Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Iskierka nadziei
Dodano: 2015-10-02 18:42:41
Otwarto: 7094

Stare znicze

Tak ochoczo palimy znicze: małe, srednie, duże i ogromnych rozmiarów z okazji Swieta Zmarłych. To fakt. Oznacza to,jak bardzo pamiętamy o tych co odeszli w wieczny odpoczynek. A co dzieje się później?.... Czy pamiętamy, żeby z grobów posprzatac osmolone, puste ,szklane pojemniki ,aby nie szpeciły później przez wiele miesięcy poszczególnych miejsc pochówku ?. Hm... nie wystawiajmy o sobie świadectwa prawdy o szacunku dla zmarłych .. . Sa kontenery i wystarczy odrobina chęci.
PamięćOZmarłych
Dodano: 2015-10-03 10:46:00
piszesz o sobie gratuluje nie kazdy raz na rok zaglada na cmentarz szczegolnie gdy mieszka w tym samym mieście w którym są pochowani nasi bliscy. a idąc widzisz ochydny znicz to zabierz go i wyrzuć po co te żale. lub wstaw elektryczny pali sie kilkadziesiat godzin tylko fakt ze kradną hieny.

cane
Dodano: 2015-10-03 12:03:00
Większość 30 ,40-latków których znam idzie na groby bliskich tylko z okazji Święta Zmarłych i pewnie też by nie poszli gdyby nie fakt ze trzeba zrobić dobre wrażenie ,pokwestować jednym słowem pokazać się bo tak wypada.Przykre ale prawdziwe.Obłuda i nic więcej

Ja
Dodano: 2015-10-03 20:14:00
Widzę że jesteście znafffcami tematu. Jakbyście chodzili cały rok, zauważylibyście że mnóstwo ludzi chodzi na cmentarz. Przychodzą, sprzątają, palą znicze i to nie od święta, pamiętają cały rok! Proszę nie uogólniać.

Karolina
Dodano: 2015-10-10 09:20:00
To nie jest święto zmarłych!!!!! DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH!!!!!!!! Ci, którzy szanują naprawdę zmarłych wiedzą jak określić ten dzień...........

BEMEK
Dodano: 2015-10-11 17:46:00
Jestem przekonany,ze Iskierka Nadziei nie nalezy do ludzi odwiedzajacych cmentarz raz do roku.I ma ona racje,ze niektore groby pokryte sa dziesiatkami wypalonych zniczy,ktorych nikt nie zbiera...A dlaczego?Moze "opiekunowie takich grobow z wypalonymi zniczami uwazaja,ze to swiadczy o ich INTENSYWNEJ pamieci lub hojnosci .Tak czy siak,sa..oj,sa groby na ktorych strasza szkielety wypalonych zniczy..i strasznie to prostacko i brzydko wyglada.

xyz
Dodano: 2015-11-06 18:20:00
Nie tylko znicze sa wazne i nie liczy sie wielkosc znicza tylko pamiec o zmarlych i najwazniejsza jest modlitwa za zmarlych a nie datki,ktore potrafia zginac z pomnika bo sa tacy ktorzy kradna zeby postawic swoim bliskim a to jest bardzo przykre ze nawet z pomnikow kradna i mysla ze to nic zlego.A co do porzadku to zgadzam sie z tym zeby utrzymac porzadek na pomnikach i ten kto lubi porzadek i darzy szacunkiem zmarlych to posprzata a kto idzie bo nie wypada nie isc w swieto to potem tam nie zaglada bo uwaza ze jak zaniosl znicza i kwiaty to wystarczy i odbyl swoja powinnosc a reszta go nie obchodzi i potem stoja stare znicze i kwiaty.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: