Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
przyrodnik
Dodano: 2019-07-05 13:04:10
Otwarto: 2357

Ochrona przed owadami

Witam, czy zauważyliście jak mało jest jaskółek i jerzyków w naszym mieście, ptaki te przyczyniają się do zmniejszenia populacji komarów i innych owadów, wiem że w tym roku jest już za późno ale może ktoś by pomyślał by stworzyć tym ptakom miejsca lęgowe, obecnie otwory kominowe są zasłonięte (słusznie). Pozdrawiam.
elo
Dodano: 2019-07-05 15:37:
na Centrum akurat pełno ich

Michał
Dodano: 2019-07-07 00:08:
Przyrodnik a zwróciłeś uwagę ile jest wróbli ? Obserwujesz jak fajnie-śmiesznie kręcąc główką zaglądają pod liście za owadami które to atakują mszyce ? Wróbli jest w tym roku bardzo bardzo dużo.

sara
Dodano: 2019-07-08 08:20:
porównanie jeżyka i wróbla to tak jak bolid formuły z maluchem, wróbel to zbieracz jeżyk tylko poluje, hee

mieszkaniec
Dodano: 2019-07-08 12:30:
Masz rację, powinno się tworząc sfery bioróżnorodne, wzmacniać populacje ptaków i w ten sposób likwidować komary i robactwo. Niestety, w Grajewie to raczej wymyślają w jaki sposób odstraszyć ptaki, huki, przycinanie drzew do połowy pnia, brak roślin miododajnych, wygolone trawniki... nie zachęca to ani ptaków ani owadów do zasiedleń, a i dla człowieka nie jest to przyjazna strefa do odpoczynku. Proszę zauważyć jak dużo miejsc się w naszym mieście betonuje, utwardza, tworząc smutne szare miejsca. Podobno tak ma też wyglądać plac w środku miasta po renowacji. Szkoda,że burmistrz i radni nie pojadą do np. Giżycka, Węgorzewa, Olecka, Gołdapi (wszystko to małe miejscowości), nie wysiądą z samochodów i nie przejdą się główna ulicą miasta - zobaczyliby, że można jednak w małej miejscowości dbać o zieleń, stworzyć zieloną enklawę dla zwierząt, ptaków, owadów, a co za tym idzie miejsce wypoczynku i wytchnienia dla ludzi. Tego nam wszystkim potrzeba, co powinni wiedzieć decydenci, bo w ankiecie, którą sami przeprowadzali wyszło, że mieszkańcom brakuje takich miejsc relaksu, parków, skwerów itp. Nie wystarczy zrobić 1 duży park, trzeba myśleć o całym mieście - staruszek z bloku wyjdzie na zielony skwer, a nie będzie biegł do parku wolności. Może pora by była zatrudnić urbanistę albo architekta miejskiej zieleni, stworzyć plan i realizować go drobnymi krokami w miarę możliwości.

jas
Dodano: 2019-07-09 18:48:
Fajnie jest posluchać i popatrzeć na ptaki ale one tez potrafią dać popalić jeśli ktoś ma wolnostojący dom.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: