Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Rafaello
Dodano: 2020-02-17 17:20:25
Otwarto: 6665

Recepty od lekarzy

Często jest tak,że idąc do apteki okazuje się ze lekarz nie zaznaczył zniżki albo jest jakiś problem w aptece bo wypisana jest elektronicznie i nic nie da rady zrobić.Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem w naszym Grajewie.?
Bozena
Dodano: 2020-02-18 09:46:00
Tak ja się spotkałam miałam do odbioru 2 leki jeden przeszedł dobrze a drugi miał błąd i musiałam ponowic recepte

Anita
Dodano: 2020-02-18 14:07:00
Nie dyskutujcie o czymś o czym tak naprawdę mało wiecie takie rzeczy przy wypisywaniu recept zdarzają .Cierpliwości będzie lepiej.

Andrzej
Dodano: 2020-02-19 18:49:00
"Anita" zdarzają się ale chyba nie chodzisz kobieto do lekarza, nie chorujesz przewlekle. Jeżeli byś chorowała przewlekle i minimum raz w miesiącu wzięła receptę od nie jednego ale dwóch a nawet trzech specjalistów i każdy z nich zrobiłby byka takiego to uwierz mi wątpię czy byś broniła lekarza. Owszem każdy popełnia błędy nikt nie jest doskonały ale jak na jednej recepcie jest np. 5 do 8 leków i każdy jest źle wystawiony można nawet 300 złotych mieć w plecy. Wówczas - uwierz mi - zenit to jest nic w porównaniu z tym co trzeba przejść a w poczekalni aby lekarz poprawił receptę mało kto uprzejmy i pozwoli wejść

betty
Dodano: 2020-02-19 21:08:00
Tak ,nie przeszła zniżka,lekarz zaznaczył poprawnie, zmuszona byłam kupić bez, farmaceutka miała wyjaśnić i oddzwonić,ale nie zrobiła tego, podejrzewam,że jest tego sporo

obiektywny
Dodano: 2020-02-21 10:30:00
Lekarze wypisują leki.kremy.tabletki na receptę,które można kupić bez recepty. Nadmienię,że lekarz nie informuje o dostępności tych leków bez recepty.Wypisane bez-receptowe leki są nic nie warte a bardzo drogie w porównaniu z tymi na receptę spełniającymi swoje właściwości lecznicze.Pytanie jest takie;co za interes ma lekarz wpychając takie leki bezużyteczne pacjentowi?

Magdalena
Dodano: 2020-02-21 16:11:00
Nie jest prawdą że leki bez recepty są bezużyteczne i nie mają właściwości leczniczych. Leki dostępne wyłącznie z przepisu lekarza działają nie raz silniej ale posiadają także poważniejsze działania nieporządane, stąd ograniczenie w ich dostępności. Człowiek nie świadomy mógłby zrobić sobie krzywdę. Pozdrawiam

Taka prawda
Dodano: 2020-02-22 10:11:00
Obiektywny,ale Ty jestes niemądrą osobą. Widać, ze prosty człowiek z Ciebie z niezbyt rozwinięta inteligencją. No cóż pozwól, ze Ci wytłumaczę. Ludzie przychodzą do lekarza często z jakimiś mało znaczącymi chorobami typu katar, kaszel, lekka gorączka. Jaki jest sens przepisać leki na receptę, które sa silniejsze i maja wiecej skutków ubocznych na zwykły katar, który da sie wyleczyć nawet poprzez stanie nad gorącym garnkiem( para wodna). Ludzie od razu chcieliby antybiotyk nie wiedząc ile szkód wyrządza w organizmie. Pozniej płaczecie, ze jesteście szpikowani chemią jak sami jej oczekujecie? Idź człowieku z takimi pierdolami do apteki tam Ci tez pomogą, a nie idziesz z głupotami do lekarza a pozniej naprawdę chorzy pacjenci nie mogę sie dostać do lekarza!!!!!

obiektywny
Dodano: 2020-02-23 11:46:00
Taka prawda,dotknij stół a nożyce się odezwą-pewnie mój wpis dotyczy ciebie(piszę z małej dlatego,ze reprezentujesz tak niski poziom intelektualny,jesteś zwykłą prostaczką obrażającą nieznanych ci osób nie zasługującą na jakiekolwiek porównanie do kogokolwiek z tak zwanej patologi) mało-rozumiejącej tego co napisałem.Ocenianie mnie czy jestem mądry,prosty,rozwinięty zostaw innym z bardziej rozwiniętą inteligencją i poziomem intelektualnym niż ty bo z tego co wypisujesz to widać,że bardzo dużo brakuje ci punktów do normalności. Piszesz, że ludzie przychodzą z pierdołami typu katar,kaszel,lekka gorączka,może to i prawda lecz to są wyjątki bo nie wiem czy wiesz o tym,że w każdym domu są jakieś leki na przeziębienia,kaszel bóle głowy,żołądka itp,po resztę chodzimy do apteki po leki bez recepty.Dopiero jak nie ma poprawy udajemy się do lekarza,ponieważ to jest ostateczność. Na przykład ja i wielu znanych mi osób omijamy tę pomoc z daleka i jesteśmy przyciśnięci tak chorobą ,że zmuszeni jesteśmy udać się do lekarza pierwszego kontaktu przeważnie po skierowanie,gdyż wiara uzdrowienia przez tych lekarzy jest równa zeru.A dlaczego lekarze wypisują bardzo często leki niepotrzebne pacjentowi? Odpowiedź jest prosta i widoczna bardo często w poczekalniach jak to akwizytorzy z torbami bez kolejki wpychają się do gabinetów lekarskich,a czego to jak jesteś taka roztropna to se odpowiedz na to pytanie niedouczona lekarzyno.Nie wypisuj byle jakich,zbędnych drogich nie pomocnych,czasem szkodzących leków pacjentom dla swojej korzyści.Jesteś lekarzem z wykształcenia bo z tego co piszesz na pewno nie z powołania ,zarobki są i tak za wysokie za tę pomoc pacjentom,która czasem się uda więc przestań naciągać ludzi na zbędne wydatki i poszerzaj swoją wiedzę aby naprawdę nieść pomoc chorym.Lekarze z innych większych miast nazywają Grajewo trzecim światem i maja rację bo podejście przez was do pacjenta jest takie jakim posłużyłaś się tym wpisie, czujecie się królami ponad ludźmi i ludzi macie za przedmioty , lecz niestety to nie jest 19 wiek i liczcie się ze swoimi słowami i czynami oraz konsekwencjami jakie mogą was spotkać.Wpis ten dotyczy wyłącznie adresatki i lekarzy ją popierających.

Taka prawda
Dodano: 2020-02-23 17:42:00
Twój tok rozumowania to rzeczywiście 3 świat, dzieki takim ludziom jak ty utwierdzasz tylko przyjezdnych i wszystkich czytających w tym stwierdzeniu. Na bank jestes jakimś robolem, który uważa, ze jemu wszystko sie należy, albo sfrustrowanym zyciem podstarzałym panem, któremu wiecznie wszystko przeszkadza.

Roman
Dodano: 2020-02-24 06:12:00
Nie wiem czy ktoś zna powiedzenie, że leczony katar trwa siedem dni, zaś nieleczony tydzień w którym jest dużo prawdy, jednak warto pamiętać o tym, że nieleczony katar może doprowadzić do poważniejszych infekcji, na przykład do zapalenia zatok przynosowych.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: