wtorek, 16 kwietnia 2024

Podwyżki za śmieci

Kto tak naprawdę produkuje te góry śmieci, wszystkie artykuły spożywcze są pakowane w plastyki, wróćmy o te 30 lat do tyłu, ludzie też i kupowali i jedli i butelkę niósł że sobą na mleko, butelkę od piwa też, wszystko było w słoikach, to też surowiec wtórny, a dziś tylko folia i plastyk i ceny w górę, a płaci kto zwykły szarak, bo śmieci mają iść o kilkadziesiąt %, więc jakie jest wasze zdanie?

Bardzo chcialabym kupowac wszystko w opakowaniach szklanych.Mleko,smietana przeciez w tych plastikach przeciez to niezdrowe. Skonczylam z reklamowkami,uzywam wielorazowych. Pomyslcie o tym.

W pełni popieram Twoją opinię. Na zakupy chodzę ze swoją torbą, w sklepach nie biorę torebek foliowych, a mimo to co miesiąc oddaję pełen worek plastiku. Klienci nie mają innego wyjścia, bo niemal wszystko pakowane jest w plastik. Jego mikrocząstki przechodzą do żywności, kosmetyków, leków. Niedługo zaczniemy świecić od tej wszechobecnej chemii. Drodzy producenci! Zmieńcie swoją politykę. Mało kto daje się już nabrać na kolorowy plastik opakowania.

Zgadzam sie z Basia ze powinie byc opakowania szklane, torby reklamowe powinne byc wycofane natychmiast, w sklepach powinne byc reklamowki z materialu wielorazowe. Produkcentom zywnosci powinnien byc zakaz pakowania w PLASTYKI to oni ponosza wine za produkcje plastyku a nie konsument ktory musi jaszcze placic za jego wywuz, a juz raz zaplacil w sklepie, to nie wina konsumenta tylko tych co pakuja zywnosc w plastyk, tu konsument nie ponosi winy. Papier i materjal oraz szklo mozna przerobic, a PLASTIK 1000 lat i nie zginie.

Poszyjmy sobie(kazdy kupujący)szmaciane torby, będa słuzyły na długo i nie płacmy za plastik. Jedyna rada. Wesołych Swiat pełnych refleksjii

Powinno być tak jak np. w Niemczech. Tam nigdzie na ulicy, czy w koszach nie znajdziesz butelki plastykowej. Prawie wszystkie są zwrotne, oddawane w marketach, nie do kosza.

Kurcze ja piszę o górze śmieci jakie produkuje przemysł, światowy, krajowy tzn te opakowania a my nie dość że płacimy za opakowanie bo niby kolorowe , za reklamowane to drożej, potem ten szajs trzeba posegregowac a potem jak drogo zapłacić, gdzie tu logika , gdzie sens ? Płacz a plać biedny konsumencie!

Mam nadzieję, że Mlekpol niedługo wprowadzi szklane, zwrotne pojemniki na śmietanę, mleko i jogurty.

To wszystko racja.Pewną część opłat za śmieci powinni pokrywać producenci opakowań lub producenci artykułów.

Tu nie chodzi o szkło i plastik a trzepanie pieniędzy na 13 emeryturę i 500+ bo jakoś trzeba przekonać do siebie wyborców ( a emerytów jest najwięcej )

"egon" ma 100% racji...nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Tak tylko dawniej dała się przynieść do domu mięso zapakowane w papier, spróbujcie dzisiejsze mięso zapakować w papier i donieść do domu, zaraz papier się "rozlezie". Ciekawe czy dzisiejszy papier taki słaby, czy mięsko takie śliskie? Twaróg też trzeba pakować w plastikowe wiaderko bo w pergamin zapewne nie dałoby się albo współczesna technologia nie pozwala.
Plastiku wokół coraz więcej, a gdzie są nasi aktywiści, ekolodzy i obrońcy przyrody? Jakoś nie przykuwają się do bram zakładów, nie chodzą z kanką po mleko itp. Czyżby nie było odpowiedniego mocodawcy inspirującego do protestów?

Kiedyś swiniaka się zabiło, było zawsze w lodówce mięso kiełbasa, chleb. Dzieci jadly i nikt nie narzekał, każdy znał biedę. A dziś, wszystko jest, galeria, matki robiące paznokcie, baseny, samochody maja. Niektóre matki i córki dupy szerokie od dobrobytow, a jak się spotkają to tylko kto ile zarabia, jaką szkoła, matki zazawyczej te grube to leniwe i wygodne, na święta gotowe jedzenie zamawiają...

Jedna jedyna rada za opakowania w plastyki niech placa producenci i sprzedawcy a nie klejent kto produkuje niech placi. Jakim prawem mieszkancy maja placic za segregacje jak oni nie produkuja do kogo pretensja, po co wciskac komus kit i z ludzi robic balwanow. Kto produkuje i sprzedaje niech placi.

Oj, grajewiaku.Zawsze, ale to ZAWSZE płaci klient, bo kupuje produkt finalny i pokrywa wszystkie koszty.Jeśli np.od Nowego Roku będzie podwyżka płacy minimalnej to koszty poniesie pracodawca czy klient?Jeśli piekarzowi podniosą podatki to zapłaci piekarz czy kupujący chleb i bułeczki....I tak dzieje się ze wszystkim.Ale klientami jesteśmy wszyscy, piekarz również, bo on też kupuje inne produkty.

- Jarek - Jezeli w sklepie placi sie za plastik to dlaczego jeszcze placic ma klejent za jego zabranie dla miasta, niech placa ci co go sprzedaja juz na tym zarobili, niech miasto obarczy kosztami produkcentow i sprzedawcow bo chca ladnie sprzedac a konsumenta w tylek niech placi. Nie myl podnoszenie poborow do smieci to sa odrebne sprawy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.