Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
wyborca
Dodano: 2012-10-13 18:44:18
Otwarto: 9626

Włodarze 2012

Prawie 2 lata po wyborach, to wystarczający czas na pierwsze wyciągniecie wniosków. Miasto Grajewo ma nowego włodarza, Szczuczyn też. Radziłów, Wąsosz, Rajgród, Gmina Grajewo, Starostwo Powiatowe - tam postawiono na dotychczasowe twarze. Czy słusznie wyborcy nie dokonali zmian i nie przekazali swoich głosów na nowe osoby? W Grajewie i Szczuczynie widać na pierwszy rzut oka zmiany. Pare rzeczy zaległych - obecni burmistrzowie - doprowadzili do skutku. Przewietrzają gabinety w Urzedach. Jedni się cieszą ale jest tez druga strona medalu. Obstawianie się "swoimi". "Kupowanie" stanowiskami radnych itd. To tylko część opinii jakie można usłyszeć na mieście. Nowym burmistrzom brak było przez pierwszy okres doświadczenia - to fakt - ale jak widać chce im się "coś" robić. Z drugiej strony "starzy" wójtowie, burmistrzowie mają większe rozeznanie w Województwie, w regionie i łatwiej im zapewne jest załatwiać niektóre sprawy! Kontynuują projekty rozpoczęte w poprzedniej kadencji, szukają nowych pomysłów. Trzeba zadać sobie pytanie czy "nowi" na ich miejscu zrobiliby więcej? Starzy sprawują swoje urzędy w sposób dość "nietypowo" - krótko mówiąc jednoosobowo. dla przestrogi cytat: Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.
mieszkaniec
Dodano: 2012-10-13 19:35:00
burmistrz szczuczyna super ok starosta grajewa ok burmistrz grajewa daleko od ok nie widzę zmian w grajewie bo te na gorsze mnie nie interesują

Kajetanowicz
Dodano: 2012-10-13 19:42:00
również media bardzo się zmieniły..., a pewien Rzecznik juz przestał pisać recenzje o radnych i burmistrzu...

sceptyk
Dodano: 2012-10-14 08:35:00
Tak ok, bo innej opinii nie wydrukują. Więc ok???

Lech
Dodano: 2012-10-14 10:29:00
Ja widziałbym zmiany na fotelu Starosty i Vice Starosty ..

rolnik Zdzisiek
Dodano: 2012-10-14 10:49:00
A ,,starzy"są pewni, że wrócą na ,,swoje miejsce",latają jak kot z pęcherzem i agitują pod mleczarnią,najeżdżają na rolników w ich domach.Rolnik mimo,że natręta ma dosyć jest dobrze wychowany i nie wyrzuca go za drzwi.Tylko natręt się nie zastanowi,że panu już dziękujemy,pan miał swoje 5 minut i nic z tego dobrego nie wyszło.

Głos
Dodano: 2012-10-14 15:19:00
MOI DRODZY ! Przepraszam , że się wtrącę ! Zastrzegam jednak , że macie – jak zawsze – pełne prawo mnie zbesztać , wyzwać i nie zgodzić się ze mną ! Jestem takim samym jak Wy omylnym człowiekiem ! Tak samo każda władza składa się tylko z omylnych ludzi ! Są na pewno znane Wam mądre powiedzenia „ Z pustego i Salomon nie nabierze „ oraz „ Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził „! Widać, że nowi nasi włodarze , jak mogą tak starają się – może i nie zawsze po naszej myśli ! Są młodzi wiekiem i stażem włodarzenia ! Ale dajmy im szansę na pokazanie się z tej dobrej strony ! Jeśli nie chcemy pomóc to przynajmniej nie przeszkadzajmy im – przecież przez nas wybranym a jak nie spełnią naszych oczekiwań to przecież władza nie została im przepisana na wieczność i nie jest sprawą dziedziczną ! Będą następne wybory a póki co ; gońmy od siebie wszelkiej maści uzdrowicieli, mącicieli i wszechwiedzących mędrców ! Oni nawet chyba nie wiedzą ,że głosząc swoje ambicjonalne i poparte własną ślepą pożądliwością tezy i hipotezy nie tylko władzy szkodzą i przeszkadzają ale także nam wszystkim i samym sobie ! POZDRAWIAM !!!

$$$
Dodano: 2012-10-14 19:18:00
To prawda, że na początku nowym Burmistrzom trochę doświadczenia, ale wystarczy teraz spojrzeć na Szczuczyn, sam wygląd i plany: fontanna, tablice informacyjne, zakup koparki, targowica, odnowa budynku urzędu miasta i wiele innych to wszystko mógł zrobić poprzedni burmistrz, mógł ale nie chciał. Ale Pan Kuczyński trochę doświadczenia miał z poprzedniej funkcji dyrektora ZS Niećkowo, natomiast Panu Kiełczewskiemu bez jako takiego doświadczenia udało się "załatwić": budynki komunalne, pozyskane pieniądze na kino 3D, wiele projektów dużych i małych i najświeższe budowa basenu, wielu obiecywało ale to ten człowiek tego dokonał. Burmistrz Rajgrodu, lud się trochę buntował (nie potrzebnie) bo ten człowiek może wiele i robi ile może(remonty dróg, zakup wozów pożarniczych i sprzętu dla OSP, budowa kanalizacji i wiele innych), ale jak to napisał "Głos" :Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził „!. Wójt Gminy Grajewo i Wójt Gminy Radziłów bardzo dobrzy Wójtowie, i Pan Szleter i Pan Ziemkiewicz wspaniali organizatorzy, i jeden i drugi potrafi załatwić wozy strażackie i sprzęt do jednostek OSP, choć Panu Robertowi większość rady gminy rzuca kłody pod nogi to on jednak daje sobie radę, i widać efekty (budynek centrum kultury, świetlice, boiska,drogi), Pan Szleter: budowa sali sportowej, punkty przedszkolne (będzie realizowane). Wójt Gminy Wąsosz Pan Czesław Ołdakowski takiego Wójta to ze świecą szukać, rządzi już długo więc wie na czym rzecz polega, każda decyzja choć na początku ludzi uważają ją za zło jest dobra, np. zamknięcie szkół na początku wszyscy się kłócili, a teraz wszyscy za to dziękują. A co zrobił Pan Wójt? Remont dróg, budowa chodników, remont świetlic wiejskich, budowa boisk, zakup wozów pożarniczych i sprzętu dla jednostek OSP, remont Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, remonty szkół, organizator wspaniałych imprez i wiele wiele innych. I na koniec wspaniały człowiek Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Jarosław Augustowski, bardzo dobry reprezentant powiatu (to jest najważniejsze zadanie starosty), dzięki temu człowiekowi wyremontowano wiele dróg, cały czas czuwa i pomaga finansowo (z budżetu starostwa) nad jednostkami organizacyjnymi wkład których wchodzący: szkoły ponadgimnazjalne, szpital, i reszta organizacji których nie wymienię ze względu że i tak trochę się rozpisałem. Ale to oznacza że coś robią bo jest o czym pisać. Robią dużo, ale mam nadzieję że będą robić jeszcze więcej. Pozdrawiam.

Głos
Dodano: 2012-10-14 23:54:00
W pełni zgadzam się z $$$ , który wylicza – i bardzo dobrze dokonania ościennych włodarzy . Niektórych znam osobiście ! To dobrzy gospodarze z roli , tak jak były wójt gm. Radziłów i poseł RP pan K. Gwiazdowski . Nie bronię naszych Grajewskich włodarzy ale dajmy im czas a może będzie lepiej . Nie kładźmy im kłód i świń pod nogi! Będziemy na nich tylko psocić to w ogóle zniechęcą się do pracy dla ogólnego naszego dobra . Starajmy się dostrzec nawet najmniejsze dobro w ich pracy . A jeśli nie spełnią naszych oczekiwań to spotkamy się przy następnych wyborach i ZAGŁOSUJMY na tych , co na prawdę zasługują na nasze zaufanie ! Niech idą wszyscy a nie tylko nieliczni a później ci co nie byli , według mnie najwięcej mają do powiedzenia ! Najlepiej jest nie którym swoją obłudną gadką wszystko i wszystkich wokół krytykować ! Ciekawi mnie co by oni zrobili na miejscu naszych włodarzy – czy by zrobili dobrze dla nas wszystkich czy sami dla siebie ???!!! A ta wyliczanka osiągnięć tamtych włodarzy to dobry pomysł ; to jakby wskazówka i pole do popisu dla naszych włodarzy ! Na pewno oni też nasze wpisy czytają albo ktoś im o tym mówi ! Prosty wniosek – powtarzam – jeśli ktoś nie chce pomóc to przynajmniej niech nie przeszkadza a do władz – PANOWIE DO OSTREJ ROBOTY BO NASTĘPNE WYBORY TUŻ TUŻ ! POZDRAWIAM !!!

edek
Dodano: 2012-10-17 14:49:00
nasz burmistrz jest super nie slychac nie widac a jest

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: