Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Daro
Dodano: 2020-04-08 00:30:33
Otwarto: 5044

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Już niebawem 10 rocznica katastrofy smoleńskiej. Rocznice mają to do siebie, że dokonuje się przy nich pewnych podsumowań. Poruszam temat też dlatego, iż jest on jakby teraz trochę zapomniany, pomijany i chyba dla pewnej opcji politycznej już niepotrzebny i niewygodny. Wszyscy dokładnie pamiętamy, co PiS przez te 10 lat wyprawiał. Postaram się to w skrócie teraz przypomnieć. 1) Opluwanie i obwinianie wszystkich tylko nie siebie. 2) Głoszenie teorii o zamachu, co później starano się na siłę udowodnić, ale oczywiście nieskutecznie. 3) Organizowanie miesięcznic, które były czystymi wiecami politycznymi, na których Kaczyński twierdził że prawda jest coraz bliżej, aż ostatecznie sam z nią minął się. Podczas nich dochodziło nawet do odprawiania przez duchownych egzorcyzmów o nawrócenie ówczesnych władz. 4) Powoływanie różnych komisji i podkomisji do wyjaśnienia przyczyn, a efekt prac Macierewicza i jego współpracowników jest zerowy, a wręcz kompromitujący. Jak może coś wyjaśnić taka podkomisja, jak nie ma w niej nawet jednego prawdziwego eksperta. 5) Ekshumacje ciał, i to często bez zgody rodzin. 6) Nakręcenie propagandowego i sugestywnego filmu pt. Smoleńsk, który okazał się tym, czym się okazał. Mógłbym jeszcze parę punktów wymienić, ale wystarczy. Wszystkie te działania kosztowały dziesiątki – setki milionów złotych i wymagały zaangażowania ogromnych zasobów ludzkich, a efekt jaki? Efekt jest taki, że Ojcowie Religii Smoleńskiej swój cel osiągnęli. Kaczyński wybudował swoje dwa wymarzone pomniki w centrum Warszawy, z reszto z kilkakrotnie łamiąc prawo (np. administracyjne). PiS wychował sobie sztywny elektorat, który jest wiernie oddany i ślepo wierzący nawet w największe brednie (zgodnie z maksymą Kurskiego: ”Ciemny lud to kupi”). Dla mnie osobiście katastrofa smoleńska jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, wydarzeniem społeczno – politycznych po 1989 r. Doprowadziła ona (czytaj działania PiS) do ogromnego tąpnięcia i podziału w naszym społeczeństwie, jakiego nie było od dziesiątek lat. Ciekawi mnie też, jak teraz czują się ci, którzy jeszcze kilka lat temu zawzięcie popierali teorię zamachu. Ciekawe? Mam też fundamentalną prośbę, niech na forum nie piszą osoby, które będą umieszczały wpisy typu: Tusk oddał sprawę ruskim, nie ma w Polsce jeszcze wraku żeby dobrze zbadać, PiS przynajmniej dało 500+ i 13 itp. To będzie nieadekwatne do tematu, i umieszczanie takich wyświechtanych farmazonów mija się z celem. Chętnie poczytam i ewentualnie odpowiem dla oponentów, ale konkretnych i trzymających się tematu. Pozdrawiam, i przy okazji życzę w tym trudnym okresie nade wszystko dużo zdrowia, wytrwałości i oczywiście świątecznego spełnienia.
Jan
Dodano: 2020-04-08 08:48:00
człowieku nie masz innych problemów tylko martwią cię rocznice Smoleńskie, żyj tu i teraz a nie jątrzysz co było kiedyś, tacy ludzie zamiast robić coś pozytywnego drapią i nawołują do nienawiści w społeczeństwie, w dziś potrzebna jest jedność i wspólnota w działaniu a nie polityczne sprzeczki.

Daro
Dodano: 2020-04-08 09:47:00
Do Jana. Skoro ciebie to nie interesuje, to dlaczego to czytasz? Gdzie widzisz tu nawoływanie do nienawiści. Odrobina powagi i realizmu z twojej strony.

Ewa
Dodano: 2020-04-08 10:48:00
Do Jana. Mur nienawiści między Polakami pobudował sam Jarosław Kaczyński. Osiągnął swój cel. Proszę przeczytać ze zrozumieniem co pisze pana przedmówca, pisze prawdę i przedstawia fakty. A pan jak zwykle zaklina rzeczywistość. Miłego dnia.

Jola
Dodano: 2020-04-08 12:08:00
Dobry artykuł jeszcze ze 20 lat będą wyjaśniać i nie wiadomo o co chodzi ale chyba o to żeby istniała komisja i brała pieniądze za wyjaśnienie??Tym czasem dzieją się inne ważne rzeczy i Smoleńsk jest na boku i tak to się kręci......

Dana
Dodano: 2020-04-08 12:59:00
Do daro. Mądra wypowiedź.

Grajewianka
Dodano: 2020-04-08 13:20:00
nie ma po co wracać, nie ma po co wspominać...

juKa
Dodano: 2020-04-08 13:35:00
@ Jan > Coś cię dotknęło, wstydzisz się czegoś? Brawo panie Daro, dzisiaj staje się to koniecznością przypominać i napiętnować w myśl maksymy " Naród, który zapomina o swojej historii, jest skazany na zagładę". Tą pisobolszewicką polityką udało się podzielić naród ale nie udało się otumanić Go całkowicie i podporządkować dla własnych celów siejąc nienawiść do wszystkich tych, którzy mają inne zdanie i to nie tylko na temat rzekomego zamachu. Dziś już, poza zwolennikami pisuarów, nikt nie mówi "wina Tuska". Dzisiaj myślący drżą przed zbliżającą się katastrofą gospodarczą, którą funduje nam reżym pisowski.

Ala
Dodano: 2020-04-08 13:43:00
W 100% się z Tobą zgadzam Daro! Drogi Janie- nie kto inny tylko PiS doprowadził do tego, że rodziny są ze sobą skłócone...nawet te NAJBLIŻSZE! Robią Pranie Mózgów w TVPiS - i niektórzy to "kupują". Pozdrawiam

ona
Dodano: 2020-04-08 15:03:00
Do Daro bardzo mądra konkluzja mam nadzieję , że przynajmniej połowa społeczeństwa jest tego zdania i realnie to ocenia.Wszystko to były "zabiegi" żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia"naczelnego wodza". Mam nadzieję ,że historia kiedyś to oceni sprawiedliwie.

M
Dodano: 2020-04-08 15:32:00
Bardzo cieszę się,że zaczynamy myśleć..kto doprowadził do tego zła ,które ogarnęło nasz kraj.Kto doprowadził do nienawiści wśród ludzi ,kto otumanił prawie połowę społeczeństwa ,kto zastraszył nas?To sprawił jeden nienawistny człowiek.Zastanawiam się co można zrobić z człowiekiem z jego psychiką by aż do tego stopnia otumanić ludzi..On po prostu nas kupił za nasze pieniądze..a teraz boi się odpowiedzialności i dalej w czasie takiej epidemii pcha nas do wyborów/i sam policzy głosy -bo żadnej demokracji już nie ma./On nie ma przecież nic do stracenia,ale my mamy rodziny..Wymyślił zamach smoleński ,przetrwonił tyle naszych pieniędzy i dalej nas okłamuje.Opamiętajmy się..pomyślmy czasami.

czytelnik
Dodano: 2020-04-08 16:37:00
Do Ala: w innej stacji kto inny pierze mózg i skłóca rodziny. Kij ma dwa końce...

Renata
Dodano: 2020-04-08 18:01:00
Dziękuję panie Daro! Prawda jest człowiekowi potrzebna, niezbędna, by nie pogubić się,a szczególnie dziś w bardzo trudnych czasach.Cieszę się,że są w Grajewie myślący ludzie, bo często miałam wrażenie,że żyję wśród wyznawców bardzo dziwnej"religii",którzy "modlą" się z TVP1.

gorszy szort
Dodano: 2020-04-08 23:07:00
Doszlo do katastrofy, a ja mam pytanie kto organizowal ten wyjazd Kacelaria Prezydenta Kaczynskiego na czele z Duda i Sasiniem ktorzy zabronili innym w organizacje tej wizyty twierdzac ze to organizuje Kancelaria Prezydenta i inni nic nie maja do powiedzenia to oni podjeli razem z Jaroslawem decyzje o tej wizicie to oni maja krew na rekach tak jak teraz beda mieli wysylajac ludzi na glosowanie. Oni maja zasade po trupach do wladzy w imie ojca i syna Jaroslawa i Rydzyka.

abcd
Dodano: 2020-04-09 00:45:00
Ala- brawo Ala za rozsadek i madra wypowiedz !

ja
Dodano: 2020-04-09 12:02:00
Daro wypisujesz bzdury radzę Ci idz się leczyć;

juKa
Dodano: 2020-04-09 12:18:00
@czytelnik > A jakie to stacje? TVP2, TVP Info, Republika , Trwam i regionalne satelity pisowskiej gadzinówki to stacje, które"śpiewają na jedną nutę".

abcd
Dodano: 2020-04-09 12:22:00
Cenzura na e-Grajewo blokuje niestety wypowiedzi w ktorych zawarta jest tresc mogaca ranic "uczucia religijne", dlatego moj komentarz nie zostal zamieszczony !

abcd
Dodano: 2020-04-09 14:03:00
Do Daro - popieram Twoj bardzo madry wpis i pozdrwawiam !!!

Daro
Dodano: 2020-04-09 16:23:00
Do ja. Skoro tak twierdzisz, to wskaż mi konkretnie taką bzdurę. A jeśli takiej nie znajdziesz, to właśnie bzdurny i bezprzedmiotowy jest twój wpis. Jednak mniemam, biorąc pod uwagę formę i poziom twego wpisu, to za wiele do powiedzenia w tym temacie na pewno nie masz. Zakładam, że jesteś obrońcą teorii zamachu smoleńskiego, ale teraz nie masz już na obronę swego stanowiska żadnych argumentów. Również polecam wizytę u specjalisty i to szybką.

Jan102
Dodano: 2020-04-10 01:06:00
Daro, nie ma co sie przejmowac takimi prowokatorami, ktorzy glownie zamiast mocnych argumentow, uzywaja mocnych epitetow i sloganow- jak w przypadku osoby o nicku "ja". przeciez golym okiem po wypowiedzi widac, kto jaki poziom reprezentuje. Wyrazam moj szacunek i gratuluje trafnej wypowiedzi z ktora ja sie rowniez w pelni zgadzam .

Adam
Dodano: 2020-04-10 11:37:00
PiSowi udało się to,co nie udało się przed wiekami trzem zaborcom,którzy podzielili między siebie nasze terytorium i ludność.PiSowi udało się to,co nie udało się komunistom,którzy po wojnie siłą wprowadzali swoją ideologię i swoje porządki.Prawo i Sprawiedliwość posortowało Polaków tak bardzo,że zebranie całego naszego społeczeństwa z powrotem w całość,będzie pracą na całe pokolenia...To jest jedyny i niekwestionowany "sukces"tej partii...Wielka szkoda,że tragiczny wypadek,który miał miejsce 10 lat temu,z powodu cynizmu i zawiści jednego człowieka,nie stał się czymś jednoczącym nasz naród.

Szymon
Dodano: 2020-04-13 00:37:00
Z faktami nie można dyskutować. Jestem bardzo zszokowany, że ponad połowa społeczeństawa nie widzi dokąd nas doprowadziła władza. Dalej ślepo popierają PIS. Co musi się wydarzyć, żeby ludzie przejrzeli na oczy?

Daro
Dodano: 2020-04-13 22:49:00
Mija pięć dni od zamieszczenia prze mnie tematu postu. Szczerze mówiąc sądziłem, że więcej osób będących obrońcami teorii zamachu zechce się w tym temacie wypowiedzieć, a tu co - brak zainteresowania czy brak argumentów. Co by to nie było świadczy o jednym - PiS zrobiło z was po prostu "jeleni" i tyle, a teraz pokornie siedzicie w zaroślach i nie macie odwagi i wstydu przyznać się do tego. Oceniam to jednoznacznie - Wstyd, Wstyd i jeszcze raz Wstyd. Kolejnym potwierdzeniem stosunku władz do was - czyli tzw. "BMW" jest chociażby postawa politycznych elit podczas obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej (tzn. bez rękawiczek, maseczek, odległości, ograniczenia wymaganej odległości, ograniczeń w organizacji imprez zbiorowych itp.). Co gorsza, jak posłuchałem później uzasadnienia tego wśród niektórych prominentnych polityków PiS - cyt. "grób matki prezesa Kaczyńskiego symbolizuje też grób pary prezydenckiej" - to po prostu oniemiałem. To nie wszystko, gdyż ciąg dalszy stosunku władz do Koronawirusa i was "BMW" jeszcze nastąpi podczas Pseudoprezydenckich Wyborów Pocztowych. Ludzie (czytaj elektorat PiS) miejcie w sobie odrobinę godności, rozumu i zdrowego rozsądku, a nie tylko myślicie o profitach i sprzedawaniu siebie za "30 srebrników" . To nie o to chodzi, historia nam już to wielokrotnie potwierdziła, niestety bardzo boleśnie.

K
Dodano: 2020-04-14 09:31:00
W piątek i sobotę Kaczyński i PiS pokazali że nie są z narodem. Mają nas gdzieś, to dla nas są zakazy i nakazy, ich nic nie dotyczy. Zrobili z tego państwa spółkę z o.o., za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Jak ktoś zacznie pisać że mieli takie prawo bo to obowiązki służbowe itp, to niech sobie taka osoba wygoogla jaki przykład daje władza w Czechach, tam konferencje prasowe są w maskach, nawet prezenterzy TV są w maskach, takiej solidarności w tym czasie powinniśmy oczekiwać od władzy. A tu ciekawe ile testów poszło na przebadanie całej delegacji aby sprawdzić czy nie zarażą przypadkiem prezesa.

ona
Dodano: 2020-04-15 12:57:00
Cieszy mnie bardzo , że są w naszym skłóconym społeczeństwie jednostki, które mądrze i realnie oceniają sytuację w naszym kochanym kraju. Rodzi się nadzieja ,że jeszcze dożyjemy czasów kiedy będzie normalnie. Wielkie słowa uznania dla Daro i K oby było więcej ludzi o takich poglądach to szybciej wróci "normalność".

Xxx
Dodano: 2020-04-16 17:34:00
Dobrze że nikt z obrońców nie dał się sprowokować pokażmy siłę przy urnach a te wszystkie brednie napisała pewnie jedna osoba nie wiem tylko dla czego nienawidzisz tak tego biednego zchorwanego patriote Kaczyńskiego co on takiego złego ci zrobił wiem prawda boli

Daro
Dodano: 2020-04-17 09:05:00
Nie występuję w kilku osobach, i zawsze podpisuję się tak samo. Brednią byłoby napisanie w tym temacie czegoś w obronie PiS. Z tym co napisałem po prostu nie da się dyskutować. Widzę nawet u ciebie, że tylko kłamiesz i oczerniasz. Wiadomo napisał to pisowszczyk. A jeśli chodzi o wybory, to w ogóle będą tam urny? Wybory to kolejny przejaw choroby PiS nazywanej władzą, w myśl zasady - Ojczyznę dojną racz zachować Panie.

Xxx
Dodano: 2020-04-17 15:22:00
To już ostatni raz piszę bo z tobą nie powinno się dyskutować ale chcę coś Tobie uświadomić może weźmiesz to do serca. Po pierwsze to gdzie ja oglądałem i gdzie kogoś oczernilem w swoim wpisie. Po drugie obraziles oczerniles i oklamujesz wielu ludzi swoimi wpisami a po trzecie nawet nie umiesz uszanować zmarłych bo oni sami się nie zabili i napewno tego nie chcieli a ty wykorzystujesz to w taki sposób by hejtowac to jest nie godne człowieka resztę se dopowiedz bo nie mogę tego napisać i niech Ci Pan Bóg wybaczy

Daro
Dodano: 2020-04-17 18:14:00
Do xxx. Nazwałeś mnie oszustem, gdyż piszę pod różnymi nazwami. Skoro okłamuję wielu ludzi w założonym temacie, to podaj konkretny przykład. Kłamiesz też pisząc, że nie umiem uszanować zmarłych, jak się mylę, to pokaż mi taki wpis. Jeśli chodzi o "taniec na grobach", to nie ja to robię, a od 10 lat PiS. W swoich wpisach bądź konkretny, a wypisujesz bezpodstawne inwektywy. Również życzę łaskawości i olśnienia bożego.

abcd
Dodano: 2020-04-17 22:35:00
Daro- mnie ten czlowiek tez "scigal" bezmotywacyjnie. Nie warto dyskutowac zbyt dlugo z osobami ,ktore nie posiadaja wiedzy , swiadomosci i trwaja wylacznie w tym co im wbil do glowy kosciol i pis: O racjonalnym mysleniu juz nie wspomne ! Czy rozsadny jest ten kto kloci sie z faktami (?) Z powazaniem i pozdrowieniami, abcd P.S "nie wiem tylko dla czego nienawidzisz tak tego biednego zchorwanego patriote Kaczyńskiego co on takiego złego ci zrobił wiem prawda boli" ?? - dawno nie mialem takiego ubawu!

Jan102
Dodano: 2020-04-18 01:15:00
Xxx- jak narazie to ty wypisujesz brednie i czynisz jakies coraz to nowe insynuacje, ktore sa wylacznym tworem twojej chorej wyobrazni. Powolaj komisje sledcza, skoro masz podejrzenie ze,cytuje: "wszystkie brednie napisała pewnie jedna osoba", a przekonasz sie wtedy ,ze jestes w glebokim bledzie...." Czy to tak trudno zaakceptowac, ze Pan "Daro" cieszy sie tutaj duzym poparciem z prostego powodu?- poniewaz , pisze, b.madrze, rzeczowo, obnazajac jednoczesnie zaklamanie partii -pis. Argumenty ktore przedstwia w poruszonym temacie - mowia same za siebie !

Jan102
Dodano: 2020-04-18 01:51:00
Doszukalem sie wlasnie na forum w marginalnym temacie "Cmentarz a wirus" obrazliwego wpisu osoby "xxx", skierowany do przeciwnikow w dyskusji .Czy istnieja jeszcze inne "Xxx" ??? Moze nalezaloby wyjasnic , czy "xxx" i "Xxx" , to jedna i ta sama osoba?- przynajmniej, jezeli chodzi o poglady skarajnie prawicowo-religijne- to jestem przekonany na 100%- majac na uwadze milosc jak zionie do blizniego ,ktora "czuc" z jego wypowiedzi ,jest zludnie podobna jak rowniez styl do tych skierowanych do Daro. Oto komentarz: "Brawo - brawo J24 , co za nieudacznik i niedowiarek ja myślę że Tolerancja jest problemową osobą pewnie sam siebie nie lubi , Tolerancja żuć sobie na luz i już nie wypisuj ,Twoje ostatnie zdanie udowodniło że masz KUKU życzę zdrowych spokojnych Świąt Wielkanocnych" Bez komentarza! Mam nadzieje ,ze cenzura e-Grajewo nie zablokuje mojej wypowiedzi i cytatu ?!

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: