Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Zatroskany
Dodano: 2019-09-05 05:15:45
Otwarto: 3563

Stacja Dializ

Zapytajcie Starostę dlaczego zamykają Stację Dializ w Grajewie?. Działa ona w naszym Szpitalu ok.40 lat. Wyposażenie i kadra są na europejskim poziomie. Pacjenci będą musieli być odesłani do Białegostoku, Pisza lub Ełku. Wydłuży im to dojazd do Stacji dializ o ok. 500-1000 km miesięcznie( dializy są trzy razy w tygodniu po 4-5 godzin). Czy ktoś o tym wie i pamięta. A personel ? Jeżeli to zniszczycie to pewnie już nigdy dializ w Grajewie nie będzie. Szkoda ludzi
Janek
Dodano: 2019-09-05 09:29:
Kardiologia Inwazyjna bez kontraktu z NFZ, likwidacja Dializ i otwieranie Neurologii też bez kontraktu z NFZ i bez personelu. Czy na pewno są to działania , które służą społeczności w Grajewie, szpitalowi? O co chodzi w tym wszystkim? Czy może ma to drugie dno o którym nie wiemy? Co Starosta na te działania? Może ktoś mu to przeczyta, żeby nie mówił, że nic nie wiedział.

człek
Dodano: 2019-09-05 10:59:
Dobra zmiana???

AndrzejW
Dodano: 2019-09-05 11:12:
Ja powiem jedno, chociaż może to kogoś zaboleć ale czuję w tym "lepszą zmianę". Przecież dla władzy nie potrzebni są chorzy, ponieważ Oni tylko potrzebują opieki, dla władzy potrzebni są zdrowi, którzy będą pracowali i płacili różnego rodzaju daniny. Owszem stacja dializ w Grajewie jest już około 40 lat, poprzednio wożeni byli pacjenci po wielu miastach. /

Darek
Dodano: 2019-09-05 18:38:
AndrzejW. Nic nowego nie odkryles, ze dla wladzy chorzy sa ciezarem lub calkowicie nie potrzebni. Powiem lub dopisze wiecej. Nie tylko dla wladzy, rodzina tu rowniez ma swoj udzial, systemy ubezpieczeniowe, system rentowo-emerytalny. Prawda jest, ze osoba chora czesto zdana jest na sama siebie. Zapewniam ciebie, ze to nie tylko problem typowo polski. Tak sie dzieje w przytlaczajacej wiekszosci panstw. To jest tragedia ludzkiej egzystencji i trzeba zaczac budzic zbiorowa swiadomosc spoleczenstw, aby zaczely szukac wlasciwych rozwiazan w obraniu odpowiedniego kierunku majacego sile do przeprowadzenia zmian. Nie wyobrazasz jakie sa pieniadze na stole, ktore ida do roznych firm i instytucji swiadczacych uslugi zdrowotne. Pieniadz a nie osoba i jej godnosc. Ostatnio szalenstwo zwiazane z RODO pozbawia czlowieka imienia i nazwiska. Daje mu numer. Tak pozbawiony osobowosci, z przypisanym numerem pozostaje pozostaje sam, bezbronny i osamotniony na polu walki o zdrowie. Wola o ratunek placac za 20 minutowa msze o zdrowie. Czy tak powinno byc?.

Mm
Dodano: 2019-09-05 19:28:
Szpital tylko wynajmuje pomieszczenia stacji dializ. Otwierając oddział można zarobić porządne pieniądze . Tylko trzeba wiedzieć jaki . Bo patrząc na kardiologię widać ,że to była nieprzemyślana decyzja.

Lekarz
Dodano: 2019-09-06 07:08:
Szpital to nie fabryka. Nie można otwierać oddziałów kierując się tylko wyceną procedur przez NFZ. Wycena może się zmienić a oddziały mogą się stać nieatrakcyjne finansowo. Potrzeby ludności są decydujące. Mamy leczyć tzw. opłacalnych a reszta niech umiera? Po co wysokospecjalistyczne oddziały w odległości 20 km. Z Dializami jest inaczej. Stacje powinny być jak najbliżej ludzi, bo pacjenci są leczeni 3x w tygodniu po 4-5 godzin. Dojazd do Stacji Dializ to w obie strony , często 100-150 km dziennie. Pomnóż to przez 12 dni dializacyjnych w miesiącu a zrozumiesz co to znaczy wydłużenie drogi dojazdu o kolejne 50 km dziennie. To ok. 2 tys. Km miesięcznie pokonywane przez ludzi ciężko chorych, w podeszłym wieku. Zdrowie to nie mamona a kretyński decyzje jak Kardiologia Inwazyjna jest tego dobrym przykładem.

Dr Judym
Dodano: 2019-09-06 10:33:
Dr Judym : niestety ale ówczesny zmaterializowany świat , kręci się tylko wokół "brzęczącej monety" lub coraz częściej wokół plastikowej karty płatniczej . Na wojnie ( przemysł zbrojeniowy danego kraju)lub na zdrowiu ( służba zdrowia danego kraju)zawsze były największe zyski lub straty . W "historii pieniądza" pierwszymi "pieniędzmi" , wtedy jeszcze człowiek nie wymyślił tego słowa był tzw płacidła , czyli ja ci dam kilogram mąki ty mi dasz kilogram innego towaru np. kilogram zboża itd , i wtedy było uczciwiej nikt nikogo nie oszukał , nie było banków , parabanków , itd.

AndrzejW
Dodano: 2019-09-06 10:57:
Witam "Lekarz" jesteś w wielkim błędzie z tego powodu że znam deczko sprawę od podszewki. I wiem jedno a mianowicie że dyrektorem takiej jednostki nie powinien być lekarz. A czemu, a to temu że swojego czasu pracowałem w szpitalu i wówczas dyrektorem szpitala został nie lekarz a ekonomista, mam nadzieję że znasz historię, owszem szpital miał jakiś dług. Ale wówczas dużo osób mieszało że niby rodziny dużo pracuje, że to że tamto, ale wyobraź sobie to, że jak kadencja tego Pana dyrektora skończyła się to szpital był na niewielkim ale plusie. Zaraz po tym we władanie wziął lekarz i mega dług powstał. Nie mam nic do nikogo ale na prawdę każdą jednostkę należy dać we władanie osobie która jest dobrym menedżerem. Z poważaniem kłania się PS. Serdeczne pozdrowienia na ówczesnego Pana dyrektora, bo wiem że lubi tu zaglądać, tzn. Pana B. Ch.

Pacjent
Dodano: 2019-09-06 17:25:
Dlaczego nikt nie reaguje na zamknięcie Stacji Dializ? Przecież każdy chory z cukrzycą oraz inni z chorobami nerek to potencjalni pacjenci tej stacji./

Chory
Dodano: 2019-09-06 17:45:
Dlaczego moderator ni puszcza wszystkich wpisów?. To cenzura.

Nauczyciel
Dodano: 2019-09-07 04:18:
Do Andrzeja- Twoim zdaniem dyrektorem banku powinien być weterynarz, szkoły szewc itd. To pokazuje głupotę w sposobie myślenia. Chodzi o to, ze szpital jest od leczenia a nie od zarabiania pieniędzy. Nie powinien generować długu ale też nie powinien ograniczać ludziom dostępu do leczenia. Urzędnicy nie mogą decydować o dostępności do leczenia poprzez bodźce ekonomiczne, a tak niestety jest. Ma rację lekarz piszący, że szpital nie jest od zarabiania pieniędzy. Jak szkoła, domy pomocy społecznej itd. Te instytucje mają ludziom służyć. Pieniądze zarabiają instytucje do tego stworzone

Nauczyciel
Dodano: 2019-09-07 04:26:
Deczko to widać jak aptekarz był ministrem obrony, nauczyciel kierował policją a ogrodnik był marszałkiem od latania- to nie o to chodzi. Ten od „deczko” nie rozumie po co są szpitale. To nie tylko biznes, a jeśli to specyficzny, który nie powinien być nastawiony na zysk, a na potrzeby ludzi. Do tego został stworzony.

Zatroskany
Dodano: 2019-09-07 07:22:
Stacja Dializ przynosi Szpitalowi zysk, niewielki ale zysk, z dzierżawy pomieszczeń. Co i kto generuje dług Szpitala? Dlaczego o tym nie ma ani słowa? Dlaczego likwiduje się oddział który zysk przynosi? Zapytajcie dyrektora i starostę o faktyczne przyczyny długu Szpitala i kto za nie odpowiada?

gorszy szort
Dodano: 2019-09-07 23:56:
Do Zatroskanego jezeli takim jestes to dlaczego nie puszczasz wszystkich wpisow pytanie o co tak sie troszczysz chyba sam o siebie myslisz ze piszesz do ciemnego ludu tj. pytanie ???????.

Ania
Dodano: 2019-09-08 12:46:
Nie bedxie St.Dializ ktos zajmie pomieszczenia i otworzy sobie cos. Pozyjemy,zobaczymy o co tu chodzi,dlaczego nikt nie stara sie aby byla Stacja Dialoz w G-wie

inny lekarz
Dodano: 2019-09-09 12:29:
Zgadzam się z "lekarzem" i "nauczycielem". Szpital nie jest od zarabiania pieniędzy, tylko od leczenia ludzi. Dyrektorem może być lekarz z kompetencjami w zarządzaniu, może być również ekonomista, rozumiejący to, co napisałem w pierwszym zdaniu. Myślę, że pan B.CH to rozumiał - pozdrawiam. Wydaje mi się, że problem ze stacją dializ polega, na chęci otworzenia przez Szpital nowego Oddziału w miejscu, gdzie funkcjonuje Stacja. Korporacja zarządzająca Stacją nie jest z kolei w stanie sfinansować przeniesienia w inne miejsce, i prawdopodobnie zrezygnuje z kontraktu. Szpital chyba również nie jest w stanie przejąć tego kontraktu. Na siłę nie doszukiwał bym się tu złej woli kogokolwiek...

Ona
Dodano: 2019-09-10 22:25:
Ludzie napiszmy petycje do wszystkich włodarzy, którzy są odpowiedzialni za te idiotyczne decyzje! Jak można w taki sposób traktować ludzi chorych- ciężko chorych. A niedoinformowanych zapraszam na jedna z dializ- sam miód.... Może wtedy zobaczą co to znaczy dla chorej osoby dodatkowe 50-100 km więcej 3 razy w tygodniu!!!

Pacjent
Dodano: 2019-09-12 15:13:
Zwyciężył zdrowy rozsądek i współczucie ludziom dializowanym. STACJA DIALIZ W GRAJEWIE NIE BĘDZIE ZAMKNIĘTA

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: