Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Dziwny jest ten świat
Dodano: 2020-05-28 20:27:52
Otwarto: 5416

Uzależnienie od FB

Pojęcie „uzależnienie od Facebooka” przestało być przypuszczeniem, to fakt. Sam łapię się, że coraz częściej zaglądam na FB. I łapię się za głowę, co się z nami dziej?! Jedni jak nie powiedzą innym 'dzień dobry" to dnia nie rozpoczną, drudzy muszę pochwalić się w sieci wszystkim co im przyjdzie do głowy. Jeden nie skupia się na jeździe autem - bo w tym czasie jest na "żywo" i wypowiada swoje mądrości. Kolejny musi się pochwalić, że biegł i dobiegł - sukces :). Koleżanka musi pochwalić się że jej wzeszło to co posiała itd. . Politycy (część), ci to już bez opamiętania wysyłają wszystko na FB, chwalą się na wzajem. Najciekawsi są zagorzali wyznawcy rożnych partii - ci jadą bez trzymanki ... Wpływ nadmiernego korzystania z Facebooka zbadali naukowcy. Wnioski: Tendencję do uzależnienia wykazują osoby o osobowości narcystycznej oraz z zaburzeniami poczucia własnej wartości... Co ciekawe, dla uzależnienia od Facebooka nie ma znaczenia wiek oraz płeć. .Tak czy inaczej, przeglądanie swojej tablicy na Facebooku bywa, że trwa bez końca - zjadacz czasu. Jak ty, lub twoi bliscy radzą sobię z tym zjawiskiem ? może jakieś sprawdzone rady? (tylko proszę nie pisać , że nie "czytać i już" , nie oto chodzi - tylko jak to robić z głową ?
Kimkolwiek jesteś -
Dodano: 2020-05-28 21:58:00
Przede wszystkim zrobić selekcję znajomych. Proponuję zostawić tych, którzy nas naprawdę interesują, inspirują, lubimy ich... ale tak szczerze. Po co uczestniczyć w wydarzeniach, kogoś, kto nie życzy nam dobrze lub jest nam najzupełniej obojętny, albo nas irytuje swoimi postami. Tablica od razu zmieni się na plus. Po drugie warto również zrobić selekcję polubionych stron... czy to polityków, czy firm albo produktów. Coś być może już się zdezaktualizowało lub źle nam się kojarzy. Lepiej odklikać 'Lubię to' i powoli robi się porządek. Niech nasz FB będzie miejscem pozytywnym, a nie wylęgarnią plotek i złej energii. Dodatkowo warto kontrolować czas, który tam spędzamy. Może zacząć od zrezygnowania z przeglądania FB przed snem. W ogóle najlepiej nie sięgać już po telefon w sypialni, ponieważ to 'naświetlanie się ekranem' wpływa niekorzystnie na jakość snu. Małe kroki... mam nadzieję, że pomogłam.

Ktosia
Dodano: 2020-05-29 13:08:00
Nie mam, nie mialam, nie zamierzam miec 😃i co najwazniejsze zyje bez tego i calkiem fajnie i nie mam nic do tych co mają oczywoscie moj wybor dla wielu jestem martwa bo nie ma mnie w sieci (no wlasnie w sieci- dobre znaczenie podwójne) mi sie zyje bez tego wszystkiego swietnie.

24latka
Dodano: 2020-05-29 17:48:00
Kimkolwiek jesteś, zgadzam się z Tobą w 100%. Sama zawsze zastanawiałam się po co ludzie zapraszają takie ilości znajomych, chyba dla lajków.

bez fb
Dodano: 2020-05-29 22:44:00
Też nie mam i nie żałuję,nie mam też Messengera i innych profili.Uważam że moje życie jest moje i nie mam potrzeby dzielić się tym co robię ze znajomymi a tym bardziej z tymi których znam tylko z widzenia.I nigdy bym nie zrobiła "laurki"ze swego dziecka.

50-tka
Dodano: 2020-05-30 09:23:00
"Dziwny jest ten świat": Oj dziwny, dziwny!!! W zupełności się z Tobą zgadzam! Nie mam i nie zamierzam mieć Fb i innych tego typu! I nie czuję się "gorsza" od innych. Swoje życie mam tylko dla siebie, czas dla rodziny. "Dzięki":(( wszelkim mediom społecznościowym domownicy przestają ze sobą rozmawiać, nie wiedzą nic o sobie, bo tylko siedzą z nosami w telefonach... nie wspomnę o kierowcach z telefonem w ręce!!!! Ludzie ogarnijcie się, szkoda życia na takie głupoty! :))

ala
Dodano: 2020-05-30 11:42:00
no pewnie ze ten fb to nie potrzebny nikomu przeciez mozemy pozamykac sie w klatkach i siedziec bo moja kolezanka mieszka w klatce czyli w blokowisku i nie zna ludzi kturzy tam mieszkaja a w samotnosci jest bardzo dobrze nawet umierac mozna w samotnosci ....

Piernik
Dodano: 2020-05-31 09:45:00
Fb - politowania warte "okno" na świat. Tyle w temacie.

jas
Dodano: 2020-06-04 16:58:00
Swojego psa nazywam "Facebok" bo łazi za mną i mnie śledzi.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: