Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
wyborca
Dodano: 2015-12-05 21:47:33
Otwarto: 6196

Komitet Obrony Demokracji

Mam kilka pytań do forumowiczów, nie tylko tych aktywnych gospodarczo, społecznie, czy politycznie. Czy wolność jest już zagrożona? Czy powinniśmy się już organizować? Czy naprawdę powinniśmy bać się totalitaryzmu nowej władzy? Prosiłbym o odpowiedź zwłaszcza jedną osobę. Niedoszłego posła, który reprezentuje teraz nasz region w tych rzekomo spontanicznie organizowanych pikietach. Jako pasjonat historii i patriota, pamięta Pan chyba, czym dla Polski skończyła się walka przeciwko reformom, Konstytucji 3 maja? Tam też wszystko odbywało się pod szczytnymi hasłami obrony zagrożonej wolności. Pozdrawiam.
kamil
Dodano: 2015-12-05 22:07:00
co to za propaganda ?

długi
Dodano: 2015-12-05 22:59:00
Ludzie czy wy nie widzicie jak zniszczono POlskę przez te 8 lat? Jak trzeba być nainwym żeby taki temat zakładać? Jak można być ślepym na takie teksty ( a teraz ku..a to paliwo może byc i po 8 zł ) mi to wystarczy takiemu panu już podziękuję jeśli on tak ma dbać o polaków! Jak to możliwe że są rozdawane premie za dobrą pracę? to co i jest zła praca? jak zła to powinni zwolnic tych co żle pracują a w kolejnym tygodniu po rozdaniu premi są zamykane szkoły na wsiach z powodu szukania pieniędzy. Dlaczego poprzedni rząd nie wybrał sędziów z PIS? Bo po co konkuręcji dawać władzę.... Więc dlaczgo rząd PIS ma wybierać sędziów z PO? Hanna Gronkiewicz-Waltz pobudowała stadion tak właśnie się przyjeło ale przypominam wam że to nie ona go pobudowała a pracownicy! Ona nawet łopaty piachu nie przesypała, więc gdyby był inny rząd to także by go wybudwali. Kolejny przykład podsłuchiwania posłów, to co za różnica kto podsłuchiwał ? chyba liczą się nagrania i ich temat? czy tak? no właśnie wg. posłów to nie. Interpretując to można powiedzieć tak np że zgodnie z ustawą to nie wolno podsłuchiwać .Skoro grozi kara za podsłuchywanie i nie wolno tego co się podsłuchało rozpowszechniać to , a ja na to powiem tak- zakładając że podsłuchałem przez przypadek jak chłopak chwalił sie koledze w restauracji jak zabił dziewczynę ale że to nie legalne że podsłuchałem to ja pier...ę być sądzonym za podsłuchiwanie i wolę żeby prawda nie zobaczyła światła dziennego! Całe szczęście że PIS jest stanowczy i robi jak zapowiadał.......

USA
Dodano: 2015-12-05 23:31:00
Ale o co chodzi? $$/

helenka
Dodano: 2015-12-06 08:27:00
demokracja jest tylko dlatego zagrozona ze o tym trabi przegrana partia PO i mydli ludziom oczy, wygralo PIS i prosze dajmy im szanse, bo jesli do wladzy wroci PO to bedzie oznaczac dla nas jeszcze gorzej niz bylo bo oni nic nie zmienia, beda uwazac ze co robili robili dobrze, ale niekoniecznie dla ludzi chorych malo zarabiajacych czyli ogolnie dla ludzi najslabszych!! to mozna bardzo rozwinac ale po co ludzie madrzy o tym wiedza!!

.
Dodano: 2015-12-06 09:38:00
Im gorzej piszą o nas niemieckie media tym lepiej Znaczy że Polska wraca na dobre tory!

Teo
Dodano: 2015-12-06 10:19:00
A na przewodniczących wybrać tych co od koryta PiS odstawił lub odstawi tak!!!! Jest coś takiego jak honor i porażka . Trzeba ludzi przekonać do siebie a nie proszę Pani on źle zrobił - smarkate to jest. Jak ludziom trzeba pomóc to jest lament 500,- pln na dzieci trafi to patologii trafi!!!! czyli wszyscy to patologia, nie dajmy się obrażać. Wiele rodzin straci na tym tylko jak dodaje to mi wychodzi że nie - różnych nauczycieli z matematyki mieliśmy. Lament który teraz się rozpętał w czerwcu nie miał prawa być telewizja w rękach PO i Niemców. a teraz obrońcy demokracji syci i bogaci !!!!!

ja
Dodano: 2015-12-06 10:56:00
ten cały KOD to jedna wielka ściema, teraz chcą ruszyć dupę bo posady im się zatrzęsły? gdzie byli jak PSL w sejmikach przekrętów narobiło? gdzie byli jak PO chciało lasy sprzedać, gdzie byli jak OFE rozkradali? Byli tam gdzie teraz są, czyli na ciepłych rządowych posadach, a jak teraz PiS chce na ich miejsce swoich powsadzać to jest lament. Żadna demokracja nie jest zagrożona bo nigdy takowej nie było, wygrywali tylko Ci co mieli wygrać i tyle, czy ten cały swetru czy PSL weszli by do sejmu jakby głosy były na serio liczone, śmiem w to wątpić. Z gadek ze znajomymi i tego co oni mówili to tylko przewiało się 5 partii, PO, PiS Kukiz Korwin i lewica, o tamtej dwójce nikt nie wspominał nawet. Nigdy nie było i nie będzie demokracji, tylko nas głupich ludzi mami się tym że my coś możemy. Prawda jest taka że to służby wybierają kto ma ryj pokazywać na mównicy, a one rządzą zza pleców. Pól biedy żeby to były Polskie służby, żeby chcieli aby Polska rosła w siłę. Niestety są to służby niemieckie, amerykańskie, rosyjskie a nawet izraelskie

gde budem?
Dodano: 2015-12-06 11:28:00
A Kargul z Pawlakiem mówili:sąd sądem a sprawiedliwośc musi być po naszej stronie". To która strona jest dobra? Ja już zdurniałam i nie kochaju tego co się dzieje. Choczu spokoju,

.ja
Dodano: 2015-12-06 12:03:00
Póki co wywiało z giełdy prawie 16 000 000 000 pln. Jak tam giełdowicze dobra wybór ten PiS. Trochę kasy się straciło. Pozdrawiam.

Babcia
Dodano: 2015-12-06 14:06:00
PiS niech zrobi to do czego kiedyś nawoływał słońce Peru --Tusk -----dorżnijcie tą watahę!

airami
Dodano: 2015-12-06 14:51:00
Jaki to TK, który składa się z członków największych partii akurat rządzących? Takie osoby powinny być bezpartyjne przed przystąpieniem. Inaczej mamy co mamy. Kto mieczem wojuje, (ten) od miecza ginie :-) I tak jest w tym przypadku.

fela
Dodano: 2015-12-06 15:52:00
Juz PO pompuje balon propagandy!!!!!!!!!! nigdy PO trzeba ich rozliczyc z tasm i innycg brudow!

Tomasz
Dodano: 2015-12-06 19:01:00
.... ale Grajewo to ciemnogród, nie znają się na prawie ....

Joanna
Dodano: 2015-12-06 22:28:00
Ale za to Ty Tomaszku znasz się za to i to bardzo :) hehe dobre to.

Rafał
Dodano: 2015-12-07 08:51:00
wyborca - musisz się jeszcze sporo nauczyć. Wszyscy krzyczący o obronie demokracji boją się (dosłownie) o swoją wolność, ale jak się w przeszłości kradło to trzeba było się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami.

Tomasz
Dodano: 2015-12-07 11:26:00
Do Joanny. Nie zdajesz sobie sprawy że i Ty należysz do tego ciemnogrodu. PiS wciska ludziom kit a oni wierzą. Każdy człowiek powinien znać podstawy prawa. PiS zna, ale celowo otumania ludzi. Posłowie składali przysięgę ślubuję i dodawali tak mi dopomóż Bóg. Dlaczego oszukują naród, a prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków, a niestety jest marionetką prezesa i reprezentuje PiS.

Rafał
Dodano: 2015-12-07 11:33:00
Akurat Konstytucja z 1997 roku powinna być zmieniona, bo to jeden wielki, niejasny bełkot! Podpisana przez nasze narodowe nieszczęście A. Kwaśniewskiego.

aaala
Dodano: 2015-12-07 18:38:00
wyborca założycielu tematu podaj imię i nazwisko pewnie były kandydat po :)

Pracownik smieciowy
Dodano: 2015-12-08 01:15:00
Czego szukacie w rządzie nieprawidłowości.Dopiero powstał.Za co można juz rozliczać.Zastal totalne BAGNO.Tajcie trochę zniwelować i wyrównać teren działania.Trudna ich rola.Rozliczaja ,porównują ,oskarżają itp i itd. Ludzie zastanówcie sie co robicie? PiS obiecało i wykona .Ale ci co narobili bałaganu powinni odejść i ma tym polega demokracja. Czy wszyscy rozumują właściwie. Znam takiego pisarza internetowego ze on chwali po nazwisku ale nie ma zielonego pojęcia kim ten człowiek jest i jak ten człowiek buduje swoją posadkę niby z pracy rak a tak naprawdę ze znajomosci z politykami. My biedni/ci z tej nędznej posadki/ nie mamy zielonego pojęcia o jakie wielkie pieniadze oni walczą. W Sejmie i Senacie powinni mieć pobory conajmniej 2 razy większe jak nasze pobory .A nie kokosy o których nie śmiemy nawet marzyć.W urzędach radni za co maja płacone za każe posiedzenie. Za co wójt albo burmistrz pobory ponad 10 tys i samochód służbowy do dyspozycji.A my ciemnogród jeszcze sie czegoś dopominamy?? PiS chce sprawy uregulować a kto sie sprzeciwia??Napweno nie ci co u żłoba są lub byli.pracuje

Lelek
Dodano: 2015-12-08 08:26:00
Tomasz spójrz w dwie strony jak oceniasz jednych oceń w działaniu drugich!

wyborca
Dodano: 2015-12-08 09:31:00
Aaalu nie wiem czy masz prawo wyborcze, bo jeśli tak to za mało śledzisz aktualną sytuację i nie wiesz, o czym piszę. A piszę o aktualnej opozycji, tej parlamentarnej i pozasejmowej która aspiruje do bycia suwerenem. Tomaszku wszyscy wciskają kit bez wyjątku. Kukiz. Petru, PO, Korwin. W normalnym kraju prezes Trybunału Konstytucyjnego powinien sam złożyć dymisję, po tym jak sam napisał niekonstytucyjną ustawę. Nikt, nigdy nie będzie reprezentantem wszystkich, bo to grozi paraliżem decyzyjnym. Rozumiem, że Duda powinien iść do tego błazna Wojewódzkiego, bo tak wypada? Demokrację parlamentarną trzeba zastąpić systemem prezydenckim.

K.
Dodano: 2015-12-08 11:11:00
Tomaszu, wyborco, jaka to obrona demokracji ?!?!? Kwestionujecie legalne wybory, prezydenckie i parlamentarne! to jest łamanie demokracji! Wróć do historii, po uchwaleniu konstytucji 3go maja, też było wiele osób oburzonych zmianami. Głównie bogata szlachta, duchowni. Poszli do obcych państw po pomoc, zdradzili Polskę i Polaków. Skończyło się rozbiorami. Dziś mamy analogie, znowu jest krzyk, krzyk oderwanych od koryta, krzyk tych którym przyjdzie się rozliczyć z machlojek, krzyk tych którzy będą musieli zacząć żyć uczciwie, nie wyzyskując innych. Znowu analogia, część polityków zaczyna biegać do innych państw szukając pomocy. Tym ludziom nie zależy na Polsce, sprzedadzą się każdemu kto obieca im pomoc i zachowanie dotychczasowego stanu. Czy obce państwa znowu wkroczą do Polski i będziemy mieli targowicę bis ?

Posiadacz akcji
Dodano: 2015-12-08 12:01:00
Straciłem dużo kasy na giełdzie, więc powinienem krzyczeć: PiS złodzieje, PiS oddajcie moje pieniądze, złodzieje. Co o tym sądzicie, którzy stracili na giełdzie?

Rafał
Dodano: 2015-12-08 15:02:00
Posiadacz akcji - tak już jest na giełdzie, że raz się zyskuje, a raz się traci...

Anty
Dodano: 2015-12-08 15:38:00
Do Posiadacz akcji - ty sam arcy złodziej.Gdzie sie dorobiłeś ze cię stać na akcje?? Powiesz ze za granica.To powinieneś otworzyć konto dolarowe i nie tracić.Tylko krętacze ,dorobkiewicze , trzymają na akcjach pieniądze i nie pracują tylko sprawdzają akcje.Pis powinno wszystkich złodziejami zabrać dochody nieprawnie pobrane.Pis po to naród wybrał zeby te sprawy ukrócić.

Posiadacz akcji
Dodano: 2015-12-09 09:18:00
Jak tam akcje PZU -8%, a kolejnej spółki -2,5% na jednej sesji. W twoim rozumieniu w Polsce kto ma majątek i pieniądze to złodziej, oczywiście więcej niż "Anty i Rafał", bo jak mniej to nieudacznik i męda. Anty i Rafał- właśnie najwięcej stracili drobni inwestorzy, a globalnie cały kraj, ale w Waszym mniemaniu to złodzieje i teraz jesteście zapewne zadowoleni. Wszyscy pracownicy płyt wiórowych to też złodzieje, bo otrzymali akcje, a pozostali mieszkańcy Grajewa nie. Obłęd.

Rafał
Dodano: 2015-12-11 11:32:00
Posiadacz akcji - gdzie napisałem, że jesteś złodziejem ? I skąd Ty możesz wiedzieć ile kto ma pieniędzy ? Znasz kogoś kto tylko zyskuje na akcjach ? Zamień akcje na złoto lub ziemię, na tym nigdy nie stracisz.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: