Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
zorjętowana
Dodano: 2015-08-05 08:09:51
Otwarto: 6806

Ciekawostki z Rajgródu

Na niesamowity pomysł wpadła rada gminy w Rajgrodzie aby pozyskać jak najwięcej kasy do kasy.Otóż wymyślili aby taką kasę wyciągać od właścicieli nieruchomości rekreacyjnych i to bez względu na to czy właściciele przebywają na działkach czy nie.O dziwo nawet za okresy zimowe trzeba bulić bo mądra rada tak ustaliła.Czy w tej radzie jej członkowie potrafią myśleć logicznie czy tylko umieją podnosić rękę do góry za przyzwoleniem na taką bzdurną uchwałę.Jeżeli nie wiedzą za czym głosują to powiem;Właściciele działek przyjeżdżają tam w okresach od maja do pażdziernika kilka razy,a wielu z nich przebywa tam przez okres dwóch tygodni w roku lub całkiem ich nie ma.Mądra by była uchwała gdyby zobowiązywała za płacenie przez kilka miesięcy letnich a nie za cały rok.chyba ,że urząd gminy kosztem letników nabija kieszeń dla firmy śmieciowej za wożenie powietrza lub może zamierzają wywozić śnieg dla zabawy.Gdzie jest decyzja Pana Burmistrza ,czyżby był tylko od podpisywania bez prawa weta.Kto tam rządzi robiąc wstyd na całą polskie.Opamiętajcie się nie idżcie tą drogą.
a
Dodano: 2015-08-05 09:51:00
twoja ortografia też prosi o litość...

działkowiczka
Dodano: 2015-08-05 10:48:00
Nie tylko to jest paradoksem, ale również to, że działkowicze segregujący śmieci mają obowiązek na swój koszt wywieść je do Gospodarki Komunalnej. Wykorzystywaniem działkowiczów jest także płacenie za wywóz nieczystości płynnych za kurs (ok. 150 zł w tej chwili) bez względu na to, jaka ilość jest wywożona, do tego bardzo wysoki podatek od nieruchomości i brak zainteresowania potrzebami działkowiczów, np. dotyczących dróg, wodociągu. Wszystko to wręcz zachęca do oszustw, niepłacenia za śmieci (i wyrzucania je do lasu), robienia szamb bez dna i nie zgłaszania budynków do podatku od nieruchomości.

wiktoria
Dodano: 2015-08-05 11:53:00
w rybczyznie wszyscy mają działki z bialegostoku i bliższych miast wiec są częściej prawie w każdy weekend dlaczego nie macie PLAcic za swoje śmieci lepiej podrzucać na osiedle do śmietników jak złodzieje . dopiero teraz wzięli się za was z podatkami od nieruchomości też nie płacicliscie nigdzie nie ma nic za darmo .

bb
Dodano: 2015-08-05 12:08:00
brawo rada.wreszcie letnicy nie beda wywozic smieci do lasu,na przystanki lub cmentarz/

developer
Dodano: 2015-08-05 14:46:00
Stać na konia - stać na siodło. Sprzedaj działkę, jak Cię nie stać na opłaty. Na pewno znajdzie się taki, któremu to nie będzie aż tak wadziło.

05082015
Dodano: 2015-08-05 18:28:00
hahahahaha no niezle ZORJentowana jestes faktycznie

jarek
Dodano: 2015-08-05 20:40:00
zorjętowana pisownia to RAJGRÓD a ciekawostki to z RAJGRODU pisownia to polski a szanowna mądra rada tak ustaliła.Zgodnie z art. 6j ust. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2013 r. poz.1399 ze zm.) ryczałtowa stawka opłaty została ustalona jako iloczyn średniej ilości odpadów powstających na nieruchomościach, o których mowa wyżej, na obszarze gminy, wyrażonej w liczbie pojemników oraz stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi . Proszę tę ustawę przeczytać i doinformować się.

zorientowana
Dodano: 2015-08-06 06:59:00
Do bezimiennej ;Litości to wymagasz Ty.a nie moja ortografia.a jeżeli chcesz udawać mistrza ortografii to zgłoś się do konkursu .Radzę Tobie abyś najpierw zajrzała do słownika ortograficznego abyś była pewna tego co piszesz.Życzę przyjemnej lektury.Zorientowana.Nie powinnaś być taka drobiazgowa i łapać błędy których nie wyłapie czasem komputer.Mam nadzieje ,że zrozumiałaś o czym piszę.

Odwiedzający
Dodano: 2015-08-06 07:44:00
Wiktoria;Co Ty wypisujesz,skąd tyle nienawiści ,czyżbyś zazdrościła tym ludziom obojętnie skąd są tych działek na które odkładali całe życie? Tam są przeważnie emeryci i to jest dorobek całego życia.Na pewno się orientujesz jakie w Polsce są emerytury oraz jakie wydatki mają starsi ludzie.O podrzucaniu na osiedle też nie jest za darmo;po pierwsze w miejscu stałego zamieszkania też się płaci za śmieci.Opłaty są i tu i tam i nie ładnie z twojej strony nazywać porządnych ludzi //złodziejami//,chyba że coś Tobie ukradli.Co do podatków to masz rację i na pewno nie wszyscy płacą .Urząd powinien to egzekwować ponieważ jest plan przestrzennego zagospodarowania i te działki są letniskowymi.a wykaz właścicieli jest w urzędzie.Działkowicze dbają o czystość,a do lasu i.t.p wyrzucają ci co przyjeżdżają okazjonalnie i w wielu przypadkach działkowicze zbierają po nich śmieci.Podatki trzeba płacić i oczekiwać coś w zamian,lecz Urząd w zamian nie daje nic.Rozsądne by było ,żeby obciążyć za pół roku .a nie za cały rok.Ewentualnie poza okresem letnim zmniejszyć częstotliwość wywozu to wtedy opłaty by spadły.Rzeczywiście po okresie letnim nie widać tam wielu działkowiczów to i pojemników tyle nie trzeba.Obecnie do tych śmietników śmieci wyrzucają również odwiedzający jezioro inni letnicy i dobrze by było,żeby tak robili w dalszym ciągu a nie pozostawiali lub wyrzucali śmieci gdzie popadnie.

Janusz 2
Dodano: 2015-08-06 08:12:00
Do Jarka;Trudno żeby podpierać się ustawą o której piszesz w przypadku działek letniskowych ,ponieważ myli się to za stanem rzeczywistym.Znam tę ustawę która się odnosi do śmieci,lecz jest tam jeszcze coś takiego o zamieszkałych i nie zamieszkałych nieruchomościach. I właśnie o to mi chodzi .Jak można płacić za coś czego nie ma.Chodzi mi o uchwałę (do sprawdzenia czy zgodna ze stanem prawnym)//mądrej//rady a nie ustawę z 1996r z poprawkami w 2013r.Za śmieci trzeba płacić i nikt tego nie neguje a cytując w/w ustawę opłatę powinno się pobierać po przeliczeniu ilości odpadów na pojemniki a w okresie co najmniej półrocznym ilość tych pojemników powinna się zmniejszyć co najmniej pięciokrotnie co spowoduje zmniejszenie opłat za ten okres.Co do pisowni to błąd powstał po drodze i jako radny nie powinieneś się tym zajmować.Mądra rada tak uchwaliła( a nie ustaliła też przejęzyczenie) nie uwzględniając podstawowych wytycznych ustawy.

Działkowicz
Dodano: 2015-08-06 08:32:00
Popieram działkowiczkie!Nigdzie nie płaci się za segregowane śmieci,które w przypadku Rajgrodu trzeba dostarczyć na plac gospodarki komunalnej odległej o kilka kilometrów.Firmy odbierające segregowane odpady podstawiają pojemniki za darmo .ponieważ zarabiają na nich.Komunalna z Rajgrodu lub inna firma odbierająca te odpady z placu też zarabia zaoszczędzając jeszcze na pojemnikach i transporcie pokrywanym przez działkowiczów.Co do beczki na odpady płynne to też wyzysk monopolisty, skąd taka kalkulacja i dlaczego za całą beczkie. a nie za metr sześcienny.Dlaczego urząd nie pozyskuje środków na wybudowanie oczyszczalni ścieków,budowę dróg,oświetlenia w tych miejscowościach w zamian za tak wysokie podatki.

ciekawski
Dodano: 2015-08-07 10:08:00
A o jakich stawkach mówimy ?

ona
Dodano: 2015-08-07 10:59:00
Niech płacą za śmieci a nie wywożą do lasu i zanieczyszczają środowisko lub podrzucają do innych koszy

wkurzona
Dodano: 2015-08-07 14:22:00
do ona: myślisz, że teraz nie płacimy? Płacimy od naszych śmieci a nie jak ma być teraz od pustych koszów. Pomyśl i zorientuj się w temacie zanim coś napiszesz.

działkowiczka 4
Dodano: 2015-08-08 08:51:00
Stawki należy zmniejszyć o połowę i za segregowane stawka za cały rok to 90.00 a nie 190.00 a za zmieszane 120.00 a nie 2400.00 złotych.Czyżby działkowicze musieli płacić //Janosikowe// bo są uważani za bogatych ponieważ żyją bez pracy i muszą wspomagać biedniejszych mieszkańców Rajgrodu,radnych aby zwiększyć im diety.Otóż złe myślenie ,ponieważ nie pracują bo to same emeryci i oni potrzebują chociażby życzliwości od mieszkańców Rajgrodu ponieważ poprzez swoje działki na tej gminie przyczyniają się do rozwoju tego ładnego miasteczka.Urząd też powinien zobligować, zadbać o pojemniki na segregowane bo chcąc zarabiać na śmieciach trzeba też inwestować.Co weekend po zabawach w zajeżdzie działkowicze zbierają szkło plastyk i tp śmieci porozrzucane po ulicach Rybczyzny władając je do swoich worków i mają z tym kłopot dostarczenia do miejsca zbiórki. Dla tych co piszą złośliwości o płaceniu i wywożeniu do lasu radzę pójść dalej i skamerować tych wandali i będzie wiadomo jacy to //właściciele // turyści.Popieram w całej rozciągłości zorjętowaną .

Jurek
Dodano: 2015-08-08 11:14:00
Nareszcie Rada pojęła słuszną decyzję. Dosyć żerowania na koszt gminy i jej mieszkańców. Zapomnieliście o stosach śmieci koło P. Odoleckiej w Rybczyźnie i przy krzyżu w Woznewsi nie wspomnę o lesie i przystankach. Jeśli komuś nie odpowiadają warunki jakie obowiązują na terenie gminy, droga wolna, nie przeniesie się ze swoją posiadłością na ul. Marszałkowską w Warszawie /jak go przyjmą/ . Będzie miał cicho i za darmo.

działkowiczka
Dodano: 2015-08-09 08:18:00
do Jurka;Kochasiu !Żerujesz to pewnie między innymi Ty a nie działkowicze.O jakich kosztach i jej mieszkańcach mówisz?Poprzez nasze wysokie podatki gmina żeruje na nas a nie odwrotnie .Za domki z działkami 500m2 płacimy po700-1000 zł i śmieci winne być wywożone w tych opłatach bo nic innego nie mamy w zamian.Jeżeli byśmy się przenieśli na Marszałkowską jak to ujmujesz co by było z twoją gminą? została by dziura a tak dzięki naszym podatkom i nakładom rozwijacie się .Nie jesteś kompetentny i nie zabieraj złośliwości w swoim pisaniu bo robisz krzywdę dla siebie i swojej gminy.Tak niski poziom intelektualny jaki posiadasz rzadko się spotyka. Pozdrawiam jeżeli coś z tego zrozumiałeś.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: