Europejska powinna sie nam podporzadkowac? Wiekszosc panstw w Unii nie popiera pisowskich chorych aspiracji i nie chca niczego wetowac-to chyba wystarczy jako argument ! Uwazam rowniez,ze powinnismy jako czlonek Unii Europejskiej , przestrzegac wartosci demokratycznych i prawozadnosci ustanowionych przez nia- w przwciwnym wypadku , jezeli nie odpowiada nam unijna jej praworzadnosc oraz wartosci demokratyczne- trzeba byc konsekwentnym i poprostu wystapic z jej czlonkostwa ! Czy ty z ta wiara troszczke nie przesadziles- dla mnie mozesz sie nawet do wdowy smolenskiej i ojczulka z Torunia modlic- mysle ze ,nikogo to nie bedzie interesowalo - a juz Unii Europejskiej w szczegolnosci. Wydaje mi sie , ze ty mylisz wiare z fanytyzmem religijnym ,ktory u nas urosl do bardzo niebezpiecznej rangi z przejawami skrajnie prawicowego nacjonalizmu,ktory w Unii nie jest niestety ani mile widziany ani tolerowany.

abcd
Dodano: 2020-11-17 00:12:00
darekl- mozesz szerzej i analityczniej opisac, opierajac sie na faktych , na czym ta zaleznosc krajow od Niemiec miala by polegac? Przypomne tylko, ze Niemcy sa potega ekonomiczna i gospodarcza w Unii Europejskiej i sa zarazem sila wiodaca w tej wspolnoscie- napisalem to -na wypadek gdybys nie wiedzial o tymy fakcie !

a
Dodano: 2020-11-17 00:34:00
PL, pomijajac juz fakt, ze nie potrafisz poprawnie pisac po polsku, tylko "plójesz"jakimis farmazonami i wyzywasz jednoczesnie od lewakow, uwazajac ,ze z objawami skrajnego prawicowca jestes kims lepszym ; pozowle zacytowac twoja blazenade i w zwiazku z nia zadam pytanie : " Docelowo chcą utworzyć jeden rząd, w którym będą zasiąść niemcy, a m.in. Polska będzie regionem tego państwa i będą mogli robić z nami co tylko zechcą."- czy masz jakies konkretne dowody na twoje wizje i jak one sie dalej objawiaja ? Z jednym sie zgodze ,ze w Polsce- cytuje " Nie ma czegoś takiego, jak praworządność " !

gorszy szort
Dodano: 2020-11-17 07:05:00
Kiedys Churchil powiedzial polakom dac rzadzic to sami sie wykoncza, wystarczy popatrzec na marsz Niepodleglosci, ONR i WSZECHPOLSKA zamiast radosnego swieta to podpalili Warszawe na ustach BOG HONR OJCZYZNA to byly kpiny z Swieta Niepodleglosci, a teraz gadaja ze to wina policji, a kazdy widzial co oni robili jak maszerowali o jaka niepodleglosc oni walcza przyjezdzajac samochodami marki niemieckiej bo tam pracuja, a co maja powidziec ci co pracuja w Polsce to nie Polacy ????.

Ubawiony
Dodano: 2020-11-17 07:48:00
TEo 98% ciągników wraca do UE? Ale my także jesteśmy Unią. Na tym polega Unia aby kasa krążyła w Unii a nie w USA czy Chinach. Firmy które zyskały na członkostwie w UE to np Pronar i Ursus firmy Polskie, twierdzisz że ciągniki tych firm to tylko 2%? Jeżeli już to miej pretensje do rolników, że wolą kupować droższe New Hollandy i Lamborghini, a nie do UE. UE daje dotację, a do rolnika należy decyzja jak ją wydają. Zielony ład? Powstają fabryki solarów wpisz w google Polscy producenci paneli fotowoltaicznych, wpisz w google solorz fotowoltanika i nie opowiadaj bajek. Rzucasz liczbami wziętymi z sufitu lub których nie rozumiesz.

Lili
Dodano: 2020-11-17 10:41:00
Do abcd po co tyle pisania Odpowiec mi na pytanie Jeśli na przykład unia Europejska postanowi wprowadzić jeden język np Niemiecki w całej uni To mamy się zgodzić i siedzieć cicho bo nie dadzą nam kasy Czy się zgodzić bo wszystkie inne kraje się zgadzają??? Jak napisałeś uni nie interesi czy modlę się do ojczulka z Torunia Ale bardzo ją interesi nasza praworządność

a
Dodano: 2020-11-17 12:22:00
gorszy szort- tych slow nie wypowiedzial Churchill, lecz zelazny kanclerz niemiecki Otton von Bismarck!

Teo
Dodano: 2020-11-17 13:03:00
A części do ciągników to w chinach są kupowane tak na marginesie więc wszyscy korzystają z dobrodziejstwa UE. A styki panelami to będzie tak wybudujemy fabrykę i okaże się że one nie spełniają norm EU. Czy wy nie widzicie że jeżeli w jakiejś dziedzinie wyrastamy na potęgę to jeden przepis i mamy pozamiatane np. transport itp.

abcd
Dodano: 2020-11-17 14:53:00
Lili- masz bardzo bujana wyobraznie i zadajesz glupie pytania , ktore nie maja najmniejszego zwiazku z panujaca rzeczywistoscia.Pomysl wpowadzenia przez Unie Europejska jezyka niemieckiego (jako urzedowego masz na mysli jak sadze?) istnieje wylacznie w twoich urojniach i nawet nie pytam skad one sie biora ! Unie Europejska nie interesuje nasza praworzadnoscia - lecz jej brakiem !! Moja propozycja, przestan snuc fantasmagorie , zacznij myslec realistycznie i sprobuj (przynajmniej) noramalnie odbierac rzeczywistosc, moze wtedy nie bedziesz wymyslal nieistniejacych absurdów ! Notabene dla mnie jezyk niemiecki nie stanowi problemu wladam nim biegle od lat! /

AndrzejW
Dodano: 2020-11-17 15:59:00
Ludzie zejdźcie z drzewa. To nie Niemcy a struktura jaką jest UE, jeżeli nie przestrzegasz prawa wewnątrzunijnego no to nie ma co dziwić się że tak jest. Prawo w Polsce leży, dlatego tak jest, czemu takie kraje jak Litwa, Łotwa i Estonia nie mają problemów, ponieważ lepiej siedzieć cicho i trzymać się praworządności puki jakiś kurek jest odkręcony. A my Polacy zawsze lubimy wojować i dlatego jesteśmy tak postrzegani jak widzimy to teraz. A mówimy na Niemców bo teraz ich czas w rządach UE a jakby byli Węgrzy to też byśmy tak mówili? Lepiej poukładać półki pościerać kurz i zadbać o praworządność, bo dzisiaj LBGT a później niepełnosprawni, jak ktoś zna historię to powinien wyczytać już dawno w kartach historii że coś podobnego było, a jak skończyło się? Po prostu nieciekawie. Z drugiej strony należymy do struktury którą po wojnie chciał utworzyć Churchill tzn. Stany Zjednoczone Europy na co Stalin nie za bardzo chciał zgodzić się. Więc nie plujmy do wody z której mamy za jakiś czas okazję czerpać i to wiadrami

abcd
Dodano: 2020-11-17 16:11:00
Lili: co ma piernik do wiatraka. Przykład nierealny, jak sie nie ma argumentów to takie pierdoły sie przytacza.

Ja
Dodano: 2020-11-17 18:30:00
Typowa para wg ich standardów to dwóch panów z pieskiem

abcd
Dodano: 2020-11-17 22:57:00
Szanowna cenzura e-Grajewo znow zdecydowala sie na przadne okrojenie mojego komentarza ! Rozumiem ,ze trafilem na germanofoba,ktory ma alegrie na jezyk niemiecki i ktoremu przeszkadzalo to, ze wyszczegolnilem niektore wyrazy wystepujace w jezyku polskim ,ktore pochodza(zakupione zostaly) z jezyka niemieckiego ! Z wyrazami wspolczucia !

abcd
Dodano: 2020-11-17 23:07:00
abcd- to nie moja wypowiedz - to wypowiedz z 2020- 11-17 18:30 jest wypowiedzia "abcd nr :2".

Lili
Dodano: 2020-11-17 23:33:00
Do abcd Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań Brak ci argumentów??? Piszesz piszesz i piszesz nic z tego nie wynika Podałem proste przykłady stajemy się niewolnikami uni

...
Dodano: 2020-11-18 00:11:00
Ja- rozumiem ,ze przemawiasz jako ekspert i znasz doglebnie temat !

Jan102
Dodano: 2020-11-18 01:45:00
licealista- jezeli rzeczywiscie jestes licealista- to powiem wprost w ,ze wlasnie w takich jak ty Polska powinna pokladac nadzieje na lepsze jutro- czyli -mlodych , madrych i samodzielnie myslacych !

Szymon
Dodano: 2020-11-18 07:12:00
Lili tu chodzi o praworządność. Zmiany, które odbyły się w wymiarze sprawiedliwości i podporządkowane jego władzy wykonawczej jest krótko mówiąc niedemokratyczne. Używjąc Twojej narracji i narracji PiSu to gdyby prezes ogłosił się dyktatorem to UE powinna dalej nam słać pieniądze a blokowanie funduszy i brak zgody ze strony UE na dyktaturę byłoby ingerencją w suwerenność Polski. Tu chodzi o poszanowanie podstawowych wartości, na które kraje członkowskie UE wyraziły zgodę podpisując akces.

Szymon
Dodano: 2020-11-18 07:39:00
Andrzej w nasz rację, że część polityków UE chciałaby przekształcenia UE w Unię na wzór USA. Ja taką ideę popieram. Byłby to koniec dla ruchów nacjonalistycznych niektórych polityków, które w końcu kończą się wojnę. Myślę, że młode wykształcone pokolenie rodaków, które wyjechało za granicę czuje się Europejczykami. Niektórzy mają fobie, że UE to Niemcy. Zapominają, że UE to wspólnota 27 państw. Na pewno Francuz będzie oburzony, jak ktoś powie, że UE rządzą Niemcy.Patrzmy na fakty i korzyści a nie na wyimaginowane tezy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Trzeba pojechać na Ukrainę albo na Białoruś aby docenić co osiągnęliśmy dzięki UE. Prawda jest taka, że albo będziemy wspierać integrację albo zostaniemy sami. Jak będziemy sami to na pewno nasz wielki wschodni brat nas przypadnie. Cz tego chcemy? Nigdy nie będziemy drugą Szwajcarią.

abcd
Dodano: 2020-11-18 13:43:00
Lili- odpowiedzialem przeciez - ze masz urojenia ,ktore oderwane sa od rzeczywistosci !Jakiej odpowiedzi oczekujesz na glupie wymysly ?

Andrzej W
Dodano: 2020-11-18 14:32:00
Szymon jezeli uwazamy ze UE jest zła ok to niech tak będzie, ale trzeba było o tym tak myśleć podczas transformacji systemowej i wówczas obrać kierunek i zarazem wybrać mocne gałęzie gospodarki, które mogłyby konkurować i w Europie i na świecie bo jako konsumenci to nas świat ma w "głębokim poważaniu". Zaś sensu stricte w chwili obecnej nie trzeba wojny, my sami jako naród wyniszczymy się nawzajem. Z poważaniem

Teo
Dodano: 2020-11-18 16:10:00
Licealista pisze że to Niemcy dały nam ziemię na zachodzie i ktoś pisze że to młody mądry człowiek przyszłości itp. Ludzie to są niedoróbki szkolnictwa i obciach dla nas dorosłych.

Lili
Dodano: 2020-11-18 18:45:00
Do abcd Francja Niemcy Hiszpania porównaj sposób wyboru sędziów Gdzie jest ta nie praworządność? A no tak odpowiedziałeś że za eurasy nawet jak by Ci pluli w twarz to powiedział byś że deszcz pada Niczym nie różnisz się od wyborców PiS za dotacje 500+ mogą pluc.......

Jan102
Dodano: 2020-11-18 19:53:00
Teo- zanim zaczniesz klocic sie z faktami , poczytaj sobie o historii przedwojennej Polski i przy okazji sprawdz do kogo nalezaly wowczas tereny, ktore wymieniam: Mazury/ Prusy, Pomorze Szczecinskie , Pomorze Gdanskie (bez korytarza), Dolny Slask, Gorny Slask oraz ziemie nad Odra i Nysa ! Prosze cie nie osmieszaj sie piszac bzdury bez pokrycia, a historii zacznij sie uczyc sam ,skoro nie wiesz jak wygladala przedwojenna Polska i gdzie przebiegaly jej granice !

abcd
Dodano: 2020-11-19 00:37:00
Lili- nie mam zamiaru prowadzic z toba niedorzecznych dyskusji- to wszystko w temacie!

Licealista
Dodano: 2020-11-19 01:16:00
Panie Teo, jakże ja mam być niedoróbką - wszak to Pan nie używa interpunkcji własnego języka. Doceniam uwagi, aczkolwiek hipokryzję również warto zaznaczyć. Pozdrawiam pana Jana, warto czasem spojrzeć na starsze pokolenie z dumą, że nie szufladkuje z powodu wieku :)

Szymon
Dodano: 2020-11-19 09:13:00
PL. Mijasz się z prawdą. Prowizorium nie przewiduje finansowania nowych inwestycji. Polska straci bardzo wiele. Nie nazywaj wszystkich, którzy maja inne zdanie lewakami. Socjal jest typowym narzędziem lewaków. Nigdy nie było takiego socjalu jak za PiS. Konfederaci to też lewacy? Piszesz bzdury i masz fobie. UE nie rządzą Niemcy tylko Parlament UE. PIS boi się tego, że jeżeli pieniądze z budżetu UE będą powiązane a praworzadnoscią, to trzeba będzie zmienić prawo i ograniczyć wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości. PIS straci wówczas władzę nad sądownictwem i nie będą bezkarni . Wiele poczynań PiSu było niezgodnych z prawem. W normalnym kraju za te poczynania ponieśli by konsekwencje prawne. Mówienie o suwerenności to typowe hasło populistyczne dla ciemnego ludu oglądającego tylko TVPIS.

Romek
Dodano: 2020-11-19 10:08:00
Ojojoj!!!Jaka trwoga w PiSie!Jak żyć?Jak utrzymać się przy korycie?Jak kraść?Jak łgać i matacżyć,kiedy nie można będzie kroić i interpretować prawa pod siebie?

Ja
Dodano: 2020-11-19 20:26:00
Chłopak i dziewczyna to normalna rodzina, za takie antyunijne herezję zabiorą nam pieniądze

Teo
Dodano: 2020-11-19 20:50:00
Jan102 nie zrozumiałeś co ja napisałem napisałem że licealista napisał że to Niemcy dali nam ziemię po wojnie A Ty mi wyjeżdżasz jaka ta Polska była. Niemcy nic nam nie dali tylko wojnę przegrali i to im zabrano ziemię .

Jan102
Dodano: 2020-11-20 00:56:00
Teo- ale fakt jest taki ,ze te ziemie nalezaly jednak do III-Reszy i przyznanie ich Polsce potraktowano jako forme odszkodowan wojennych. Pisowskie panstwo probowalo dochodzic roszczen i wszystko skonczylo sie niestety tylko i wylacznie na probach. Teraz mamy inne czasy- czy chcesz zmienic bieg historii i walczyc z Niemcami (oto co jest przedawnione) o niesprawiedliwa przeszlosc- masz jakas koncepcje- bo PiS jej nie ma ?

...
Dodano: 2020-11-20 01:02:00
Ja, herezje to przejawiasz ty wraz z zepsutym kosciolem. Nikt nie kwestionuje modelu rodzinnego, ale czy ty slyszales kiedykolwiek o zwiazkach i ich innych formach ? Nie dopusczanie mysli , ze istnieja inne modele zwiazkow jest w dziejszych czasach zywklym zacofaniem i bezmyslnoscia- szczegolnie w kraju, gdzie najwyzyszym autorytetem moralnym jest facet w sukience- nierzadko pedofil i to bezkarny!

a
Dodano: 2020-11-20 01:47:00
Ja- homofobia jest uleczalna- naprawde! Zapytam sie , jak nazywa sie wedlug ciebie zwiazek pana z z kotem?- chodzi mi o pana do ktorego wyznawcy religii smolenskiej zaczynaja juz sie modlic! Rozumiem, ze jestes rowniez b. tolerancyjny jesli chodzi o kieckowych kochajacych nietylko dzieci inaczej wprawdzie rzadko widuje sie ich z pieskiem , ale to przeciez takich znawcow jak ty nie razi . Zastanawiajace, jest jednak to , skad znasz takie zwiazki dwoch panow i piesek - z wlasnego doswiadczenia ?

Ja
Dodano: 2020-11-20 11:00:00
Nie chodzi o żadna homofobię, a o narzędzia nacisku politycznego, każdy powód będzie dobry, żeby nas okraść, Stalin byłby dumny z tych chorych lewackich komentarzy

On
Dodano: 2020-11-20 13:51:00
Ja- co to sa "antyunijne herezje" ?

PL
Dodano: 2020-11-20 18:45:00
Niemiaszki wiedzieli, jaki będzie wyrok trybunału konstytucyjnego odnośnie aborcji. Zaplanowali "spontaniczny" marsz kobiet z symbolem hitlerjugend. Zainwestowali potężne pieniądze w propagandę w mediach. Wszystko żeby obalić Polski rząd podczas trwania prezydencji Niemiec w UE. Wiadomo było, że Polska nie zgodzi się na ideologiczno-fanatycki budżet i niejasne przepisy, które mogliby dowolnie interpretować w lewackich trybunałach. Wiadomo, że pieniądze przyznane Polsce i innym krajom wrócą w bardzo dużej mierze do Niemiec i Francji, ponieważ oni mają w Polsce koncerny. Pieniądze w formie składek, które odprowadzają wszyscy podatnicy na terenie UE do wspólnej kasy (z naszych podatków) są później rozdzielane pomiędzy te kraje. Bardzo duża część tych pieniędzy trafia do oligarchii posiadającej największe biznesy. W związku z czym Ci oligarchowie wywierają potężny nacisk na polityków niemieckich, aby wywierali nacisk na Polskę i Węgry. Wymyślili sobie puste hasło - prawożądność, której sami nie przestrzegają. Dlatego uważam, że Polski rząd robi bardzo dobrze wetując budżet. A tak naprawdę nazwijmy rzeczy po imieniu - sprzedaż Polskiej suwerenności i decydowaniu o swoim państwie w każdej sprawie. Nie dajmy z siebie zrobić niemieckiej kolonii bo o to tutaj chodzi. W portalach, takich jak Onet, interia, wp prawdy się nie dowiecie bo to są niemieckie media prowadzące narrację na Polskiej ziemi. Dlatego jest taki kwik w lewicowych mediach. To znaczy, że idziemy w dobrym kierunku, obronie naszej suwerenności. To jest w wielkim skrócie. Germania znowu wywołała wojnę, tym razem bez wystrzału.

a
Dodano: 2020-11-20 19:30:00
Ja- ty chyba sam mie wiesz o co ci tak naprawde chodzi i zaczynasz sie gubic w tych swoich herazjach! Wypisujesz homofobiczne bzdury i mieszasz je z sieczka o polityce ! Dlaczego nie odniosles sie do "herezji" (o ktorej tak "madrze " i fachowo zaczales pisac) wstepujacej w pisowskim panstwie wyznaniowym? To taki z ciebie ekspert? Warunkiem dotacji unijnych jest praworzadnosc i jej przestrzeganie- czy to tak trudno pojac ?? Marzy wam sie kaczystowska totalna dyktatura z pisowska praworzadnoscia- to prosze wyjsc z Unii Europejskiej i stworzyc wlasna unie wladcow totalitarnych np. wspolnie z Wegrami ,Bialorusia i Korea Polnocna- tam panuja identyczne klimaty polityczne !

a
Dodano: 2020-11-20 20:37:00
PL- nieprawdopodobne, co trzeba miec w glowie, zeby moc pisac takie banialuki? W tym twoim belkocie nie ma ani skladu ani sensu i ani jednego argumentu? Co to jest -"ideologiczno-fanatycki budżet "? Czytajac twoje slowolejstwo nie jest trudno zauwazyc ,ze twoja germanofobia jest tak dalce zaawnasowana ,ze nie motrafisz racjonalnie myslec. Nasz kraj doprowadzi do kompeletnej ruiny kosciol grabiacy totalnie majatki i wysysajacy budzet finansowy z kasy panstwowej oraz wrzody pisowskich spolek, ktore sie mocno trzymaja rosnac w pantwowych przedsiebiorstwach !

Jan102
Dodano: 2020-11-21 00:22:00
PL, prosze Cie - przestan bredzic i wypowiadaj sie we wlasnym imieniu na temat "pisowskiej suwerennosci" !

Jan102
Dodano: 2020-11-21 01:37:00
Nie rozumiem skad u pisowcow tyle nieuzasadnionej zawisci do dziejszych Niemiec? Czy wy zdajecie sobie sprawe, ze w Niemczech cala masa pis-wyoborcow siedzi na socjalu? Malo tego jest rowniez cala masa bezdomnych Polakow, korzystajacych z przywilejow socjalnych i opieki lekarskiej tego wrogiego kraju -np.Bahnofsmission w Berlinie bardzo pomaga bezdomnym i nie pyta sie ich skad pochodza! Nie dziwi w tym wszystkim was jedno- dlaczego nikt ich nie wygania - skoro Niemcy sa tacy zli? Nie sluchajcie prosze chorej pisowskiej propagandy nienawisci do Niemcow z czasow wojennych , bo oni juz prawie wymarli, spojrzcie na Niemcow od strony sasiedzkiej- wtedy i my i cala Polska duzo i to b. duzo moze na tym zyskac ! Zgubna i zludna jest wiara w to ,ze jestesmy silnym , suwerennym panstwem, potega w Unii Europejskiej przed ktora drza i respektuja wszystkie kraje wspolnoty ! Rozsadny jest ten,kto kieruje sie rozumen , a nie nienawiscia, ktora zaprowadzi nasz kraj do glebokiej stagnacji i wielkiego kryzysu polityczno- ekonomicznego ,ktory juz sie dawno zaczal i przechodzi koncowe etapy- samodzielnie myslacym nie musze tego tlumaczyc w detalach-swoja b. wymowna swiadomosc wyrazaja w madrych komentarzach! Pisowski swiat jest utopia i iluzja dla tych, ktorzy jeszcze wierza w kato-pisowskie zbawienie !

PL
Dodano: 2020-11-21 08:07:00
Do a: ja z kolei dziwię się co Ty masz w głowie, że bełkoczesz o doprowadzaniu kraju do ruiny, kiedy wszystkie wskaźniki ekonomiczne przemawiają za tym rządem. Nie jestem germanofobem, lecz realistą. Najpierw Polska - później UE. Wg Ciebie pewnie Angela powinna nas poklepywać po ramieniu za uległe wykonywanie tego co unia narzuci, tak jak to za tego Tuska folkdojcza miało miejsce. Skoro piszesz o grabieniu przez kościół majątków, widać kto tu ma fobie i ma czyim punkcie. Kościół nie grabi żadnych majątków w przeciwieństwie do poprzedniego rządu za czasów PO, gdzie machlojki i przekręty na grube miliardy były na porządku dziennym. Są to moje przemyślenia po przeczytaniu wielu artykółów w lewicowych, jak i prawicowych mediach. Człowiek samodzielnie myślący nie będzie powielał bzdurnych wypocin antypolskich mediów.

Andrzej W
Dodano: 2020-11-21 12:42:00
Ok jeżeli jedziemy z tematem że UE jest taka zła i nie dobra ok, moja propozycja oddajmy wszystkie dotacje co otrzymaliśmy na odbudowę infrastruktury itp. Wówczas nie jeden zobaczy co zostałoby bez UE. Ludzie przecież jak wstępuje się w jakieś struktury, nawet jak to jest również jakaś subkultura należy przestrzegać jakiś zasad. A u nas w Polsce co, prezydent depcze konstytucje na którą przyrzeka, jakiś tam mgr prawa pomiata profesorem z porządnym dorobkiem naukowym, przecież to się w głowie nie mieści co się wyrabia. A do tego szczucie że Niemcy coś narzucają. Ja się zapytam o jedno jak była Polska prezydentura w UE komu i ile razy narzuciliśmy swoje zdanie? Aby pisać i oceniać radziłbym najpierw poczytać traktaty o UE, czy też Lizboński, wowczas mozna podyskutować a tak to nic innego jak robienie burzy w szklance wody. Z poważaniem

a
Dodano: 2020-11-21 14:00:00
PL- jestes "pisowskim realista" mijajacym sie z rzeczywistoscia.Pisanie prawdy i grabieniu majtkow panstwowych przez instytucje koscielna okreslasz jako fobie w stosunku do kosciola ? To jest ewidentnym dowodem na brak logicznego rozumowania i prawidlowego oceniania faktow, ktore sie dokonaly i dokonuja w naszym kraju za sprawa(i przyzwolenie PiS) przestepczej i zdemoralizowanej instytucji jaka jest kosciol ! Poczytaj sobie na temat funduszu koscielnego oraz konkordatu , to moze wtedy odtworza sie tobie klapki na oczach i padniesz z przerazenia jak sie dowiesz ile kosztuje nasz kraj utrzymywanie pasozytow w kieckach.W ilosci afer/przekretow ,skandalow , korupcji PiS wraz z kosciolem bija od dawna rekordy doprowadzajac nasz kraj do kompletnej ruiny i glebokiej zapasci ekonomicznej z ktorej nie bedzie wyjsc latwo przez dlugie dlubie lata ! Jakie wskazniki przemawiaja za pisowskim rzadem - gdzie sa argumenty? Skoro piszesz ,ze : "za czasów PO, gdzie machlojki i przekręty na grube miliardy były na porządku dziennym"- to dlaczego obecny rzad majac wladze absolutna i sady w swoich rekach nie ukaral do tej pory winnych - np: takiego "folkdojcza" Tuska ? Zagrozenie w jakiejkolwiek formie ze strony Niemiec jest wylacznym objawem wyparnia mozgu przez TVPiS i zwyklych urojen na tle germanofobii!Dla mnie jestes realnym germanofobem poniewaz , to widac dokladnie po twoich idiotycznych wypowiedziach ! Pytam sie poraz kolejny uprzejmie- co to jest "ideologiczno-fanatycki budżet " ?- czy to nie jest urojony belkot, ktorego znaczania nie potrafisz w zaden sposob dowiesc, poniewaz takie bzdurne okreslnie nie istnieje.Unia niczego nam nie narzuca, tylko umpomina Polske o przestrzeganiu prawa i wartosci unijnych- takie sa warunki bycia w niej- czy to tak trudno pojac i zrozumiec wreszcie?! Ty naprawde uwazasz sie za prawdziwego Polaka ,poniewaz tak usilnie podkreslasz swoj "patriotyzm" pokazujac kto jest wrogiem i z kim (bez powodu wprawdzie ) nalezaloby walczyc? Dlatego mam pytanie z tym zwiazane - prawdziwy Polak nie umiejacy sie poprawnie wyrazac w jezyku polskim i do tego popelnia jeszcze bledy ortograficzne?- to przeciez zenada ! Interpretacja pisowska prawdziwego Polaka jest taka, ze powinien on odznaczac sie bezwarunkowo nastepujacymi cechami: wierny slepo PiS-owi i kosciolowi,przestrzegac bezwglednie ideologii tych dwoch zrzeszonych ze soba fanatycznych grup z b. wyraznymi przejawmi skrajnie prawicowego nacjonalizmu, gdzie we wspolnej ideologii wpaja sie fanatykom po ktorej stronie maja stac. W sklad ideologii i warunkiem jej przestrzegania jest pielegnowanie totalnej mowy nienawisci w rzadzie i w kosciele. Wymienie kilka hasel skrajnych nacjonalistow, ktore przewodnicza im i tworzyc maja iluzoryczny obraz suwerennosci pisowskiego panstwa koscielnego w ktorym nie ma miejsca dla innowiercow i heretykow: "teczowa zaraza", "zgnila, zepsuta i zdemoralizowana Unia", "lewaki", "komuchy"- mimo iz paradoksalnie w pisowskim panstwie na wysokich stanowiskach jest ich pelno, nastepnie- antysemizyzm,homofobia,rusofobia, germanofobia- to sa wlasnie glowne priorytety idedologiczne partii PiS. Warto dodac , ze za kadencji zadnej pratii nie bylo siania nienawisci i podzialow spolecznstwa na tak ogromna skale. Podobne nastroje panowaly przed rozbiorami Polski!

Lol
Dodano: 2020-11-21 14:26:00
Do PL. Przemyślenia należałoby poprzeć dowodami, a tych brak. za to tzw. przemyślenia (Tusk folksdojcz, machlojki przekręty na grube miliardy na porządku dziennym za czasów PO to tylko wymysł dobrozmiennej propagandy. Proszę podać choć kilka przykładów, kogo to sądy skazały za te przekręty, rzekomo za te przekręty. Pamiętam czasy gomułkowszczyzny, dzisiejsza propaganda na tym się wzoruje.

a
Dodano: 2020-11-21 15:07:00
Ja- chore to sa twoje komentarze, gdzie z braku argumetow popadasz w skrajnosci w skrajnosc ! Piszesz o stalinizmie - a kaczyzmu nie dosztrzegasz ! Nie chodzi o homofobie??- to po co czepia sie wdowa smolenska reprezentujaca wzorowy model rodziny wraz z pisem i kosciolem - "teczowej zarazy"?? Nie dziwilbym sie gdyby kosciol byl od tej "teczowej zarazy wolny"- i wszelkiego rodzaju zboczen w nim wystepujachych -o pedofilach bezkarnych nie musze chyba przypominac, poniewaz juz dawno wszyscy, ktorzy potrafia myslec o tym wiedza !

Jan102
Dodano: 2020-11-21 15:35:00
Ja- wskaz z ktorych "chorych lewackich "komentarzy moglby byc dumny Stalin ? Czy od wypisywania banalow systemy polityczne sie ci pomieszaly, ze poglady demokratyczno-liberalne tutaj wyrazane mylisz z ideologia dyktatury ? Przeciez ideologia kaczyzmu jest bardziej bliska rezimiowi komunistycznemu !

a
Dodano: 2020-11-22 00:43:00
Wielkie brawa dla "Lol" i "Andrzeja W" za bardzo madre, rzeczowe i jakze wymowne odpowiedzi w temacie !!!! Z wyrazami szacunku!!!

Łunia
Dodano: 2020-11-22 18:05:00
Prawda jest taka, że unia niemiecka chce nam nakazać co mamy robić, w co wierzyć i kole ich w oczy, że Polska się rozwija i staje się konkurencyjna w wielu gałęziach gospodarki. Chcą wszelkimi możliwymi sposobami wpływać na nasz kraj. Za marchewkę służy garść euro, w drugiej ręce trzymają kij w postaci niejasnych przepisow, które będą mogliby interpretować jak chcą w razie, gdyby rząd Polski nie działał po ich myśli. Posiadający obywatelstwo polskie Tw Oscar im przyklaskuje. Wg Was Polacy powinni na kolanach dziękować UE za garść euro? Prawda jest taka, że niemieckie, itd. koncerny działające na terenie Polski pompuja za granicę rok rocznie potężne miliardy dywidend do swoich spółek matek. Wolny rynek nie, Polakom dadzą garść euro, a Ci tyrają za stawki niższe niż tam ma bezrobotny. I kto tu kogo wykorzystuje? I kto komu powinien być wdzięczny? Wetować budżet, aż szwaby zmiękną!!!

a
Dodano: 2020-11-23 14:03:00
Łunia- gratuluje nie tylko glupoty , ale i kompletnego barku samodzielnego myslenia... ufff co za brednie bez pokrycia i faktow. Nie jasna i glupia to jest twoja bezmyslna wypowiedz ! Tragedia i zenada jest to ,co z ludzmi zrobil PiS i kosciol. Cytuje: "Polska się rozwija i staje się konkurencyjna w wielu gałęziach gospodarki"- prosze podac przyklady i zrodla z ktorych pochodza ? Kolejny cytat: "Chcą wszelkimi możliwymi sposobami wpływać na nasz kraj."- prosze wymienic w jaki sposob chca Niemcy wplywac na nasz kraj oraz podac fakty dot. ewentualnych tego konsekwencji ? Jezeli nie chcesz klaskac razem z Unia, to wyjac z niej i zobaczysz i przekonasz sie jaki jest dobrobyt w koscielnym panstwie pisowskim !

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: